طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی

شیرینی اسکار از محبوب ترین شیرینی هایی است که به عنوان یک شیرینی بین المللی طرفداران زیادی را در جهان از آن خود نموده است. شیرینی اسکار اصالتا سوئدی بوده و دارای مدت ماندگاری بسیار بالایی است. این شیرینی معمولا برای مناسبت های خاص پخته شده و ترکیب گردو و کره طعم فوق العاده ای به آن داده است. می توانید برای تهیه این شیرینی خوشمزه از مغزهای دیگر نیز استفاده نموده و شیرینی خوری خود را زیباتر نمایید. امیدواریم زینت بخش مراسم و مجالس شما قرار گرفته و از آن لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی مجلسی و عالی با کره را مرحله به مرحله به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی اسکار با پیمانه

 • آرد 3 پیمانه
 • پودر قند نصف پیمانه
 • تخم مرغ 2 عدد متوسط
 • مغز گردو یا بادام و پسته خرد شده یک پیمانه
 • پودر قند مقداری
 • کره یک پیمانه
 • وانیل یک چهارم ق چای خوری
 • هل ساییده شده یک چهارم ق چای خوری
 • مربا یا مارمالاد به میزان لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نارگیلی بدون فر

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی با کره در فر

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا کره آب شده و ولرم را با پودر قند الک شده مخلوط نموده و با لیسک آنقدر هم بزنید تا موادی کاملا صاف و یک دست بدست آید. سپس زره یکی از تخم مرغ ها را به مواد افزوده و هم بزنید پس از آنکه زرده تخم مرغ خوب با مواد ترکیب شده زرده تخم مرغ دوم را اضافه نموده و مجددا هم بزنید. در این مرحله وانیل و هل ساییده شده را نیز به مواد افزوده و به هم زدن با لیسک ادامه دهید. سپس آرد الک شده را آرام آرام به مواد بیافزایید و با دست خوب ورز دهید. نکته مهم این است که آرد را تا جایی به مواد اضافه نمایید که خمیر دیگر به دست نچسبد.

مرحله دوم: آماده سازی خمیر شیرینی اسکار

در این مرحله سفیده های تخم مرغ را در ظرفی ریخته و با چنگال بزنید تا به خوبی از هم باز شود. سپس به اندازه یک گردو از خمیر را برداشته و با دستان خود گلوله کوچکی درست نمایید. ابتدا گلوله خمیر را در سفیده تخم مرغ و سپس در مغز گردو خرد شده یا هر مغزی مانند مغز پسته و مغز بادام خرد شده که تهیه نموده اید بغلتانید. می توانید از سه نوع مغز خرد شده استفاده نموده تا شیرینی اسکار متنوع داشته باشید.

مرحله سوم: پخت شیرینی اسکار گردویی در فر

سینی فر را مقداری کره آب شده چرب نموده و بلافاصله خمیر های گلوله شده را درون آن به صورت منظم بچینید. در این مرحله روی خمیرها را با نوک انگشت مقداری گود نمایید تا پس از پخت بتوانید درون آن فرورفتگی را با مربا یا مارمالاد پر نمایید. سپس سینی فر را درون فر 300 درجه فارنهایت قرار داده و به مدت 20 الی 25 دقیقه منتظر بمانید تا شیرینی اسکار گردویی شما خوب مغز پخت شود. پس از آنکه اطراف شیرینی ها به رنگ طلایی در آمد سینی شیرینی را از درون فر بیرون آورید. اجازه دهید شیرینی ها خنک شوند سپس آنهارا از سینی خارج نموده و در ظرفی از ترکیب پودر قند و پودر هل بغلتانید و روی فرورفتگی که با انگشتان خود ایجاد نموده بودید؛ مربا یا مارمالاد بریزید. اکنون می توانید شیرینی اسکار گردویی خوشمزه و مجلسی خود را در ظرف شیرینی خوری چیده و از آن لذت ببرید.

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نخودچی با پیمانه

طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی


نکات کلیدی در تهیه شیرینی اسکار مجلسی با گردو

 1. مغزها را به قدری خرد نمایید تا به خوبی به خمیر چسبیده و از پودر نمودن کامل آن بپرهیزید.
 2. مواد را نیم ساعت قبل از آماده سازی از یخچال خارج نمایید تا هم دما با محیط شوند.
 3. می توانید از کره گیاهی یا مارگارین برای تهیه این شیرینی استفاده نمایید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی نرم 

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی اسکار گردویی مجلسی و عالی با کره مرحله به مرحله»

مغزها را به قدری خرد نمایید تا به خوبی به خمیر چسبیده و از پودر نمودن کامل آن بپرهیزید.


نظر خود را بیان کنید