طرز تهیه پاستیل کشدار خانگی

پاستیل ها یکی از انواع تنقلات بسیار خوشمزه و لذت بخشی هستند که در تمام سنین پر طرفدار بوده اند و در طعم های متنوعی نیز می توان آن ها را تهیه کرد. نکته ای که در خصوص پاستیل ها وجود دارد آن است که پاستیل ها جدا از طعم و مزه دلچسبی که دارند و بسیار هم مورد استقبال کودکان هستند می توانند بر روی سلامت آنان نیز تاثیرگذار باشند شاید بپرسید چگونه؟ پاستیل ها به دلیل استفاد از ژلاتین به عنوان یکی از مواد اصلی آن ها منبعی غنی از پروتئین به شمار می روند به همین دلیل در صورت مصرف به اندازه این خوراکی خوشمزه می توان آن را در زمره خوراکی ها و تنقلات مفید برای بدن و استخوان ها دانست گرچه باید بدانید که مصرف بیش از اندازه هر چیزی می تواند به بدن شما صدمه هم بزند. نکته ای که در خصوص پاستیل ها وجود دارد آن است که شما می توانید آن ها را در مناسبت های مختلفی مثل ولنتاین و یا سالگرد ها و خیلی از مراسم های دیگر این خوراکی را تهیه کرده و به کسانی که دوستشان دارید هدیه دهید. امروز در آلامتو طرز تهیه پاستیل خانگی کشدار قلبی آسان با گلوکز و ژلاتین را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه پاستیل کشدار خانگی

 • ژلاتین 3 ق غذا خوری
 • آب 7 ق غذا خوری
 • آبمیوه 3 ق غذا خوری
 • آبلیمو 3 ق غذا خوری
 • گلوکز 2 ق غذا خوری
 • شکر 5 ق غذا خوری
 • روغن به مقدار لازم
 • دماسنج مایعات
 • رنگ ژله خوراکی چند قطره
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله سورپرایز قلبی [لاو] ساده و جذاب برای ولنتاین

طرز تهیه پاستیل کشدار خانگی قلبی با گلوکز و ژلاتین

مرحله اول: آماده سازی ژلاتین

ابتدا ظرفی را برداشته و درون آن 3 قاشق غذا خوری استاندارد ژلاتین را با 3 قاشق غذا خوری استاندارد آب بریزید و خوب با قاشق و یا لیسک آن ها را مخلوط و ترکیب کنید وقتی همه ژلاتین به خوبی با آب مخلوط شد آن ها را کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی شهد پاستیل

ماهیتابه ای برداشته و درون آن آبمیوه را به همراه آبلیمو و شکر و گلوکز بریزید و به آن 4 قاشق غذا خوری آب نیز اضافه کنید و سپس ماهیتابه را روی شعله کم گاز قرار دهید و به آرامی و کم کم مایه را شروع به هم زدن کنید تا با یکدیگر به خوبی مخلوط و حل شوند. وقتی مایه شما شروع به جوشیدن کرد کناره های ماهیتابه را با لیسک شروع به تمیز و پاک کردن کنید و هر از چند گاهی نیز مخلوط خود را با لیسک به آرامی هم بزنید. توجه داشته باشید اصلاً برای این کار عجله نکنید و زمان دهید تا شهد شما سر فرصت به خوبی به غلظت برسد.

مرحله سوم: اضافه کردن رنگ خوراکی و آماده سازی قالب

در این فاصله به طور مداوم دمای شهد خود را به وسیله دماسنج مایعات اندازه گیری کنید و دقت داشته باشید که دمای آن باید به 127 تا 128 درجه برسد ولی زمانی که شهد شما به دمای 100 درجه رسید ابتدا مقداری در حد چند قطره رنگ خوراکی به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا به خوبی رنگ در همه جای شهد پخش شود. در این فاصله قالب های سیلیکونی و قلبی خود را با مقدار کمی روغن با برس آشپزی کمی چرب کنید و سپس قابلمه یا کتری را هم از آب پر کنید و روی شعله گاز قرار دهید تا شروع به جوشیدن کند.

مرحله چهارم: تست داخل آب

لیوان آب تقریباً سردی را آماده کنید و مقداری از شهد خود را در حد چند قطره برداشته و داخل لیوان آب بریزید و بعد آن را از آب خارج کنید و روی نوک انگشتان خود قرار دهید اگر سفت شده باشد و روی سطح انگشتان پخش نشود و در واقع نه مثل آبنبات خرد می شود و نه خیلی نرم که با دست شکل بگیرد در این صورت شهد شما به غلظت مورد نظر رسیده است برای ما تقریباً 16 دقیقه طول کشید تا شهد ما به دمای 127 درجه و غلظتی مناسب برسد.

مرحله پنجم: اضافه کردن شهد به ژلاتین

در این مرحله خیلی سریع شهدی را که آماده کرده اید به ژلاتینی که با آب از قبل مخلوط کرده بودید اضافه کنید و آن ها را روی بخار کتری یا آبی که از قبل روی گاز در حال جوشیده شدن بود قرار دهید و شروع به هم زدن کنید. دقت داشته باشید که این کار را باید خیلی سریع انجام دهید زیرا که شهد شما خیلی سریع فرم می گیرد. آن دو را آنقدر هم بزنید تا ژلاتین به طور کامل درون شهد شروع به حل شدن کند و یکدست شود.

مرحله ششم: پر کردن قالب ها

پس از آن که به خوبی مایه یکدست شد آن را درون قیفی بریزید و بعد به وسیله قیف تمام قالب ها را پر کنید و مدتی زمان دهید تا در دمای محیط خنک شود و بعد قالب را حدوداً 4 ساعت درون یخچال قرار دهید تا به طور کامل خودش را بگیرد و سفت شوند. بعد از گذشت زمان مورد نظر آن ها را از یخچال درآورید و همانطور که مشاهده می کنید به راحتی از قالب جدا می شوند. بعد از آن هم پاستیل های شما آماده سرو هستند میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله رنگین کمانی ساده و مجلسی با شیر بدون بستنی

طرز تهیه پاستیل کشدار خانگی


نکات کلیدی در تهیه پاستیل کشدار خانگی

 1. ما از آبمیوه آلبالو استفاده کردیم شما می توانید از سایر آبمیوه های دلخواه و قرمز رنگ خودتان استفاده کنید.
 2. گلوکز را از فروشگاه های لوازم قنادی می توانید تهیه کنید.
 3. رنگ ژله خوراکی را برای بهتر و زیبا تر شدن رنگ پاستیل ها اضافه کردیم شما می توانید آن را حذف کنید و اضافه نکنید.
 4. می توانید برای مخملی کردن پاستیل ها مقداری نشاسته ذرت داخل بشقابی بریزید و پاستیل ها را درون آن بغلتانید و بعد اضافی آن ها را با برسی پاک کنید تا پاستیل های شما به شکل قرمز مخملی درآیند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ژله هندوانه ای شب یلدا قالبی با شیر ساده و مجلسی

♨ نکات مهم «طرز تهیه پاستیل خانگی کشدار قلبی آسان با گلوکز و ژلاتین»

ما از آبمیوه آلبالو استفاده کردیم شما می توانید از سایر آبمیوه های دلخواه و قرمز رنگ خودتان استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید