طرز تهیه کیک خیس شکلاتی

کیک خیس شکلاتی یکی از انواع کیک های بسیار معروف و شناخته شده بین المللی است که به دلیل نوع بافت و طعم بسیار خوبی که داشته در بین مردم در سراسر دنیا محبوبیت پیدا کرده است. در نگاه اول ممکن است تصور کنید که پخت این کیک بسیار خوشمزه سخت و پیچیده بوده اما این طور نیست و شما می توانید با رعایت یک سری نکات و فوت و فن ها این کیک دلچسب را به راحتی در منزل خود حتی بدون فر نیز تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با گردو بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک خیس شکلاتی با گردو

 • آرد 2 پیمانه
 • بیکینگ پودر 1 ق غذا خوری
 • شیر 1/5 پیمانه
 • شکر 1/5 پیمانه
 • روغن مایع 1/5 پیمانه
 • وانیل نوک ق چای خوری
 • پودر کاکائو 4 ق غذا خوری
 • تخم مرغ 3 عدد
 • گردو 10 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک شیفون ساده ۴ تخم مرغی با پف زیاد برای خامه کشی

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی ساده با گردو بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا چند دقیقه ای قبل از پخت کیک مواد اولیه کیک را در محیط بیرون قرار دهید تا تمامی مواد اولیه مقداری با محیط هم دما شوند.

مرحله دوم: آماده سازی مواد خشک کیک

ظرفی را برداشته و درون آن آرد را به همراه بیکینگ پودر بریزید سپس آن ها را با یکدیگر با قاشقی هم بزنید و با هم مخلوط کنید و بعد آن ها را طی 3 مرحله با یکدیگر الک کرده و سپس ترکیب آن ها را کنار بگذارید.

مرحله سوم: آماده سازی سس کیک خیس

درون ظرف جداگانه دیگری شکر و روغن مایع و شیر را بریزید و سپس پودر کاکائو را نیز درون ظرف الک کرده و به مواد اضافه کنید و بعد تمامی مواد را با یکدیگر به وسیله همزن برقی و یا همزن دستی هم بزنید و مخلوط کنید تا مایه سس شکلاتی کیک شما کاملاً یکدست شود و بعد 1 پیمانه از سس شکلاتی که تهیه کرده اید را برداشته و بقیه سس را برای تهیه مایه خیس کیک کنار بگذارید.

مرحله چهارم: اضافه کردن تخم مرغ ها به مایه کیک

در این مرحله ادامه سس شکلاتی که داخل ظرف کنار گذاشته بودید را برداشته و تخم مرغ ها را به صورت دانه دانه به آن اضافه کنید و درون سس بشکنید و وانیل را نیز به ترکیب آن ها اضافه کنید. دقت داشته باشید با اضافه کردن هر کدام از تخم مرغ ها ابتدا مایه کیک را به وسیله همزن برقی هم بزنید و آن را با سس شکلاتی مخلوط و ترکیب کنید تا کاملاً با مایه یکدست شود و بعد تخم مرغ های دیگر را به همین صورت دانه دانه به ترکیب اضافه کنید و وانیل را نیز به آن ها اضافه کرده و آن را هم در حد مخلوط کردن با مواد ترکیب کنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن مواد خشک و مغز گردو ها

مواد خشک کیک را که الک کرده بودید به آرامی و کم کم طی 3 مرحله به مایه کیک خود اضافه کنید و با دور کند همزن ترکیب آن ها را نیز شروع به هم زدن و مخلوط کردن کنید تا مایه کیک شما آماده و یکدست شود. گردو ها را نیز خرد کنید و در این مرحله بعد از اضافه کردن مواد خشک، گردو های خرد شده را نیز به مایه کیک اضافه کنید و مایه را به وسیله لیسک خوب هم بزنید و ترکیب کنید تا مغز گردو ها هم به خوبی با مایه ترکیب و مخلوط شود.

مرحله ششم: آماده سازی نهایی و پخت کیک خیس شکلاتی

قابلمه نچسبی را برداشته و کف آن را با روغن مایع و برس آشپزی به طور کامل چرب کنید و بعد آن را به مدت 15 دقیقه با درب بسته روی حرارت کم گاز قرار دهید تا داخل قابلمه گرم و آماده شود و بعد مایه کیک را درون قابلمه بریزید و مجدد قابلمه را روی شعله پخش کن با دمای کم قرار دهید و روی درب قابلمه دمکنی بکشید و به آن 50 تا 60 دقیقه زمان دهید تا کیک شما به طور کامل پخته و آماده شود و بعد از گذشت 50 دقیقه آن را با سیخ چوبی تست کنید. اگر سیخ چوبی را داخل کیک فرو بردید و آن را خشک از کیک بیرون آوردید یعنی کیک شما پخته شده است و اگر نه مجدد 10 دقیقه دیگر به آن زمان دهید. زمانی که کیک پخته شد روی آن را به وسیله سیخ چوبی چندین سوراخ ایجاد کنید و در حالتی که کیک هنوز داغ است سس شکلاتی که 1 پیمانه از آن را کنار گذاشته بودید برداشته و آن را روی تمام قسمت های کیک بریزید و بعد بلافاصله کیک را از روی حرارت برداشته و چند دقیقه ای زمان دهید تا کیک در این حالت داخل قابلمه باقی بماند و بعد آن را از قابلمه خارج کنید و آن را داخل ظرف مورد نظر خود قرار دهید و بعد از آن هم کیک خیس شکلاتی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی ساده و جذاب با طلق و بدون فر

طرز تهیه کیک خیس شکلاتی


نکات کلیدی در طرز تهیه کیک خیس شکلاتی با گردو

 1. در صورتی که می خواهید این کیک خوشمزه را درون فر تهیه کنید ابتدا باید فر را برای دمای 180 درجه تنظیم کنید و بعد 15 دقیقه به آن زمان دهید تا درون فر گرم شود سپس به کیک 45 دقیقه درون فر با دمای 180 درجه زمان دهید تا پخته و آماده شود.
 2. در صورت تمایل می توانید روی کیک خیس شکلاتی خود را با مقداری شکلات بن ماری شده تزیین کنید.
 3. دقت داشته باشید در طول هم زدن مواد خشک کیک با مواد خیس آن حتماً دور ظرف را دورگیری کنید و مجدد با همزن برقی آن ها را هم بزنید تا به هیچ عنوان مایه کیک شما بوی زهم تخم مرغ نداشته باشد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک ساده وانیلی خانگی خوشمزه با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک خیس شکلاتی خوشمزه و ساده با گردو بدون فر»

در صورتی که می خواهید این کیک خوشمزه را درون فر تهیه کنید ابتدا باید فر را برای دمای 180 درجه تنظیم کنید و بعد 15 دقیقه به آن زمان دهید تا درون فر گرم شود و سپس به کیک 45 دقیقه درون فر با دمای 180 درجه زمان دهید تا پخته و آماده شود.


نظر خود را بیان کنید