طرز تهیه شیرینی بهشتی

شیرینی بهشتی یکی از انواع شیرینی های سنتی و مجلسی و پر طرفدار میان اکثر مردم است که می تواند یک پیشنهادی عالی برای مهمانی ها و دورهمی های دید و بازدید ایام نوروز و یا شب نشینی های شما مانند شب های یلدا و… باشد که به دلیل ظاهر جذاب و هوس انگیزی که داشته است به میز مهمانی های شما بسیار جلوه می بخشد. شیرینی بهشتی را شما می توانید در طعم ها و رنگ های متنوعی بسیار زیادی مانند زعفرانی و ساده و یا شکلاتی تهیه می کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی بهشتی ترد و خوشمزه با پیمانه و روغن مایع را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی بهشتی

 • آرد قنادی 1/5 پیمانه
 • پودر قند نصف پیمانه سر خالی
 • روغن صاف جامد 1/3 پیمانه
 • پودر هل نصف ق چایی خوری
 • وانیل نوک ق چایی خوری
 • پودر کاکائو 1 ق چایی خوری سر پر
 • روغن مایع 5 ق غذا خوری
 • زعفران دم کرده 1 ق مربا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری آسان و لذیذ با پیمانه و بدون فر

طرز تهیه شیرینی بهشتی ترد با پیمانه و روغن مایع

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا تمامی مواد را چند دقیقه ای قبل از استفاده از آن ها در دمای محیط قرار دهید تا به خوبی با محیط بیرون هم دما شوند.

مرحله دوم: آماده سازی پودر قند و روغن جامد

ابتدا پودر قند را نیز در دو مرحله الک کرده و سپس ظرف نسبتاً بزرگ و تمیزی را برداشته و پودر قند الک شده را داخل ظرف به همراه روغن جامد صاف شده بریزید و خوب آن ها را با یکدیگر با دور تند همزن برقی به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا به طور کامل ترکیب به دست آمده سفید رنگ و پفکی شکل شود و سبک شود. دقت داشته باشید که هنگام هم زدن یک الی دو مرتبه گوشه های ظرف را به وسیله لیسک دورگیری کنید و بعد مجدد شروع به هم زدن کنید. پس از گذشت زمان مورد نظر به آن ها پودر هل و وانیل را نیز اضافه کرده و مجدد مقداری دوباره آن ها را نیز با مواد با یکدیگر ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد سفید قنادی

در این مرحله آرد سفید قنادی را نیز ابتدا در سه مرحله الک کنید و بعد آن را کنار بگذارید و بعد از آماده سازی پودر قند و روغن جامد به ترکیب داخل ظرف آرام آرام و قاشق قاشق آرد الک شده را هم اضافه کرده و بعد ترکیب آن ها را به وسیله لیسکی و یا همزنی دستی شروع به هم زدن کنید و در آخر هم روغن مایع را نیز اضافه کنید و خوب با همه مواد آن ها را ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی شیرینی ها

در آخر خمیر به دست آمده را به دو قسمت تقسیم کنید و آن ها را داخل دو ظرف جدا از هم بریزید و سپس درون یکی از ظرف ها پودر کاکائو را الک کرده و خوب آن را با خمیر هم بزنید و ترکیب کنید و سپس آن یکی ظرف را بگذارید به صورت ساده بماند. هر دو ظرف را داخل قیف های جداگانه ای با ماسوره n1 بریزید و سپس سینی فر را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و بعد مقداری از مواد را داخل سینی به شکل رز فرم دهید.

مرحله پنجم: پخت شیرینی بهشتی

فر خود را به مدت 15 دقیقه روی دمای 180 درجه قرار دهید تا درون فر به خوبی گرم و آماده شود و سپس سینی فر را برای مدت 15 تا 20 دقیقه در دمای 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا تمام شیرینی ها به خوبی پخته و آماده شوند و بعد از پخت سینی را از فر خارج کنید و زمان دهید تا به خوبی به مدت 5 ساعت کاملاً خنک شوند و آن ها را از سینی خارج کنید و داخل ظرف مناسبی برای سرو آن ها را قرار دهید و بعد از آن هم شیرینی بهشتی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی قزوین بدون فر و بدون استراحت

طرز تهیه شیرینی بهشتی


نکات کلیدی در تهیه شیرینی بهشتی با روغن مایع

 1. در صورت دلخواه به جای طعم شکلاتی می توانید زعفران آب شده و دم کرده را نیز به خمیر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا طعم زعفرانی آن را نیز تهیه کنید.
 2. در صورت سفت بودن خمیر می توانید مجدد به آن ها مقداری روغن مایع نیز اضافه کنید.
 3. حتماً زمان دهید تا به طور کامل شیرینی ها خنک شوند و بعد آن ها را از سینی خارج کنید در غیر این صورت تمام شیرینی ها خرد می شوند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی ساده و دلچسب با فر و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی بهشتی ساده، ترد و لذیذ با پیمانه و روغن مایع»

در صورت دلخواه به جای طعم شکلاتی می توانید زعفران آب شده و دم کرده را نیز به خمیر اضافه کنید و خوب هم بزنید تا طعم زعفرانی آن را نیز تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید