طرز تهیه فلن کیککیک کاراملی یکی از انواع کیک های جدید و بسیار خوشمزه ای است که امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است و محبوب شده و از ترکیب کارامل و کیک تشکیل شده است که برخلاف اسمش تهیه این کیک کار خیلی دشواری نبوده و می توان آن را به راحتی در منزل خود نیز تهیه کنید حتی کسانی که دسترسی به فر نیز نداشته اند هم می توانند این کیک بسیار جذاب و خوشمزه را با مواد اولیه راحتی در منزل خود درست کنند و از طعم آن لذت ببرند. این کیک به دلیل ظاهر متفاوت جذابی که داشته است می تواند یک گزینه ای بسیار خوب نیز برای انواع دورهمی ها شب نشینی ها و مجالس و مهمانی های شما باشد که به دلیل ظاهر حوس انگیزی که داشته است بسیار به میز شما جلوه و زیبایی می بخشد. امروز ما در آلامتو طرز تهیه کیک کاراملی شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک کاراملی

 • کرم کارامل 1 بسته
 • تخم مرغ 3 عدد
 • شیر 2 لیوان و 1/2 لیوان
 • خامه 2الی 3  ق غذا خوری پر
 • آرد 1/5 لیوان
 • بیکینگ پودر 1/5 ق چای خوری
 • پودر کاکائو 3 ق غذا خوری سر خالی
 • روغن 1/2 لیوان
 • وانیل 1/4 ق چای خوری
 • نمک 1 پنس
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی ساده و جذاب با طلق و بدون فر

طرز تهیه کیک کاراملی شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه

مرحله اول: آماده سازی کارامل

ابتدا قالبی که در آن کیک را قرار است که درست کنید را برداشته و سراسر قالب خود را به وسیله برس آشپزی آغشته به روغن به خوبی چرب و آماده کنید و سس کارامل داخل بسته را کف قالب خود بریزید و سپس قابلمه ای را برداشته و درون آن 2 لیوان شیر را بریزد و بعد آن ها به وسیله هم زن دستی به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید و قابلمه را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و با هم زن دستی آن ها را با یکدیگر به خوبی ترکیب و مخلوط کنید و زمان دهید تا کارامل شروع به جوشیدن کند و 1 دقیقه بعد از جوشیدن کارامل آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید و زمان دهید تا کمی از دمای آن کاسته شود و بعد 2 الی 3 قاشق از آن را برداشته و داخل خامه بریزید و خوب با خامه مخلوط کنید و خامه که کمی رقیق شده است را به مواد کارامل خود داخل قابلمه اضافه کنید و مجدد با هم زن دستی آن ها را نیز با یکدیگر مخلوط و ترکیب کنید تا کاملاً یکدست شوند و بعد این مواد را داخل قالب خود بریزید و قالب را برای مدت زمان 2 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا کارامل شما به خوبی خودش را بگیرید و آماده شود.

مرحله دوم: آماده سازی مواد خشک کیک

درون ظرفی آرد را به همراه بیکینگ پودر و پودر کاکائو و نمک را بریزید و خوب آن ها را با یکدیگر مخلووط و ترکیب کنید و سپس ترکیب آن ها را به وسیله الک 3 بار الک کنید.

مرحله سوم: آماده سازی مواد خیس کیک

درون ظرفی جداگانه ای دیگری تخم مرغ ها را بشکنید و به آن ها شکر و وانیل را نیز اضافه کنید و خوب آن ها را با یکدیگر با دور تند هم زن برقی شروع به هم زدن کنید. دقت داشته باشید برای این که هم مواد به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و هم مواد شما بوی زهم نگیرند حتماً باید دور ظرف خود را دور گیری و تمیز کنید و مجدد با هم زن برقی آن ها را هم بزنید و ترکیب کنید. به هم زدن با دور تند هم زن تا جایی ادامه دهید تا مواد شما حالتی کرمی و کشداری پیدا کنند و رنگ آن ها نیز سفید رنگ شود و سپس به آن ها 1/2 لیوان شیر و روغن را نیز اضافه کنید و مجدد با هم زن برقی در حد مخلوط شدن آن ها را نیز ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد خشک به مواد خیس کیک

ترکیب مواد خشک خود را که از قبل 3 بار الک کرده بودید را نیز طی 2 الی 3 مرحله به صورت پراکنده روی مواد خود مجدد الک کنید و هر بار پپس از اضافه کردن آن ها به یکدیگر ترکیب آن ها را به وسیله لیسکی خیلی آرام آرام هم بزنید و ترکیب کنید تا مایه کیک شما یکدست و آماده شود.

