طرز تهیه کیک ساده وانیلیکیک ساده وانیلی یکی از انواع کیک های بسیار خوشمزه ای است که در کنار خوشمزه بودن دارای دستور پخت بسیار ساده و راحتی نیز نسبت به سایر کیک ها بوده و می توانید آن را با مواد اولیه قابل دسترسی به راحتی در منزل خود برای انواع دورهمی ها و مجالس خود به عنوان یک عصرانه دلچسب تهیه و در کنار انواع نوشیدنی های داغ آن را سرو و میل کنید. همچنین می توانید آن را به وسیله خامه فرم دار شده نیز مقداری تزیین کنید و لذت خوردن این کیک را برای خود و دیگران دو چندان کنید. این کیک را شما می توانید حتی بدون دسترسی داشتن به فر نیز در منزل خود بسیار راحت و ساده به وسیله قابلمه ای نیز آماده و تهیه کنید. امروز ما در آلامتو طرز تهیه کیک ساده وانیلی خانگی خوشمزه با فر و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک ساده و وانیلی

  • تخم مرغ 3 عدد
  • آرد سفید 1/5 پیمانه
  • روغن مایع 2/3 پیمانه
  • شکر 1/5 پیمانه
  • وانیل 1/4 ق چای خوری
  • بیکینگ پودر 1 ق مربا خوری
  • شیر 1 پیمانه
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک شیفون ساده ۴ تخم مرغی با پف زیاد برای خامه کشی

طرز تهیه کیک ساده وانیلی خانگی خوشمزه با فر و بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه و آماده سازی مواد خشک

قبل از شروع کار چند دقیقه مواد اولیه خود را در دمای محیط قرار دهید تا مواد مقداری با محیط هم دما شوند سپس ظرفی را برداشته و درون آن آرد و بیکینگ پودر را بریزید و آن ها کاملاً با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید و ترکیب آن ها را با الک طی 3 مرحله کاملاً الک کنید تا مواد خشک شما آماده شوند و بعد ترکیب آن ها را کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی تخم مرغ و شکر

ظرفی را برداشته و درون آن تخم مرغ ها را بشکنید و آن ها را به صورت کامل به همراه وانیل به ظرف اضافه کنید و آن ها را با یکدیگر هم زن برقی شروع به هم زدن کنید و کمی که گذشت و تخم مرغ ها از مقداری لختگی خارج شدند نوبت اضافه کردن شکر به آن ها است پس شکر را نیز به صورت آرام آرام و کم کم به تخم مرغ های خود اضافه کنید و مجدد با دور تند هم زن برقی شروع به هم زدن کنید و این کار را به مدت 5 الی 8 دقیقه ادامه دهید تا ترکیب تخم مرغ و شکر و وانیل به حالتی کرمی شکل و سفید رنگی و مقداری سفت و پف دار شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن روغن مایع و شیر

در این مرحله نوبت اضافه کردن شیر و روغن مایع به مواد است پس ابتدا روغن مایع را به مواد خود اضافه کنید و آن را نیز مجدد با هم برقی در حد مخلوط شدن هم بزنید و مخلوط کنید و بعد از آن شیر را نیز به مواد خود اضافه کرده و آن را هم مانند روغن به مدت 1 دقیقه در حد هم زدن به مواد اضافه کنید و با هم زن برقی هم بزنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد خشک

مواد خشکی را که از قبل الک کرده بودید و کنار گذاشته بودید را برداشته و ترکیب آن ها را طی 3 مرحله مجدداً الک کرده و به آرامی و کم کم به مواد کیک اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن آن ها به مواد ترکیب آن ها را به وسیله لیسک به آرامی با یکدیگر مخلوط کنید و در یک جهت هم بزنید تا مایه کیک شما تهیه و آماده شود.

مرحله پنجم: پخت کیک بدون فر

برای پخت کیک خود بدون فر نیاز است که قابلمه ای را برداشته و آن را برای مدت 15 دقیقه روی شعله کم گاز روی شعله پخش کن قرار دهید و روی درب قابلمه دمکنی بکشید و آن را روی قابلمه قرار دهید و زمان دهید تا درون قابلمه گرم و آماده شود و بعد سراسر آن را به وسیله مقداری روغن و برس آشپزی چرب و آماده کنید و کف قابلمه کاغذ روغنی قرار دهید و مایه کیک را داخل قابلمه بریزید  و درب قابلمه را قرار دهید و آن را روی شعله پخش کن با دمای کم و دمکنی قرار دهید و 50 الی 60 دقیقه به کیک درون قابلمه زمان دهید تا کاملاً پخته و طلایی و آماده شود. وبعد آن را از روی حرارت برداشته و مدتی زمان دهید تا خنک شود و بعد ان را از قابلمه خارج کنید و برش دهید.

مرحله ششم: پخت کیک درون فر

برای پخت این کیک داخل فر نیاز است اول فر را برای مدت 15 دقیقه با دمای 160 درجه قرار دهید تا کاملاً داخل فر گرم و آماده شود و بعد قالب را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و سراسر آن را به وسیله بری آشپزی و مقداری روغن چرب و آماده کنید و مایه کیک را داخل قالب بریزید و آن را داخل قالب صاف کنید و بعد از گرم و آماده شدن فر قالب را برای مدت 35 تا 45 دقیقه داخل طبقه وسط فر با دمای 160 درجه قرار دهید و زمان دهید تا کیک پخته و طلایی و آماده شود و بعد آن را از داخل فر خارج کنید و زمان دهید تا مقداری خنک شود و بعد آن را از قالب خارج کنید و برش دهید و بعد از آن هم کیک ساده وانیلی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کاراملی یا فلن کیک شکلاتی با فر و بدون فر درون قابلمه

طرز تهیه کیک ساده وانیلی


نکات کلیدی در طرز تهیه کیک ساده وانیلی خانگی خوشمزه با فر و بدون فر

  1. در صورت تمایل می توانید در آخر کار روی کیک خود را به وسیله سس شکلات نیز تزیین کنید.
  2. در صورت تمایل می توانید این کیک خوشمزه را به وسیله انواع خلال های مورد علاقه خود نیز تزیین کنید.
  3. در صورت تمایل می توانید در داخل مایه کیک خود از انواع مغز های مورد علاقه خود نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک یزدی حانگی ساده و خوشمزه با ماست و آرد سفید در فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک ساده وانیلی خانگی خوشمزه با فر و بدون فر»

در صورت تمایل می توانید در آخر کار روی کیک خود را به وسیله سس شکلات نیز تزیین کنید.


نظر خود را بیان کنید