طرز تهیه ژله رنگین کمانی

ژله رنگین کمانی یکی از هوس انگیز ترین و جذاب ترین دسر هایی است که شما می توانید برای انواع مهمانی ها و مجالس خود آن را تهیه و درست کنید این دسر یکی از مورد علاقه ترین دسر هایی است که علاوه بر طعم فوق العاده ای که دارد به دلیل ظاهر بسیار زیبایش سفره ی شما را بسیار رنگین و زیباتر می کند و این یکی از دلایل محبوبیت این دسر و استفاده از آن در انواع مجالس است. امروز در آلامتو طرز تهیه ژله رنگین کمانی با شیر و بدون بستنی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ژله رنگین کمانی

 • ژله انگور 1 بسته
 • ژله لیمو و نعنا 1 بسته
 • ژله توت فرنگی 1 بسته
 • ژله بلوبری 1 بسته
 • ژله پرتقال 1 بسته
 • شیر به مقدار لازم
 • آب جوش به مقدار لازم
 • آب سرد به مقدار لازم
 • روغن مقدار خیلی کمی
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

طرز تهیه ژله رنگین کمانی با شیر بدون بستنی

مرحله اول: آماده سازی شیر

شیر را اول به مدت دو ساعت از یخچال خارج کنید تا سرمای آن از بین برود و با محیط هم دما شود طوری که اگر انگشت خود را داخل شیر بردید سرما را حس نکند.

مرحله دوم: آماده سازی ژله ها

در ابتدا باید هر پنج بسته از ژله ها را به ترتیب استفاده از آن ها باز کنید و با یک لیوان آبی که از قبل آن را جوشانده اید خیلی خوب ترکیب و مخلوط کنید. اول ژله انگور را درست کنید و با آب جوش آن را مخلوط کنید پس از مخلوط کردن روی بخار کتری قرار دهید و به روش بن ماری آن را حل کنید به طوری که پودر ژله در آن تا حد ممکن حل شده باشد و شفاف شود. بعد از آن به ترتیب پودر ژله بلوبری را نیز به همین صورت با آب جوش ترکیب کنید و بعد ژله لیمو نعنا و پرتقال و در آخر هم پودر ژله توت فرنگی را به همان صورت با آب جوش ترکیب کنید و بعد از بن ماری کردن آن ها را در گوشه ای بگذارید تا به طور کامل خنک شوند و گرما نداشته باشند.

مرحله سوم: اضافه کردن شیر و آب سرد

حالا اول ژله انگور که کاملاً خنک و سرد شده و از حرارت افتاده است را به دو قسمت مساوی تقسیم می کنید و به یکی یک چهارم لیوان شیر سرد و به یکی یک چهارم لیوان آب سرد اضافه کنید و دوباره هر کدام از قسمت ها را خیلی خوب با آب و شیر ترکیب و مخلوط کنید. بقیه ژله ها را هم به همین صورت به دو قسمت تقسیم کرده و یکی را با آب سرد و یکی را با شیر مخلوط کنید دقت کنید که اگر ژله ها داغ باشند و بعد شیر را به آن ها اضافه کنید شیر خواهد برید پس صبر کنید تا ژله ها حتماً خنک شده باشند.

مرحله چهارم: آماده سازی قالب

قالب مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را با مقدار خیلی کمی روغن به طور کامل با برس یا پنبه چرب کنید این کار باعث می شود تا بتوانید راحتر ژله را از قالب جدا کنید و ژله هنگام خارج شدن از قالب خراب نشود. سپس به ترتیب ابتدا ژله انگور شفاف که با آب سرد مخلوط کرده بودید را مقداری کف قالب بریزید و بعد آن را درون یخچال به مدت 40 دقیقه قرار دهید تا ژله شما نیم بند شود و بعد ژله انگوری را که با شیر ترکیب کرده بودید و مات تر است را با قاشق آرام آرام روی ژله شفاف بریزید و دوباره 40 دقیقه در یخچال به آن زمان دهید. به همین صورت به ترتیب هر لایه ژله را اضافه کنید و 40 دقیقه زمان دهید و به طور کلی 8 ساعت باید به ژله در یخچال زمان دهید تا همه ی لایه ها به طور کامل خودشان را بگیرند و آماده شوند.

مرحله پنجم: درآوردن ژله از قالب

برای جداسازی ژله از قالب ابتدا کناره های ژله را کمی با چاقو از قالب جدا کنید و بعد به آرامی کمی روی ژله را با دست خود بکشید تا کناره های ژله از دیواره قالب جدا شوند فقط دقت داشته باشید برای اینکه ژله ترک نخورد این کار را خیلی آرام و با فشار خیلی کمی باید انجام دهید. در آخر ظرفی را که می خواهید ژله را در آن قرار دهید روی قالب خود قرار داده و قالب را روی ظرف به آرامی برگردانید و کمی پشت قالب را فشار دهید تا ژله شما به آرامی روی ظرف مورد نظر برگردد و بعد از آن هم ژله شما آماده سرو است نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله هندوانه ای شب یلدا قالبی با شیر ساده و مجلسی

طرز تهیه ژله رنگین کمانی


نکات کلیدی در تهیه ژله رنگین کمانی ساده با پودر ژله

 1. به جای شیر از بستنی یا خامه نیز می توانید استفاده کنید فقط در صورت استفاده از بستنی باید ابتدا بستنی را از چند ساعت قبل از فریزر خارج کنید و زمان دهید تا با محیط هم دما شود و سرد آن را استفاده نکنید.
 2. روی ژله رنگین کمانی را می توانید با هر چیزی که دوست دارید مانند خامه قنادی یا شکلات چیپسی یا میوه های اسلایس شده و … تزیین کنید.
 3. می توانید برای بهتر شدن و زیباتر شدن لایه ها از رنگ خوراکی هم استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک انار ساده و خوشمزه با بیسکویت پتی بور بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی»

به جای شیر از بستنی یا خامه نیز می توانید استفاده کنید فقط در صورت استفاده از بستنی باید ابتدا بستنی را از چند ساعت قبل از فریزر خارج کنید و زمان دهید تا با محیط هم دما شود و سرد آن را استفاده نکنید.


نظر خود را بیان کنید