طرز تهیه چیز کیک ژاپنی پنبه ای

چیز کیک ژاپنی نه تنها در کشور ژاپن بلکه در سراسر جهان طرفداران بسیاری را از آن خود نموده و با بافت پنبه ای و نرمی که دارد بسیار محبوب واقع شده است. چیز کیک ژاپنی را می توانید به عنوان یک عصرانه جذاب همراه با یک نوشیدنی گرم نوش جان نمایید و از عطر و طعم متفاوت آن نهایت لذت را برده و لحظات خوشی را برای خود و اطرافیانتان بسازید. امروز در آلامتو طرز تهیه چیز کیک ژاپنی پنبه ای اصلی ساده و خوشمزه با پنیر خامه ای در فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه چیز کیک ژاپنی اصلی

 • آرد 60 گرم
 • پودر شکر 140 گرم
 • تخم مرغ 6 عدد
 • کرم تارتار دلخواه ¼ ق چای خوری
 • نشاسته ذرت 20 گرم
 • پنیر خامه ای 250 گرم
 • کره 50 گرم
 • شیر 100 میلی لیتر
 • آب لیمو ترش دلخواه 1 ق غذا خوری
 • وانیل 1 ق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک انار ساده و خوشمزه با بیسکویت پتی بور بدون فر

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی پنبه ای خوشمزه با پنیر خامه ای در فر

مرحله اول: بن ماری کردن کره و پنیر خامه ای

برای تهیه چیز کیک ژاپنی ابتدا زرده و سفیده های تخم مرغ ها را از یکدیگر جدا نموده و در ظرف های مجزا قرار دهید. سپس شیر، کره و پنیر خامه ای را در ظرف دیگری قرار داده و روی بخار آب به روش بن ماری ذوب نمایید. هنگامی که کاملا ذوب و ترکیب شدند از روی بخار آب برداشته و اجازه دهید سرد شود.

مرحله دوم: اضافه نمودن زرده های تخم مرغ و آب لیمو ترش

پس از آنکه مواد بن ماری شده سرد شد؛ در ظرفی دیگر زرده های تخم مرغ را هم زده و با آب لیمو ترش به مواد پنیری افزوده و مجددا با همزن می زنیم.

مرحله سوم: افزودن آرد و نشاسته ذرت

در این مرحله آرد و نشاسته ذرت را 2 مرتبه در ظرفی الک نموده و مجددا برای بار سوم در ظرف مواد پنیری برای سومین بار الک نموده و با لیسک به صورت دورانی هم بزنید. توجه داشته باشید که مخلوط آرد و نشاسته ذرت را در چند مرحله اضافه نموده و در صورت لزوم مقدار آرد را کم یا زیاد نمایید.

مرحله چهارم: زدن سفیده تخم مرغ

اکنون در ظرف دیگری سفیده های تخم مرغ را زده تا به مرحله پف کردن برسد. سپس پودر شکر را به آن افزوده و به هم زدن ادامه دهید. حالا کرم تارتار را افزوده و آنقدر هم بزنید تا موادی پفدار و خمیری بدست آید. اکنون مایه پنیری را آهسته به این ترکیب اضافه نموده و هم بزنید. مراقب باشید تا پف سفیده تخم مرغ نخوابد اینگونه است که یک کیک ژاپنی با بافتی نرم و اسفنجی خواهید داشت.

مرحله پنجم: گرم نمودن فر

در این مرحله فر را روشن نموده و روی 200 درجه سانتی گراد تنظیم نمایید. اجازه دهید فر گرم شود. در این بین می توانید از فرصت استفاده نموده و کف قالب خود را چرب نمایید. سپس کف قالب را کاغذ روغنی انداخته و مجددا چرب نمایید.

مرحله ششم: آماده نمودن قالب

اکنون مواد چیز کیک ژاپنی را در قالب ریخته و سطح آن را صاف نمایید. سپس آن را در یک ظرف یزرگتر و مرتفع قرار داده و در ظرف بزرگتر مقداری آب جوش بریزید. بطوریکه آب جوش تا نیمه قالب کیک برسد.

مرحله هفتم: پخت چیز کیک ژاپنی

در این مرحله ظرف کیک را در فر قرار داده و درجه آن را به 150 درجه سانتی گراد تقلیل دهید. حدودا یک ساعت و ده الی بیست دقیقه زمان می برد تا کیک کاملا بپزد. پس از گذشت این زمان فر را خاموش نموده و در فر را باز نمایید؛ اجازه دهید نیم ساعت دیگر چیز کیک درون فر باقی بماند.

مرحله هشتم: تزئین و سرو چیز کیک ژاپنی

پس از گذشت نیم ساعت قالب کیک را از فر خارج نموده و اجازه دهید تا سرد شود. بهتر است برای مدت 2 الی 3 ساعت چیز کیک ژاپنی را در یخچال قرار داده تا خنک شود. سپس آن را به ظرف مناسبی انتقال داده و روی آن شابلون قرار دهید. مقداری پودر قند روی شابلون پاشیده و با میوه های دلخواه تزئین نمایید. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یخچالی ساده و فوری با بیسکویت پتی بور، نشاسته و خامه

طرز تهیه چیز کیک ژاپنی اصلی


نکات کلیدی در تهیه چیز کیک ژاپنی نرم ساده و خوشمزه

 1. برای تهیه چیز کیک ژاپنی می توانید از پلوپز نیز استفاده نمایید.
 2. پس از خاموش شدن پلوپز با کمک یک خلال دندان از پخت کامل کیک اطمینان حاصل نمایید.
 3. بهترین قالب برای تهیه چیز کیک ژاپنی قالب کمربندی می باشد.
 4. قالب کمر بندی را در فویل قرار داده و دور آن را با کناره های فویل بپوشانید؛ سپس در ظرف آب قرار دهید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کافی شاپی شکلاتی خیس عالی و خوشمزه مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه چیز کیک ژاپنی پنبه ای اصلی ساده و خوشمزه با پنیر خامه ای»

بهترین قالب برای تهیه چیز کیک ژاپنی قالب کمربندی می باشد.


نظر خود را بیان کنید