طرز تهیه شیرینی نارگیلی

شیرینی نارگیلی یکی از انواع شیرینی های پر طرفدار و لذیذ ایرانی است که در بین اکثر مردم بسیار محبوب و پرطرفدار شده و می تواند یک پیشنهادی عالی برای مناسبت ها و دورهمی ها و شب نشینی های شما باشد این شیرینی لذیذ در عین خوشمزگی بسیار ساده نیز تهیه می شود و دستور پخت پیچیده ای نداشته و به همین دلیل سبب شده تا برای ایام عید و دید و بازدید های نوروز بسیار مناسب باشد. شیرینی نارگیلی را برخی در فر و برخی هم بدون فر می توانند تهیه کنند و همین امر باعث شده تا حتی افرادی که دسترسی به فر ندارند نیز بتوانند این شیرینی خوشمزه را به راحتی در منزل خود با همان بافتی که فر در آخر به شما می دهد بدون فر نیز تهیه کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر به روش بازاری را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی نارگیلی

  • پودر نارگیلی چرب 2 لیوان
  • شکر 1 لیوان کمتر و یا سلیقه ای
  • تخم مرغ 2 عدد
  • روغن مایع 2/4 لیوان
  • آب لیموترش 1 ق چایی خوری
  • پودر پسته به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی بدون فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه شیرینی

ابتدا تمامی مواد اولیه را قبل از استفاده چند دقیقه ای از یخچال خارج کنید و در محیط خارج یخچال قرار دهید تا تمامی مواد با دمای محیط تا حد ممکن هم دما شوند و سپس از مواد استفاده کنید.

مرحله دوم: آماده سازی مایه اولیه شیرینی

در این مرحله مخلوط کن را برداشته و داخل آن پودر نارگیل را به همراه تمام شکر و نصف روغن مایع بریزید و سپس تخم مرغ ها را نیز داخل ظرف جداگانه ای بشکنید و بعد سفیده های آن ها را از زرده هایشان جدا کنید و یکی از سفیده ها را نیز به مواد داخل مخلوط کن اضافه کنید و بعد مخلوط کن را با دور تند روشن کنید و زمان دهید تا تمامی مواد با یکدیگر خوب مخلوط شوند و بافتی یکدستی نیز پیدا کنند.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی مایه شیرینی

پس از آن که تمامی مواد با یکدیگر به خوبی ترکیب شدند ماهیتابه ای را برداشته و آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید و سپس مایه ای که تهیه کرده اید را داخل ماهیتابه بریزید و سپس به آن ها باقی مانده روغن را به همراه آن یکی سفیده تخم مرغی که باقی مانده بود و آب لیموترش تازه را هم به آن ها اضافه کنید و سپس تمامی مواد را به خوبی با یکدیگر هم بزنید و به مدت 15 دقیقه آن ها را با یکدیگر تفت دهید. دقت داشته باشید این کار را حتماً باید با شعله کم و ملایم گاز انجام دهید تا به هیچ وجه مایه شما نسوزد و بوی سوختگی نیز نگیرد و تمامی مایه به خوبی گرم شوند و شکر نیز آب شود.

مرحله چهارم: پخت نهایی شیرینی نارگیلی

ماهیتابه دو طرفه ای را برداشته و آن را روی حرارت کم و ملایم گاز با درب بسته بگذارید و 15 دقیقه به آن زمان دهید تا درون ماهیتابه به خوبی گرم و آماده شود و پس از آن که مایه هم به خوبی آماده شد و تمامی مایه را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید و کف ماهیتابه دو طرفه خود را کاغذی روغنی قرار دهید و بعد مقداری از مواد را به اندازه ای مدنظر دارید برداشته و کمی با فاصله از هم داخل ماهیتابه بریزید و روی شیرینی ها کمی پودر پسته بریزید و سپس درب ماهیتابه را بگذارید و مجدد 15 دقیقه دیگر به شیرینی های درون ماهیتابه فرصت دهید تا به خوبی پخته و آماده شوند. پس از آن که تمامی شیرینی ها پخته شدند آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید و زمان دهید تا اول کمی خنک شود و بعد آن ها را از روی کاغذ روغنی برداشته و داخل ظرف مناسبی برای سرو آن قرار دهید و پس از آن هم شیرینی نارگیلی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید:طرز تهیه کیک توت فرنگی خانگی ساده و دلچسب بدون خامه در فر طرز تهیه شیرینی نارگیلی

نکات کلیدی در تهیه شیرینی نارگیلی خانگی به روش بازاری

  1. در صورت تمایل می توانید این شیرینی را داخل فر نیز تهیه کنید.
  2. می توانید روی این شیرینی ها را با مقداری خلال بادام و پسته نیز تزیین کنید.
  3. می توانید مایه را داخل قیفی بریزید و به شکل های طرح دار نیز شیرینی های نارگیلی خود را در آورید و آماده کنید.
همچنین بخوانید:طرز تهیه کیک توت فرنگی خانگی ساده و دلچسب بدون خامه در فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر به روش بازاری»

در صورت تمایل می توانید این شیرینی را داخل فر نیز تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید