طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی و خوشمزه

دستور تهیه اسموتی موز و شکلات

طرز تهیه اسموتی موز و شکلاتاسموتی موز و شکلات یکی از انواع اسموتی های پر طرفدار و محبوب در میان مردم و تمام سنین بوده که به عنوان یک میان وعده ی بسیار دلچسب و لذت بخشی است. در این اسموتی شیرینی موز در کنار طعم لذت بخش شکلات طعم بسیار خوشمزه ی این اسموتی را دو چندان می کند که می توانید آن را به راحتی در منزل تهیه و میل کنید که به نسبت نمونه های بازاری هم بسیار مقرون به صرفه تر بوده و هم اندازه ی شیرین بودن آن کاملاً بسته به سلیقه ی خود فرد است. این نوشیدنی خنک و خوشمزه یکی از انتخاب های بسیار مناسب برای انواع مهمانی ها و مجالس به عنوان دسر است که هم بسیار راحت تهیه می شود و هم در بین تمام سنین محبوب بوده. بنابراین شما می توانید این اسموتی خوشمزه را به راحتی و بسیار سریع در منزل خود تهیه و آماده کنید و از خوردن آن لذت ببرید. امروز ما در آلامتو طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم در تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی

 • موز 2 عدد
 • شکلات تخته ای 50 گرم
 • شیر 2 لیوان
 • بستنی وانیلی 1 پیمانه
 • یخ 5 تیکه
 • بیسکوییت پتی بور شکلاتی 100 گرم
 • ترافل و شکورول به مقدار لازم
 • سس شکلات به مقدار لازم

طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی

مرحله اول: آماده سازی موز ها

ابتدا موز ها را پوست کنده و به صورت حلقه ای برش دهید و قبل از استفاده درون فریزر به مدت 8 ساعت درون ظرف درب بسته ای قرار دهید تا به خوبی موز ها یخ بزنند و آماده شوند. دقت داشته باشید موز ها را قبل از قرار دادن درون فریزر حتماً برش دهید چون بعد از یخ زدن این کار بسیار مشکل انجام می شود و حتماً آن را درون ظرف درب بسته قرار دهید تا موز ها هنگام استفاده طعم بدی نگیرند.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

مخلوط کن را برداشته و درون آن موز هایی یخ زده را به همراه بیسکوییت پتی بور شکلاتی و شیر و بستنی وانیلی را بریزید و بعد شکلات تخته ای را نیز با چاقو برش دهید و خرد کنید و به مواد اضافه کنید و در آخر هم یخ ها را داخل کیسه ای قرار دهید و کمی ابتدا آن ها را با گوشکوب خرد کنید و بعد به مواد داخل مخلوط کن اضافه کنید و مخلوط کن را با درجه تند روشن کرده و بگذارید تا مواد به خوبی با یک دیگر میکس و ترکیب شوند تا بافتی یکدست پیدا کنند. دقت داشته باشید یخ ها را بهتر است که حتماً ابتدا کمی خرد کنید و بعد آن ها را به مخلوط کن اضافه کنید تا به تیغه های مخلوط کن آسیبی وارد نشود.

مرحله سوم: پر کردن لیوان ها

لیوان های مورد نظر و مناسب خود را برای سرو اسموتی ها برداشته و سر تا سر لبه ی لیوان را کمی با سس شکلات تزیین کنید و سپس داخل لیوان ها را با اسموتی که تهیه و آماده کرده اید پر کنید و روی آن ها را کمی با سس شکلات و ترافل و شکورول به خوبی تزیین کنید و بعد از آن هم اسموتی موز و شکلات شما آماده ی سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

طرز تهیه اسموتی موز و شکلات


نکات کلیدی در تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی و خوشمزه

 1. برای تزیین روی این اسموتی می توانید از مقداری خامه ی فرم داده شده نیز استفاده کنید.
 2. در صورت نداشتن مخلوط کن می  توانید از بلندر یا گشکوب برقی نیز برای تهیه این اسموتی استفاده کنید.
 3. می توانید از مقداری شکلات رنده شده نیز برای تزیین روی اسموتی خود استفاده کنید.
 4. به جای شکلات تخته ای می توانید از نوتلا یا سایر نمونه های ایرانی آن هم استفاده کنید.
 5. شیرینی آن را بسته به سلیقه ی خود می توانید زیاد تر و یا کمتر کنید.
 6. در صورت دلخواه برای بیشتر شکلاتی شدن اسموتی خود می توانید از بستنی شکلاتی هم استفاده کنید.
 7. می توانید از مغز گردو و یا فندق هم برای تزیین روی اسموتی استفاده کنید.
 8. توجه داشته باشید برای صدمه ندیدن مخلوط کن بهتر است که ما بین هم زدن مواد به مخلوط کن استراحت دهید.

 

♨ نکات مهم «طرز تهیه اسموتی موز و شکلات خانگی و خوشمزه»

برای تزیین روی این اسموتی می توانید از مقداری خامه ی فرم داده شده نیز استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید