طرز تهیه براونی شکلاتی

براونی شکلاتی یکی از هوس انگیزترین و خوشمزه ترین کیک های شکلاتی است که متعلق به شیکاگوی آمریکا بوده ولی امروزه در همه جای دنیا بسیار شناخته شده است و بسیار هم طرفدار پیدا کرده. معملاً کیک براونی شکلاتی را با بستنی و یا پودر کاکائو و یا پودر قند سرو می کنند، این نوع کیک به شکل شکلاتی بوده و خیلی پوف نمی کند. این کیک بسیار خوشمزه یکی از انواع کیک هایی است که بسیار برای انواع مهمانی ها و مجالس به عنوان دسر و یا میان وعده ای لذیذ و دلچسب مناسب است. براونی شکلاتی یکی از انواع کیک هایی است که هم با فر و هم بدون فر نیز می توان آن را درست کرد. امروز در آلامتو طرز تهیه براونی شکلاتی با شکلات تخته ای و گردو را درون فر به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای براونی شکلاتی با گردو

 • تخم مرغ 3 عدد
 • کره 100 گرم
 • آرد 1 لیوان
 • شکر نصف لیوان
 • شکلات تلخ 300 گرم
 • شکلات سفید 200 گرم
 • گردو 100 گرم
 • روغن به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک خیس شکلاتی خوشمزه و ساده با گردو بدون فر

طرز تهیه براونی شکلاتی با شکلات تخته ای و گردو در فر

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ ها

ابتدا تخم مرغ ها را 5 دقیقه ای خارج از یخچال قرار دهید تا هم دما با محیط شوند سپس آن ها را درون ظرفی بشکنید و شکر را نیز به آن ها اضافه کنید و با همزن به خوبی تخم مرغ ها و شکر را هم بزنید تا سفید رنگ شوند.

مرحله دوم: اضافه کردن آرد

آرد را یک مرتبه الک کنید و بعد به ترکیب تخم مرغ ها و شکر اضافه کنید و در حد مخلوط کردن آن را نیز با همزن مقداری هم بزنید و بعد مایه را کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی شکلات تلخ

قابلمه نسبتاً بزرگی برداشته و کره را درون آن بریزد و روی شعله ملایم گاز قرار دهید و زمان دهید تا به آرامی کره درون قابلمه آب شود سپس شکلات تخته ای تلخ را به آن اضافه کنید و آن قدر آن را هم بزنید تا شکلات نیز مانند کره به طور کامل آب شود سپس ترکیب تخم مرغ ها را نیز به آرامی و کم کم به ترکیب شکلات و کره اضافه کنید. دقت داشته باشید همزمان با اضافه کردن ترکیب تخم مرغ به شکلات آب شده باید به صورت مداوم آن دو را با یکدیگر هم بزنید تا ترکیب بدست آمده یکدست باشد.

مرحله چهارم: اضافه کردن شکلات سفید و گردو

زمان دهید ترکیبی که تهیه کرده اید مقداری با حرارت ملایم گاز ولرم شود سپس گردو ها را نیز با چاقو به اندازه های دلخواه خرد کنید و به مایه کیک اضافه کنید و بعد شکلات سفید را مقداری خرد کنید و به ترکیب درون قابلمه اضافه کنید و مجدد مایه کیک را یک الی دو بار هم بزنید تا به خوبی با یکدیگر مخلوط و یکدست شوند و شکلات های سفید به طور کامل آب نشوند تا هنگام خوردن براونی مقداری زیر دندان احساس شوند.

مرحله پنجم: آماده سازی فر

فر را به مدت 20 دقیقه با دمای 160 درجه تنظیم کنید و بگذارید تا داخل فر به خوبی گرم شود.

مرحله ششم: پخت کیک

کف قالب مورد نظر را کاغذ روغنی قرار دهید و مقداری روغن درون آن بریزید و با برس به خوبی همه جای قالب را چرب کنید و مایه کیک را درون قالب بریزید و آن را صاف کنید سپس قالب را درون فر به مدت 35 دقیقه با دمای 160 درجه قرار دهید تا کیک به خوبی بپزد و در آخر نیز بعد از گذشت زمان مورد نظر قالب را از فر خارج کنید و زمان دهید تا کمی خنک شود و بعد کیک را به شکل دلخواه خود برش دهید و درون ظرف مورد نظر بچینید و بعد هم کیک براونی شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی ساده و جذاب با طلق و بدون فر

دستور پخت کیک براونی شکلاتی


نکات کلیدی در تهیه کیک براونی شکلاتی ساده

 1. در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید این کیک را درون ماکروفر و یا تستر نیز تهیه کنید.
 2. روی این کیک را می توانید با مقداری پودر کاکائو و یا شکلات چیپسی نیز تزیین و سرو کنید.
 3. در صورت دلخواه می توانید مقداری خامه فرمی نیز برای تزیین کیک براونی خود استفاده کنید.
 4. در صورت حساسیت به گردو می توانید گردو را حذف کرده و سایر مغز های مورد علاقه خود را جایگزین آن کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کاپ کیک شکلاتی مغزدار با فر بدون روغن

♨ نکات مهم «طرز تهیه براونی شکلاتی ساده و لذیذ با شکلات تخته ای و گردو در فر»

در صورت دسترسی نداشتن به فر این کیک را درون ماکروفر و یا تستر نیز می توانید تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید