طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی

ژله سورپرایز قلبی یکی از انواع دسر های بسیار خوشمزه و جذابی است که به دلیل ظاهر بسیار جذاب و هوس انگیزی که دارد بسیار مناسب انواع مناسبت هایی مانند ولنتاین و سالگرد ازدواج و مراسم و جشن هایی مانند عروسی و تولد و نامزدی و … بوده که شما می توانید به راحتی آن را در منزل نیز تهیه کنید. تهیه این ژله علاوه بر آن که کار بسیار راحت و آسانی است دارای فوت و فن های بوده که با رعایت آن ها می توانید این کار را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید. امروز در آلامتو طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی برای ولنتاین را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ژله قلبی سورپرایز برای ولنتاین

 • آب 4 لیوان
 • شیر 4 لیوان
 • پودر ژلاتین 4 ق غذا خوری
 • پودر ژله توت فرنگی 50 گرم
 • گیلاس یا توت فرنگی 2 لیوان
 • روغن به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی با قالب پلاستیکی برای ولنتاین

طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی لاو ساده و مجلسی

مرحله اول: آماده سازی ژله توت فرنگی

ابتدا آب را درون کتری بریزید و بگذارید تا آب به خوبی به جوش آید و بعد 4 لیوان از آن را درون پارچی بریزید و پودر ژله توت فرنگی را به آن اضافه کنید و خوب آن را هم بزنید و بعد آن را به روش بن ماری روی بخار آب قرار دهید تا به خوبی پودر ژله در آن حل شود و بعد 3 قاشق غذا خوری پودر ژلاتین درون مقداری آب سرد بریزید و آن را به روش بن ماری خوب در آب حل کنید و سپس آن را نیز به ژله توت فرنگی اضافه کنید و هم بزنید تا به طور کامل پودر ژله و ژلاتین در آب حل شوند.

مرحله دوم: آماده سازی ژله قلبی

ظرف نسبتاً بزرگی را برداشته و کمی کف آن روغن بریزید و به کمک برسی سرتاسر آن را به خوبی چرب کنید و ژله قرمزی را که آماده کرده بودید درون ظرف بریزید و کمی که گذشت و خنک تر که شد ظرف را درون یخچال قرار دهید و زمان دهید تا ژله به طور کامل بسته و سفت شود و بعد آن را به کمک کاتر قلبی، مقداری ژله ی قلبی شکل برش بزنید و از ژله قرمز آن را خارج کنید و درون ظرفی قرار دهید و داخل یخچال بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی ژله شیری

شیر را درون مخلوط کن بریزید و به آن 2 لیوان گیلاس و یا توت فرنگی را به دلخواه اضافه کنید و خوب با یکدیگر مخلوط کنید و بعد 3 قاشق غذا خوری پودر ژلاتین را که باقی مانده بود مجدد با مقداری آب سرد به خوبی به روش بن ماری حل کنید تا در آب حل شود و بعد آن را نیز به شیر اضافه کنید و مجدد مخلوط کن را روشن کنید تا خوب با یکدیگر مخلوط شوند.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی ژله

در این مرحله قالب استوانه ای یا لوله ای شکلی را برداشته و مقداری روغن داخل آن بریزید و سرتاسر آن را با برسی به خوبی چرب کنید و سپس مقدار کمی از ژله ی شیری رنگ را داخل قالب بریزید و آن را داخل یخچال قرار دهید تا به خوبی ببندد و سفت شود سپس تمامی قلب هایی که جدا کرده بودید را برداشته و آن ها را روی هم دیگر بچینید و روی ژله شیری که درون قالب ریخته بودید و اکنون سفت شده آن ها را قرار دهید و بعد آن ها را با انگشت روی وسط قالب قرار دهید و بقیه ی ژله شیری را روی آن ها بریزید و بعد آن را درون یخچال قرار دهید تا به طور کامل بگیرد و آماده شود.

مرحله پنجم: جداسازی ژله

سپس ظرفی را برداشته و مقداری درون آن آب گرم بریزید و قالب را به مدت 1 دقیقه درون آب قرار دهید و بعد به آرامی با کف دست آن را از گوشه های قالب جدا کنید و بعد آن را از قالب خارج کنید. پس از آن هم ژله سورپرایز قلبی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه پاستیل خانگی کشدار قلبی آسان با گلوکز و ژلاتین

طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی


نکات کلیدی برای تهیه ژله سورپرایز قلبی برای ولنتاین

 1. می توانید از مقداری خامه ی فرم دار شده نیز برای تزیین این ژله استفاده کنید.
 2. می توانید از مقداری ترافل نیز برای تزیین روی این ژله استفاده کنید.
 3. رنگی که برای تهیه این ژله استفاده می کنید دلبخواهی است.
 4. در صورت دلخواه می توانید از میوه های دلخواه خود نیز برای سرو این دسر استفاده کنید.
 5. هر یک قاشق غذا خوری پودر ژلاتین را باید در یک چهارم لیوان آب سرد مخلوط کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین»

می توانید از مقداری خامه ی فرم دار شده نیز برای تزیین این ژله استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید