طرز تهیه کیک مذاب

کیک مذاب یکی از انواع کیک های بسیار خوشمزه و جذابی است که امروزه بسیار ترند شده است. همچنین به دلیل طعم و ظاهر جدید و بی نظیری که داشته طرفداران بسیار زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است که برای انواع مراسم هایی مانند تولد، سالگرد ها، ولنتاین و… می توانید این کیک را تهیه کنید و عزیزان خود را به وسیله آن سورپرایز کنید. شما می توانید این کیک جذاب و هوس انگیز را در منزل خود نیز تهیه کنید که در این صورت کیک با کیفیت تر و تازه تری خواهید داشت که نسبت به نمونه های داخل بازار مقرون به صرفه تر نیز می باشد. نکته ای که در خصوص این کیک باید بدانید آن است که مایه مذاب روی کیک برای آن که به خوبی عمل کند و از کیک سرازیر شود دارای فوت و فن و نکاتی است که در صورت رعایت آن ها یک کیک مذاب فوق العاده تهیه کرده اید. امروز در آلامتو طرز تهیه کید مذاب شکلاتی خانگی ساده با طلق و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی

 • تخم مرغ 3 عدد بزرگ
 • شکر دانه ریز 90 گرم
 • شیر به مقدار لازم
 • روغن 2 ق غذا خوری
 • اسانس وانیل نصف ق غذا خوری
 • پودر کاکائو 2 ق غذا خوری
 • نمک 1 پینچ
 • خامه قنادی 700 گرم
 • موز 1 عدد
 • گردو خرد شده 60 گرم
 • کاکائو شیری قهوه ای 20 گرم
 • شکلات تلخ 200 کرم
 • آرد 3 صفر
 • نشاسته ذرت
 • طلق
همچنین بخوانید:طرز تهیه چیز کیک سوخته سباستین خوشمزه خانگی مرحله به مرحله

طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی با طلق و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی زرده و سفیده تخم مرغ

ابتدا تخم مرغ ها را بشکنید و زرده و سفیده تمامی آن ها را جدا کنید و سپس سفیده تخم مرغ ها را به مدت 1 دقیقه با دور کند همزن برقی هم بزنید تا به خوبی کف کنند و بعد شکر دانه ریز را طی چندین مرحله آرام آرام به سفیده هایی که کف کرده اند اضافه کنید و هر بار که مقداری از شکر را اضافه می کنید آن ها را به مدت 1 دقیقه مجدد با دور کند همزن برقی هم بزنید وقتی همه شکر را اضافه کردید آنقدر به هم زدن با دور کند ادامه دهید به اندازه ای که تا حدی سفیده ها سفت و سفید رنگ شوند و در طی این مدت چندین بار با لیسک نیز سفیده ها را هم بزنید و بعد مجدد از همزن برقی استفاده کنید تا مطمئن شوید که همه جای سفیده ها به خوبی هم زده شده باشند و بعد از آن که 4 دقیقه از زمان اضافه کردن شکر به سفیده ها گذشت دور همزن را تند کنید و آنقدر با دور تند سفیده ها را هم بزنید که وقتی همزن را خاموش می کنید و از سفیده ها جدا می کنید سفیده ها به طور کامل فرم دار و سفت شده باشند و محل جدایی تیغه همزن از سفیده ها مقداری به شکل قله مانند شود و سفیده ها به قدری سفت شده باشند که اصلاً از ظرف یا همزن شما نریزند، حدوداً از زمانی که شکر را به سفیده اضافه می کنید 10 دقیقه این کار زمان می برد.

پس از آن که سفیده ها آماده شدند زرده ها را که درون ظرف جدا ریخته بودید به خوبی هم بزنیدتا از لختگی خود خارج شوند و بعد زرده ها را نیز به سفیده اضافه کنید و به آرامی با دور بسیار کند همزن شروع به هم زدن کنید. دقت داشته باشید باید هم زدن سفیده و زرده را خیلی طول ندهید معمولاً 30 ثانیه کافی است و با دور کند همزن این کار را انجام دهید تا پف سفیده ها به هیچ وجه نخوابد.

مرحله دوم: آماده سازی پودر کیک

در این مرحله 1 لیوان از آرد 3 صفر را برداشته و یک بار درون ظرفی الک کنید سپس دو قاشق غذا خوری از آن را برداشته و به آرد الک شده باقی مانده داخل ظرف دو قاشق غذا خوری نشاسته ذرت اضافه کنید و با همزن دستی خوب آن ها را هم بزنید تا به خوبی مخلوط شوند و بعد این ترکیب را 5 بار الک کنید تا پودر کیک شما آماده شود سپس تنها 65 گرم از این پودر کیکی که آماده کردید را طی دو مرحله به آرامی الک کنید و به تخم مرغ های خود اضافه کنید و هر سری که پودر خود را اضافه می کنید ترکیب تخم مرغ و پودر را به وسیله لیسک به آرامی هم بزنید و این کار را آنقدر آرام انجام دهید تا مواد شما به هیچ وجه نخوابد و با تخم مرغ ها نیز مخلوط شوند.

مرحله سوم: آماده سازی شیر و پودر کاکائو

ظرف جداگانه ای را برداشته و داخل آن 1 قاشق غذا خوری شیر را به همراه 2 قاشق غذا خوری روغن مایع و اسانس وانیل بریزید و سپس درون ظرف پودر کاکائو را نیز الک کنید و تمامی آن ها را به خوبی با یکدیگر هم بزنید تا مخلوط شوند و بعد به اندازه یک لیسک از مایه کیک را که آماده کرده بودید را برداشته و به مخلوط شیر و پودر کاکائوی خود اضافه کنید و به خوبی با یکدیگر مخلوط کنید تا یکدست شوند و زمانی که به خوبی مخلوط شدند آن ها را به مایه کیکی که آماده کرده اید اضافه کنید و مجدد با لیسک خیلی آرام به طوری که پف آن ها نخوابد هم بزنید و با کل مایه کیک به آرامی مخلوط کنید.

مرحله چهارم: پخت کیک مذاب

در این مرحله قالبی 18 سانتی را برداشته و کف آن را کاغذ روغنی قرار دهید و بعد مایه کیک را که آماده کرده بودید را درون قالب بریزید و و خوب درون قالب صاف کنید و بعد روی قالب را فویل بکشید و بعد داخل قابلمه ای مقداری آب بریزید و روی شعله گاز قرار دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و بعد از جوشیدن آب پایه ای روی قابلمه قرار دهید تا قالب با آب تماس پیدا نکند و بعد قالب را روی پایه قرار دهید و دمکنی را روی قابلمه قرار دهید و درب قابلمه را بگذارید و شعله گاز را 10 دقیقه روی متوسط بگذارید و بعد از 10 دقیقه شعله را ملایم کنید و 35 تا 40 دقیقه دیگر نیز به آن زمان دهید تا با شعله کم به آرامی کیک شما پخته شود. دقت داشته باشید برای اینکه در حین پخت آب شما تمام نشود حتماً از قابلمه ای بزرگ استفاده کنید. پس از آن که کیک شما آماده شد آن را از درون قابلمه درآورید و اجازه دهید تا به خوبی خنک شود.

مرحله پنجم: آماده سازی شیر و شکلات

قابلمه ای را برداشته و آن را روی حرارت قرار دهید و بعد 1 لیوان شیر را به قابلمه اضافه کنید تا به آرامی شروع به جوشیدن کند و سپس به آن شکلات شیری قهوه ای را اضافه کنید و به مدت 2 دقیقه به آرامی با لیسک شروع به هم زدن کنید و بعد آن را از روی حرارت برداشته و آن قدر هم بزنید تا شکلات ها به خوبی درون شیر آب شوند و با شیر به خوبی مخلوط شوند وقتی شکلات ها درون شیر حل شدند دوباره قابلمه را روی حرارت قرار دهید تا کمی غلیظ شود و 2 دقیقه دیگر روی حرارت هم بزنید تا به غلظتی برسد که وقتی با لیسک آن را هم می زنید جای لیسک روی آن بماند و بعد آن را کنار بگذارید تا به طور کامل خنک شود.

مرحله ششم: آماده سازی خامه درون کیک

400 گرم از خامه قنادی را درون ظرفی بریزید و آن را با دور کند همزن برقی شروع به هم زدن کنید و همه جای خامه را به طور یکدست هم بزنید و بعد از گذشت 5 دقیقه دور همزن را تند کنید و 1 دقیقه دیگر نیز آن را با دور تند هم بزنید و بعد سس شکلاتی که آماده کرده بودید و سرد شده را به خامه خود اضافه کنید و با دور متوسط همزن به آرامی و در مدت زمان خیلی کم آن ها را مخلوط کنید و بعد 1 قاشق از خامه شکلاتی که آماده کردید را برداشته و بقیه آن را داخل ظرفی قرار دهید و روی ظرف را بپوشانید و آن را مدتی داخل یخچال قرار دهید.

مرحله هفتم: برش دادن کیک

کیکی را که آماده کرده اید به چند برش مساوی از وسط تقسیم کنید و بعد یک قاشق از خامه شکلاتی را که برداشته بودید کف ظرفی که در آن می خواهید کیک را سرو کنید بمالید و یکی از برش های کیک را روی آن قرار دهید تا کیک شما به خوبی روی ظرف فیکس شود و بعد مقداری از خامه شکلاتی را برداشته و روی کیک بمالید و بعد کمی از برش های نازک موز را به همراه مغز گردو روی خامه بریزید و لایه بعدی کیک را روی آن قرار دهید و به همین صورت ادامه دهید تا لایه لایه کیک را با مواد پر کنید.

مرحله هشتم: آماده سازی مواد مذاب

1 لیوان شیر را درون قابلمه ای بریزید و آن را روی حرارت قرار دهید و بعد از آن که شیر به خوبی گرم شد و به جوش آمد شکلات تلخ را بریزید و 2 دقیقه ای زمان دهید و آن را با لیسک به خوبی هم بزنید و بعد از گذشت 2 دقیقه آن را از روی حرارت کنار بگذارید و بعد از آن که به خوبی شکلات حل شد آن را 2 دقیقه دیگر روی حرارت قرار دهید تا به غلظت برسد و بعد کنار بگذارید تا به خوبی خنک شود و در این زمان دور کیک خامه ای که از قبل آماده کرده بودید را طلق بکشید و با چسب آن را روی کیک فیکس کنید گوشه هایی که با طلق برخورد می کنند و کمی با کیک فاصله دارند را با خامه ای که تهیه کرده اید به خوبی بپوشانید و بعد 300 گرمی که از خامه قنادی مانده بود را داخل ظرفی بریزید و آن را با همزن برقی هم بزنید تا به خوبی فرم بگیرد و بعد نصف سس شکلاتی که تهیه کرده بودید را به خامه اضافه کنید و با مجدد همزن خوب هم بزنید و بعد به آن شیر اضافه کنید. دقت داشته باشید میزان اضافه کردن شیر به خامه بستگی به غلظت خامه شما دارد باید طوری باشد که زمانی که همزن را روی آن ها می کشید همان ثانیه جای آن از بین برود. سپس آن را روی کیک خامه ای خود داخل طلق بریزید و ادامه سس شکلات را روی خامه بریزید و بعد از آن هم کیک مذاب شکلاتی خوشمزه شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید:طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی و خوشمزه

طرز تهیه کیک مذاب


نکات کلیدی در تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی

 1. می توانید از مغز فندوق و یا مغز گردو نیز برای تزیین روی کیک خود استفاده کنید.
 2. می توانید از انواع میوه های اسلایس شده نیز برای تزیین روی کیک استفاده کنید.
 3. تخم مرغ هایی که استفاده می کنید باید به دمای محیط رسیده باشند.
 4. اگر قطر لایه های کیک با یکدیگر فرق داشت بیشترین قطر را برای لایه بالا قرار دهید.
همچنین بخوانید:طرز تهیه براونی شکلاتی ساده و لذیذ با شکلات تخته ای و گردو در فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی ساده و جذاب با طلق و بدون فر»

می توانید از مغز فندوق و یا مغز گردو نیز برای تزیین روی کیک خود استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید