طرز تهیه کیک شیفون

کیک شیفون یکی از پرکاربردترین انواع کیک هاست که می توان گفت حتی پایه بسیاری از انواع کیک ها نیز به خصوص کیک های تولد است. شما می توانید این کیک را در طعم و مزه های متنوعی تهیه کنید که پرکاربردترین این طعم ها ساده و شکلاتی است. کیک شیفون را می توانید هم با روکش خامه و هم بدون خامه برای انواع دورهمی ها و مجالس ها و تولد های خود به راحتی و با مواد اولیه بسیار کم و قابل دسترسی در منزل تهیه کنید که نسبت به نمونه های بازارای هم دارای طعم و بافت بهتری بوده و هم بسیار مقرون به صرفه تر است. امروز در آلامتو طرز تهیه کیک شیفون ساده ۴ تخم مرغی با پف زیاد برای خامه کشی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کیک شیفون ساده

 • تخم مرغ 4 عدد
 • وانیل 1/4 ق چای خوری
 • آرد شیرینی پزی 1 پیمانه سر خالی
 • نمک 1 پنس
 • شکر نصف پیمانه
 • شیر 1/8 پیمانه سر پر
 • روغن مایع 1/8 پیمانه
 • بیکینگ پودر 1 مربا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک شربتی باقلوا زعفرانی ساده و لذیذ و پنبه ای با ماست

طرز تهیه کیک شیفون ۴ تخم مرغی با پف زیاد

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا تمامی مواد اولیه ای که برای تهیه کیک نیاز دارید را چند دقیقه ای قبل از شروع کار در دمای محیط قرار دهید تا تمامی مواد به خوبی با محیط هم دما شوند و بعد شروع به کار کنید.

مرحله دوم: آماده سازی سفیده تخم مرغ و شکر

درون ظرفی تمامی تخم مرغ ها را شکسته و سفیده آن ها را به خوبی از زرده جدا کنید و سپس ابتدا سفیده ها را با دور تند همزن شروع به هم زدن کنید تا سفیده ها به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و سفیده ها حالتی شبیه به فوم پیدا کنند و تغییر رنگ دهند و بعد نصف شکر را به صورت آرام آرام و طی 3 مرحله به سفیده ها اضافه کنید و هر بار هم زمان با اضافه کردن شکر با همزن برقی مجدد ترکیب آن ها را با دور تند هم بزنید و این کار را تا جایی ادامه دهید تا سفیده ها به خوبی فرم دار و سفید رنگ شوند به طوری که اگر ظرف را برگردانید سفیده ها از داخل ظرف بیرون نریزند. دقت کنید در این مرحله سفیده های فرم دار شده را داخل یخچال بگذارید تا پف آن ها گرفته نشود و بعد بقیه کار را انجام دهید.

مرحله سوم: آماده سازی زرده ها و اضافه کردن شیر و روغن

ادامه شکر را به همراه زرده تخم مرغ ها با یکدیگر به خوبی با دور تند همزن درون ظرفی جداگانه ترکیب کنید تا ترکیبی کرم رنگ و کش داری داشته باشید و سپس به آن ها شیر و روغن و وانیل را نیز اضافه کرده و مجدد با هم دیگر آن ها را نیز ترکیب کنید و هم بزنیدد.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

آرد را با بیکینگ پودر اول به خوبی ترکیب کنید و بعد آن ها را در سه مرحله با یکدیگر الک کنید و در سه مرحله آرام آرام به ترکیب زرده های تخم مرغ و مواد اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن آرد به آن ها ترکیب آن ها را به شکل دورانی و خیلی آرام با یکدیگر به وسیله لیسکی ترکیب کنید و هم بزنید تا به خوبی با هم دیگر ترکیب و یکدست شوند و بعد سفیده فرم دار شده را نیز از یخچال خارج کنید و به مواد خود طی 3 مرحله اضافه کنید و هر بار پس از اضافه کردن آن ها را به آرامی مجدد به وسیله لیسک مقداری به شکل دورانی با یکدیگر ترکیب کنید به طوری که پف مواد شما به هیچ وجه گرفته نشود و این کار را تا جایی ادامه دهید که فقط مواد کمی با هم دیگر ترکیب شوند و مایه کیک شما نیز به خوبی تهیه و آماده شود.

مرحله پنجم: پخت کیک شیفون

فر خود را برای مدت 15 دقیقه روی دمای 160 درجه قرار دهید تا به خوبی درون آن گرم و آماده شود و بعد در این فاصله قالب کیک را به وسیله برس آشپزی و کمی روغن به خوبی چرب و آماده کنید و مایه کیک را درون قالب بریزید و بعد از گذشت 15 دقیقه قالب کیک را در طبقه وسط فر برای مدت 1 ساعت با دمای 160 درجه قرار دهید تا کیک شما به خوبی تهیه و آماده شود و 2 دقیقه آخر پخت نیز دمای فر را روی حالت گریل قرار دهید تا روی کیک شما به خوبی طلایی شود. دقت داشته باشید بعد از گذشت 50 دقیقه درب فر را باز کنید و کیک را به وسیله سیخ چوبی امتحان کنید و اگر سیخ چوبی آغشته به مواد نشد کیک شما پخته و آماده است می توانید آن را از فر خارج کنید. بعد از آن هم کیک شیفون ما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک مذاب شکلاتی خانگی ساده و جذاب با طلق و بدون فر

طرز تهیه کیک شیفون


نکات کلیدی تهیه کیک شیفون ساده برای خامه کشی

 1. در صورت تمایل می توانید این کیک را در طعم و مزه هایی مانند شکلاتی، نسکافه ای و… نیز تهیه کنید.
 2. زمان دهید تا کیک ابتدا خنک شود و بعد آن را برش دهید.
 3. می توانید روی کیک خود را با خامه فرم دار شده و یا انواع شکلات های آب شده تزیین کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کیک کافی شاپی شکلاتی خیس عالی و خوشمزه مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه کیک شیفون ساده ۴ تخم مرغی با پف زیاد برای خامه کشی»

در صورت تمایل می توانید این کیک را در طعم و مزه هایی مانند شکلاتی، نسکافه ای و... نیز تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید