طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی

قلب سورپرایز شکلاتی یکی از جدید ترین و جذاب ترین ایده های سورپرایز بوده که شما می توانید از این ایده برای انواع مناسبت های مختلفی مانند تولد ها، سالگرد ها و ولنتاین استفاده کنید و داخل آن ها را با چیز های مختلفی مانند کادو، انواع شکلات های مورد علاقه خود و یا انواع کیک ها پر کنید و عزیزان خود را به وسیله آن خوشحال کنید. در صورتی که قلب سورپرایز را با انواع شکلات و یا کادو پر می کنید می توانید برای باز شدن آن از چکش های چوبی فانتزی کوچکی استفاده کنید که خود این موضوع نیز در زیباتر شدن این ایده بسیار کمک می کند. امروز در آلامتو طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی با قالب پلاستیکی برای ولنتاین را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برایی تهیه قلب سورپرایز شکلاتی

  • شکلات قرمز 400 گرم
  • قالب پلاستیکی
  • روغن 2 ق غذا خوری
  • ترافل و شکلات های مورد علاقه به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه پاستیل خانگی کشدار قلبی آسان با گلوکز و ژلاتین

طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی قرمز با قالب پلاستیکی

مرحله اول: آماده سازی شکلات

ابتدا شکلات قرمزی که تهیه کرده اید را برداشته و آن را درون ظرف فلزی قرار دهید و کتری را روی گاز قرار دهید و وقتی کتری شروع به جوشیدن و بخار کردن کرد ظرف حاوی شکلات را روی بخار کتری قرار دهید تا به روش بنماری به طور کامل شکلات شما آب شود.

مرحله دوم: آماده سازی قالب

قالب پلاستیکی برداشته و آن را به وسیله 1 ق غذا خوری روغن با برس یا پنبه به خوبی سرتاسر آن را چرب کنید تا هنگام درآوردن شکلات از قالب این کار بسیار راحت انجام شود.

مرحله سوم: ریختن شکلات آب شده درون قالب

در این مرحله شکلات قرمزی که آب کرده اید را داخل قالب بریزید و خوب در قالب آن را بچرخانید تا به طور کامل تمام قالب با شکلات پوشانده شود و دقت داشته باشید که در آخر تمام اطراف قالب با برس به خوبی به شکلات آب شده آغشته شود سپس با دستمالی تمیز لبه های قالب را تمیز کنید که هنگام درآوردن شکلات از قالب مشکلی ایجاد نشود سپس قالب را درون یخچال قرار دهید تا شکلات درون قالب به خوبی ببندد و سفت شود.

مرحله چهارم: اضافه کردن مجدد شکلات به قالب

پس از آن که شکلات شما سفت شد آن را از یخچال درآورید و مجدداً به وسیله فرچه یا برسی دوباره از شکلات بنماری شده ی قرمز برداشته و به سطح قبلی شکلاتی که درون قالب سفت شده اضافه کنید تا سطح کار شما به مقدار مناسب ضخیم شود این کار را سه مرتبه باید تکرار کنید تا شکلات درون قالب به مقدار مناسب ضخیم شود و هر سه بار آن را اول داخل یخچال قرار دهید تا سفت شده و سپس مجدد آن را با برس آغشته با شکلات کنید. دقت داشته باشید که اگر تنها یک بار قالب را شکلاتی کنید هنگامی که می خواهید شکلات را از قالب خارج کنید ممکن است شکلات از داخل قالب شما شکسته و یا خراب شود.

مرحله پنجم: درست کردن طرف دیگر شکلات قلبی

پس از آن که سه مرتبه قالب قلبی خود را آغشته به شکلات کردید و داخل یخچال قرار دادید و شکلات به طور کامل سفت شد سپس آن را به آرامی از گوشه های ظرف جدا کنید و از قالب درآورید و مجدد مانند قبل قالب را روغنی و سه مرتبه شکلاتی کنید و بعد از سفت شدن آن را هم از قالب خارج کنید. دقت داشته باشید زمانی که یک طرف شکلات آماده می شود و می خواهید طرف دیگر آن را آماده کنید حتما آن قسمتی که آماده شده را داخل فریزر قرار دهید تا شکلات شما آب نشود.

مرحله ششم: آماده سازی نهایی قلب سورپرایز

زمانی که دو طرف قلب شما آماده شد یک طرف آن را برداشته و روی سینی مورد نظری که می خواهید قلب سورپرایز خود را قرار دهید بگذارید و داخل آن کادوی مورد نظر خود و انواع شکلات ها و ترافل های دلخواه خود را قرار دهید و سپس ماهیتابه را بردارید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید و سپس آن قسمتی که مدتی داخل فریزر قرار داده بودید را برداشته و کمی از قسمت گوشه های قلب را داخل ماهیتابه قرار دهید تا شکلات را آب کنید و زمانی که کمی گوشه های شکلات آب شد سریع آن را برداشته و روی لبه گوشه های قلب دیگری که آماده کرده بودید قرار دهید تا به خوبی سفت شود و آماده شود. پس از آن هم قلب سورپرایز شما آماده است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

طرز تهیه قلب سورپرایز قرمز


نکات کلیدی در تهیه قلب سورپرایز شکلاتی برای ولنتاین

  1. شیرینی و یا تلخی شکلات تخته ای که برای این کار استفاده می کنید کاملاً سلیقه ای بوده و در صورت دلخواه می توانید آن را شیرین و یا تلخ انتخاب کنید.
  2. در صورت دلخواه می توانید این کار را با رنگ های شکلات دیگری نیز انجام دهید.
  3. می توانید از قالب سیلیکونی نیز برای انجام این کار استفاده کنید که در این صورت نیازی به زدن روغن سرتاسر قالب نیست.
  4. در صورتی که اطراف قلب ها به خوبی به یکدیگر نچسبیدن می توانید با قلم آشپزی مجدد مقداری از شکلات بنماری شده برداشته و به گوشه هایی که نچسبیده آغشته کنید تا به طور کامل دو طرف آن ها به یکدیگر بچسبند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار با فر بدون روغن

♨ نکات مهم «طرز تهیه قلب سورپرایز شکلاتی با قالب پلاستیکی برای ولنتاین»

شیرینی و یا تلخی شکلات تخته ای که برای این کار استفاده می کنید کاملاً سلیقه ای بوده و در صورت دلخواه می توانید آن را شیرین و یا تلخ انتخاب کنید.


نظر خود را بیان کنید