طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی قزوین بدون فر و بدون استراحت

دستور پخت شیرینی نخودچی بازاری مخصوص عید

طرز تهیه شیرینی نخودچی

شیرینی نخودچی یکی از قدیمی ترین و خوشمزه ترین شیرینی های ایرانی است که اصالتاً متعلق به شهر قزوین بوده است و در ایام نوروز نیز بازار پخت آن در سراسر ایران بسیار داغ می شود و شما می توانید آن را به راحتی در منزل خود تهیه کنید و مطمئن باشید که نسبت به نمونه های بازاری هم بسیار مقرون به صرفه تر و هم بسیار خوشمزه تر و لذیذ تر بوده است. شیرینی نخودچی یکی از راحت ترین شیرینی های مجلسی است که دارای دستور پخت ساده تری نسبت به سایر شیرینی های مجلسی است که می توان آن را هم داخل فر و هم بدون فر نیز تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی مخصوص عید بدون استراحت و بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی نخودچی خانگی

  • پودر قند 125 گرم
  • روغن جامد 125 گرم
  • آرد نخودچی 250 گرم
  • آرد سفید 2 ق غذا خوری
  • پودر هل 1 ق مربا خوری
  • زعفران دم کرده 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید:طرز تهیه شیرینی بهشتی ساده، ترد و لذیذ با پیمانه و روغن مایع

طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی بدون فر و بدون استراحت

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا تمامی مواد اولیه را قبل از استفاده از آن ها چند دقیقه ای خارج از محیط یخچال قرار دهید تا تمامی مواد به خوبی با دمای محیط هم دما شوند.

مرحله دوم: آماده سازی آرد

سپس در این مرحله 2 قاشق غذا خوری از آرد نخودچی را برداشته و به جای آن 2 قاشق غذا خوری آرد سفید قنادی را اضافه کنید و ابتدا خوب آن ها را بایکدیگر ترکیب کنید و بعد آن ها را درون ظرفی الک کنید.

مرحله سوم: اضافه کردن پودر قند و پودر هل

سپس پودر قند و پودر هل را نیز با یکدیگر ترکیب کنید و مجدد روی مواد خود ترکیب آن دو را نیز الک کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی خمیر

پس از آن که تمامی مواد را با یکدیگر درون ظرف الک کردید زعفران دم کرده را نیز به همراه روغن جامد که از قبل آن را ذوب کرده بودید و الان به طور کامل نیز خنک شده است به آن ها اضافه کنید و بعد آن را ابتدا با لیسک هم بزنید و مخلوط کنید و سپس با دست شروع به ورز دادن کنید و این کار را تا جایی ادامه دهید تا خمیری که به دست می آید منسجم باشد. دقت داشته باشید که در صورتی خمیر شما آماده است که به راحتی بتوانید به آن در دست خود شکل بدهید بدون آن که خمیر شما ترکی بردارد.

مرحله پنجم: شکل دادن به خمیر

در آخر خمیر به دست آمده را درون کیسه ای قرار دهید و بعد آن را به وسیله وردنه ای به ضخامت 1/5 سانتی متر به طور صاف پهن کنید و بعد پلاستیک را از آن جدا کنید و به وسیله قالبی که مورد نظر شما است آن ها را برش دهید و کنار بگذارید.

مرحله ششم: پخت شیرینی نخودچی

ماهیتابه ای را برداشته و آن را روی شعله پخش کن روی دمای کم قرار دهید و درب آن را دمکنی بکشید و  15 دقیقه به ماهیتابه زمان دهید تا درون ماهیتابه شما به خوبی گرم و آماده شود و بعد تمامی خمیر هایی که شکل داده بودید را درون ماهیتابه قرار دهید و 10 تا 15 دقیقه به آن ها فرصت بدهید تا به خوبی پخته و آماده شوند و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و زمان دهید تا تمامی شیرینی ها خنک شوند و بعد آن ها را از ماهیتابه خارج کنید و داخل ظرف مورد نظر خود برای سرو آن ها قرار دهید و بعد از آن هم شیرینی نخودچی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید:طرز تهیه شیرینی زنجبیلی خانگی ساده و دلچسب با فر و بدون فرطرز تهیه شیرینی نخودچی

نکات کلیدی در تهیه شیرینی نخودچی قزوین بازاری

  1. این خمیر نیازی به استراحت نداشته ولی اگر به آن به مدت 1 ساعت در دمای محیط استراحت بدهید خمیر خیلی بهتر خواهید داشت.
  2. برای پخت این خمیر نیازی به کاغذ روغنی و یا حتی چرب کردن کف ماهیتابه نیست همین که آن ها را درون ماهیتابه قرار دهید تا پخته شوند کافی است.
  3. در صورت نبود قالب می توانید آن ها را درون دست خود هم شکل دهید.
  4. در صورت تمایل می توانید روی تمامی نخودچی ها را با خلال پسته نیز تزیین کنید.
همچنین بخوانید:طرز تهیه باسلوق ژله ای خانگی ساده، لذیذ و بازاری با نشاسته گل و ذرت

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی نخودچی خانگی قزوین بدون فر و بدون استراحت»

این خمیر نیازی به استراحت نداشته ولی اگر به آن به مدت 1 ساعت در دمای محیط استراحت بدهید خمیر خیلی بهتر خواهید داشت.


نظر خود را بیان کنید