طرز تهیه چیز کیک انارچیز کیک انار به عنوان یکی از معروف ترین و خوشمزه ترین دسر هایی است که ایرانی ها بیشتر در شب یلدا این دسر بسیار محبوب و لذیذ را به دلیل استفاده از میوه انار به عنوان ماده اصلی آن تهیه می کنند. ترکیب طعم شیرین و خامه ای در کنار ترشی انار طعم خوشمزه این دسر را دو چندان می کند این دسر در کنار خوشمزه بودن آن به زیباتر شدن میز و سفره شما هم بسیار کمک می کند و همین امر باعث شده تا این دسر را علاوه بر شب یلدا برای انواع مهمانی ها و مجالس به عنوان دسری پر طرفدار تهیه کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه چیز کیک انار با بیسکویت پتی بور بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای چیز کیک انار ساده

 • کره 125 گرم
 • بیسکوییت پتی بور 2 عدد
 • شیر 1/5 پیمانه
 • ژلاتین 4 ق غذا خوری
 • وانیل 1/2 ق چای خوری
 • پنیر ماسکارپونه 400 گرم
 • خامه صبحانه 2 عدد
 • پودر قند 3/4 پیمانه
 • پودر ژله انار 1 عدد
 • انار دون شده به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله هندوانه ای شب یلدا قالبی با شیر ساده و مجلسی

طرز تهیه چیز کیک انار با بیسکویت پتی بور بدون فر

مرحله اول: تهیه کراست چیز کیک

ابتدا درون ظرفی کره را بریزید و ظرف را روی بخار کتری قرار دهید و آن را به روش بن ماری ذوب کنید. درون بلندر یا مخلوط کن بیسکویت ها را بریزید و آن ها را خوب آسیاب و پودر کنید. دقت کنید که اگر به بلندر یا مخلوط کن دسترسی ندارید می توانید بیسکویت ها را درون کیسه فریزری بریزید و آن را خوب با گوشت کوب له کنید تا به صورت یکدست پودر شوند. سپس درون ظرفی پودر بیسکویت را با کره آب شده خیلی خوب مخلوط کنید تا پودر بیسکویت ها شکل چسبنده ای بگیرند.

مرحله دوم: ریختن بیسکویت ها در قالب

یک قالب کمربندی انتخاب کنید که دارای قطر 25 سانت باشد و کف آن را به اندازه کف قالب کاغذ روغنی قرار دهید سپس بیسکویتی را که با کره مخلوط کرده بودید را کف قالب خود بریزید و آن را کف قالب پخش کنید و با پشت قاشقی بیسکویت را به کف قالب فشار دهید تا به خوبی صاف و پرس شوند سپس قالب را به مدت 30 دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا مواد خیلی خوب سفت شود.

مرحله سوم: مخلوط شیر و ژلاتین

در این مرحله شیر را درون ظرفی ریخته و پودر ژلاتین را روی شیر بپاشید تا حالتی اسفنجی پیدا کند و بعد شیر را روی حرارت غیر مستقیم بخار کتری به روش بن ماری قرار دهید تا ژلاتین در شیر حل شود و در آخر به این ترکیب وانیل را هم اضافه کنید و دوباره خوب هم بزنید.

مرحله چهارم: مخلوط پنیر چیز کیک

پنیر ماسکارپونه را درون ظرفی با خامه مخلوط کنید و با کند ترین دور همزن کمی آن ها را هم بزنید و بعد پودر قند را نیز الک کنید و آن را آرام آرام به مخلوط خامه و پنیر اضافه کنید. دقت کنید که هنگامی که پودر قند را اضافه می کنید همزن را خاموش نکنید و آرام آرام مخلوط خامه و پنیر را نیز همزمان با اضافه کردن پودر قند هم بزنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن شیر و ژلاتین

در این مرحله شیر و ژلاتین را به مخلوط پنیر و خامه اضافه کنید سپس کراست را از داخل یخچال خارچ کنید و مخلوط پنیری را روی کراست بریزید و دوباره باید قالب را درون یخچال قرار دهید تا سفت شود و خودش را بگیرد و ببندد.

مرحله ششم: درست کردن ژله ی انار

درون ظرفی یک بسته ژله انار را با 1/5 لیوان آب جوش مخلوط کنید و خوب هم بزنید سپس آن را روی بخار کتری قرار دهید تا پودر ژله در آن به صورت کامل حل شود سپس آن را برای چند دقیقه داخل یخچال قرار دهید تا خنک شده و به شکل سفیده تخم مرغ درآید ولی نبندد و سفت نشود.

مرحله هفتم: اضافه کردن ژله انار

در آخر 2/3 از ژله را روی کرم پنیر بریزید و مقداری داخل یخچال قرار دهید تا نیم بند شود و سپس انار دون شده را به میزان دلخواه روی آن بریزید و بعد مابقی ژله را به آن اضافه کنید و برای مدت 7 الی 8 ساعت آن را داخل یخچال قرار دهید تا به طور کامل سفت و آماده شود پس از گذشت زمان مورد نظر چیز کیک را از قالب خارج کرده و بعد هم چیز کیک شما آماده است نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله پنیر خامه ای با آلبالو ساده، آسان و خوش طعم

طرز تهیه چیز کیک انار


نکات کلیدی در تهیه چیز کیک انار برای شب یلدا

 1. در صورتی که به قالب کمربندی دسترسی نداشتید می توانید درون ظرفی که مد نظر شماست دو عدد کیسه فریزر یا سلفون قرار دهید به طوری که مقداری از کیسه از ظرف شما بیرون بزند که مثل دستگیره برای خارج کردن چیز کیک عمل کند.
 2. می توانید به جای انار از هر میوه ای که دلخواه شماست متناسب با پودر ژله خود انتخاب و جایگزین انار کنید.
 3. می توانید از مفداری انار دان شده نیز برای تزیین روی چیز کیک استفاده کنید.
 4. می توانید در صورت دلخواه انار دان شده را درون ژله نریزید و تنها روی آن بریزید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

♨ نکات مهم «طرز تهیه چیز کیک انار ساده و خوشمزه با بیسکویت پتی بور بدون فر»

در صورتی که به قالب کمربندی دسترسی نداشتید می توانید درون ظرفی که مد نظر شماست دو عدد کیسه فریزر یا سلفون قرار دهید به طوری که مقداری از کیسه از ظرف شما بیرون بزند که مثل دستگیره برای خارج کردن چیز کیک عمل کند.


نظر خود را بیان کنید