طرز تهیه چیز کیک سوخته

چیز کیک سوخته یکی انواع چیز کیک ها و دسر های بسیار خوشمزه و لذیذ و گرم است که متعلق به کشور اسپانیا می باشد و به نام چیز کیک سباستین نیز معروف است و امروز در سراسر دنیا شناخته شده و بسیار طرفدار نیز پیدا کرده است. یکی دیگر از تفاوت هایی که این دسر با سایر چیز کیک های دیگر دارد آن است که در کف این نوع چیز کیک ها بیسکویت پودر شده و یا خرد شده وجود ندارد. امروز در آلامتو طرز تهیه چیز کیک سوخته سباستین را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه چیز کیک سوخته

 • پنیر خامه ای 450 گرم
 • خامه صبحانه 300 گرم
 • شکر 150 گرم
 • آبلیمو تازه 1 ق چایی خوری
 • وانیل 1 ق چایی خوری
 • آرد 1 ق غذا خوری
 • روغن 1ق غذاخوری
 • نوتلا به مقدار لازم
 • تخم مرغ 4 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه چیز کیک انار ساده و خوشمزه با بیسکویت پتی بور بدون فر

طرز تهیه چیز کیک سوخته سباستین خانگی

مرحله اول: آماده سازی فر

در ابتدا فر را به مدت بیست دقیقه با دمای 200 درجه سانتی گراد روشن بگذارید و درب آن را ببندید تا به خوبی درون آن گرم شود.

مرحله دوم: مخلوط کردن پنیر خامه ای و شکر

ظرف نسبتاً بزرگی را برداشته و پنیر خامه ای را درون آن بریزید و شکر را نیز به پنیر خامه ای اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر با لیسک و یا همزن دستی در حد مخلوط شدن هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن خامه و تخم مرغ

به ترکیب پنیر و شکر، خامه صبحانه را نیز اضافه کنید و کمی هم بزنید سپس تخم مرغ ها را از یخچال درآورید تا با محیط کمی هم دما شوند و بعد به صورت دانه ای آن ها را بشکنید و هر کدام را به مدت یک دقیقه با همزن دستی و یا لیسک به خوبی با مواد ترکیب کنید تا به صورت یکدست شوند.

مرحله چهارم: اضافه کردن وانیل، آبلیمو و آرد

درون ظرف کوچکی وانیل را با آبلیمو کمی مخلوط کنید و بعد ترکیب آن دو را به مایه چیز کیک اضافه کنید و مواد را با یکدیگر مخلوط کنید سپس آرد را نیز الک کنید و به مایه چیز کیک اضافه کنید و مجدد مقداری آن ها را با همزن دستی و یا لیسک مخلوط  کنید.

مرحله پنجم: آماده سازی قالب

قالبی بیست سانتی تهیه کنید و کف آن را کاغذ روغنی قرار دهید و آن را با 1 قاشق غذا خوری روغن به خوبی با برس روغنی کنید سپس مایه چیز کیک را درون قالب بریزید و سطح آن را مقداری صاف کنید.

مرحله ششم: پخت چیز کیک

سپس قالب چیز کیک را به مدت 30 دقیقه با دمای 200 درجه درون فر قرار دهید تا چیز کیک به خوبی پخته شود و بعد از گذشت 30 دقیقه دمای پایین فر را خاموش کرده و دمای بالای فر را روشن کنید تا روی چیز کیک به شکل کاراملی شود و سپس فر را خاموش کنید و درب فر را نیمه باز قرار دهید و نیم ساعت تا یک ساعت در این حالت به چیز کیک زمان دهید تا به خوبی خنک شود.

مرحله هفتم: آماده سازی چیز کیک درون یخچال

سپس چیز کیک را پس از درآوردن از فر با همان قالب مدتی درون یخچال قرار دهید و به آن استراحت دهید. دقت داشته باشید هر چه مدت زمان بیشتری چیز کیک درون یخچال استراحت کند چیز کیک شما بهتر جا می افتد.

مرحله هشتم: سرو نهایی چیز کیک سوخته

پس از آن که چیز کیک به خوبی درون یخچال استراحت کرد آن را از درون قالب درآورید و کاغذ روغنی را از آن جدا کنید و آن را داخل ظرف مناسبی برای سرو قرار دهید و کمی روی آن برای تزیین و طعم بهتر شکلات نوتلا بریزید و پس از آن هم چیز کیک سوخته شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی ساده و جذاب با طلق و بدون فر

طرز تهیه چیز کیک سوخته


نکات کلیدی در تهیه چیز کیک سوخته

 1. در صورت تمایل به جای نوتلا می توانید مقداری مربا را روی چیز کیک برای تزیین و سرو آن بریزید.
 2. می توانید از مقداری خامه فرم داده شده نیز برای تزیین آن استفاده کنید.
 3. منظور از سوخته مزه کاراملی این چیز کیک است نه طعم سوخته بودن.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کاراملی یا فلن کیک شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه

♨ نکات مهم «طرز تهیه چیز کیک سوخته سباستین خوشمزه خانگی مرحله به مرحله»

در صورت تمایل به جای نوتلا می توانید مقداری مربا را روی چیز کیک برای تزیین و سرو آن بریزید.


نظر خود را بیان کنید