مرحله پنجم: پپخت کیک داخل فر

در صورتی که بخواهید کیک خود را داخل فر تهیه کنید کارامل خود را از یخچال خارج کنید و با نوک انگشت چک کنید که ابتدا کارامل به خوبی سفت و محکم شده باشد و بعد مایه کیک خود را به درون قالب خود روی کارامل اضافه کنید و مقداری مایه کیک را داخل قالب صاف و یکدست کنید و فر خود را به مدت 15 دقیقه با دمای 170 درجه قرار دهید تا درون فر شما به خوبی گرم و آماده شود و سپس قالب کیک خود را داخل ظرف بزرگ تری قرار دهید و به آن ظرف دوم مقداری آب جوشیده شده اضافه کنید و قالب را برای مدت 1 ساعت  تا 1 ساعت و ربع داخل طبقه وسط فر با دمای 170 درجه قرار دهید تا کیک شما به خوبی و آرامی پخته شود و بعد کمی به آن زمان دهید تا کاملاً خنک شود و بعد از خنک شدن قالب را برای مدت زمان 7 الی 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید تا لایه کیک و کارامل کاملاً از هم دیگر جدا شوند و بعد از گذشت زمان مورد نظر دور کیک را به وسیله چاقویی از اطراف قالب جدا کنید و کیک خود را داخخل ظرفی برگردانید و بعد از آن هم کیک شما آماده سرو است.

مرحله ششم: پخت کیک درون قابلمه

برای پخت کیک خود درون قابلمه قابلمه ای را برداشته و داخل آن تا جایی که درون قالب شما کارامل قرار دارد آب بریزید و قابلمه را روی شعله ملایم و کم گاز قرار دهید و تا آب شما شروع به جوشیدن کند و بعد قالب را درون قابلمه قرار دهید و روی درب قابلمه خود دمکنی بکشید و اجازه دهید به مدت 80 دقیقه کیک شما به آرامی داخل قابلمه با شعله کم و دمکنی پخته و آماده شود و بعد قالب را از درون قابلمه درآورید و اجازه دهید تا کیک شما در دمای محیط به طور کامل خنک شود و بعد قالب را برای اینکه لایه کیک و کارامل به خوبی جدا شود برای مدت 7 الی 8 ساعت داخل یخچال قرار دهید و بعد دور کیک خود را با چاقویی تیز از گوشه های قالب جدا کنید و بعد آن را داخل ظررفی که برای سرو آن در نظر دارید قرار دهید و بعد از آن هم فلن کیک شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک سوخته سباستین خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه فلن کیک


نکات کلیدی در طرز تهیه کیک کاراملی شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه

 1. دقت داشته باشید میزان آبی که به قابلمه یا قالب دوم برای پخت کیک اضافه می کنید باید به اندازه مقدار کارامل داخل قالب باشد و قسمتی که مایه کیک وجود دارد نباید آب قرار بگیرد.
 2. در صورت تمایل می توانید به جای کیک شکلاتی کیک ساده را نیز جایگزین کنید.
 3. در صورت تمایل می توانید روی کیک خود را با انواع میوه های اسلایس شده نیز تزیین کنید.
 4. اضافه کردن خامه به کارامل سلیقه ای است اما در صورت اضافه کردن کارامل شما طعم بهتری میگیرد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کافی شاپی شکلاتی خیس عالی و خوشمزه مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک کاراملی یا فلن کیک شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه»

دقت داشته باشید میزان آبی که به قابلمه یا قالب دوم برای پخت کیک اضافه می کنید باید به اندازه مقدار کارامل داخل قالب باشد و قسمتی که مایه کیک وجود دارد نباید آب قرار بگیرد.


نظر خود را بیان کنید