طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی

شیرینی کشمشی یکی از انواع شیرینی های بسیار خوشمزه و سنتی ایرانی است که در بین تمام سنین بسیار محبوب و پرطرفدار است و شما می توانید این شیرینی بسیار خوشمزه و دلچسب را برای انواع مهمانی ها و مناسبت ها سرو کنید. شیرینی کشمشی را شما می توانید برای ایام و مناسبت های مجلسی و یا حتی مذهبی تهیه کنید. خوردن این شیرینی در کنار یک چایی تازه دم ایرانی لذت خوردن آن را دو چندان می کند. برخی افراد این شیرینی را به شکل نرم و برخی نیز به شکل ترد تر تهیه می کنند که این موضوع کاملاً سلیقه ای بوده و هر کس مطابق با سلیقه خود آن را تهیه می کند. امروز در آلامتو طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی نرم و دلچسب با کره و پودر قند را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه شیرینی کشمشی ساده

  • آرد سفید 290 گرم
  • پودر قند 250 گرم
  • تخم مرغ 2 عدد متوسط
  • کره 150 گرم
  • وانیل 1/2 ق چایی خوری
  • کشمش 100 گرم
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی گردویی پفکی خانگی ساده و لذیذ به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم با کره و پودر قند در فر

مرحله اول: آماده سازی همه مواد اولیه

ابتدا قبل از استفاده از تمامی مواد آن ها را چند دقیقه ای در دمای محیط قرار دهید و زمان دهید تا تمامی مواد با دمای بیرون به خوبی هم دما شوند و بعد از آن ها استفاده کنید.

مرحله دوم: آماده سازی پودر قند و کره

ظرف نسبتاً بزرگی را برداشته و درون آن کره را بریزید سپس پودر قند را روی کره داخل ظرف الک کنید و سپس ترکیب آن ها را به وسیله همزن برقی با دور تند همزن به مدت 5 دقیقه هم بزنید تا ترکیب آن ها دارای رنگ کرم روشن شود.

مرحله سوم: اضافه کردن تخم مرغ  وانیل

پس از آنکه کره و پودر قند به خوبی ترکیب شدند نوبت اضافه کردن تخم مرغ هاست پس آن ها را به صورت دانه دانه به مواد اضافه کنید و هر تخم مرغی را که اضافه می کنید آن را به مدت 30 تا 40 ثانیه با دور تند در یک جهت هم بزنید و با اضافه کردن تخم مرغ دوم وانیل را هم به مواد همزمان اضافه کرده و آن ها را نیز خیلی خوب با مواد هم بزنید و ترکیب کنید.

مرحله چهارم: اضافه کردن آرد

1 قاشق چایی خوری از آرد را برداشته و کنار بگذارید و سپس بقیه آرد را 3 مرتبه الک کنید و بعد آن را نیز آرام آرام به مواد اضافه کنید و همزمان با اضافه کردن آرد نیز همزن را روی دور کند آن قرار دهید و به آرامی و در یک جهت مجدد مواد را با هم دیگر ترکیب کنید و هم بزنید تا خمیر کشمشی شما آماده شود. دقت داشته باشید آرد را در حد مخلوط شدن با مواد هم بزنید لازم نیست که خیلی آن را با همزن هم بزنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن کشمش

کشمش ها را نیز اول پاک کنید و از چومبه آن ها را جدا کنید سپس آن ها را به خوبی با آب سرد بشویید و بعدآن ها را به وسیله پارچه ای تمیز به خوبی خشک کنید تا آب اضافی روی آن ها کاملاً خشک شود و بعد آن ها را با 1 قاشق چایی خوری آردی که از قبل کنار گذاشته بودید مخلوط کنید و بعد به خمیر کشمشی خود اضافه کنید و با قاشق و یا لیسک خمیر را خوب هم بزنید و با کشمش ها مخلوط کنید و بعد از آماده شدن کامل خمیر آن را داخل قیفی بریزید.

مرحله ششم: پخت شیرینی کشمشی

فر را اول به مدت 15 دقیقه با دمای 160 درجه قرار دهید تا داخل آن به خوبی گرم و آماده شود و بعد سینی فر را برداشته و کف آن کاغذ روغنی قرار دهید و بعد خمیر کشمشی را به اندازه گردو با فاصله از هم روی سینی خود با قیف اندازه کنید و کمی روی همگی آن ها را پودر قند الک کنید و بعد سینی را به مدت 15 تا 20 دقیقه با دمای 160 درجه در طبقه وسط فر قرار دهید تا شیرینی های کشمشی شما آماده سرو شوند و بعد از آن هم شیرینی کشمشی شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی نارگیلی پفکی خانگی لذیذ بدون فر به روش بازاری

طرز تهیه شیرینی کشمشی نرم


نکات کلیدی در تهیه شیرینی کشمشی نرم و خوشمزه

  1. به جای کره از روغن مایع هم می توان استفاده کرد اما کره طعم و عطر بهتری به شیرینی شما می بخشد.
  2. با توجه به ذائقه خود می توانید میزان کشمش آن را کم و یا زیاد کنید.
  3. در صورتی که بافت ترد تری برای شیرینی خود دوست دارید بهتر است که تخم مرغ ها را خیلی هم نزنید.
  4. تخم مرغ ها را تنها در حد یکدست شدن با مواد مخلوط و ترکیب کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه شیرینی دانمارکی بازاری آسان و لذیذ با پیمانه و بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه شیرینی کشمشی خانگی نرم و دلچسب با کره و پودر قند»

به جای کره از روغن مایع هم می توان استفاده کرد اما کره طعم و عطر بهتری به شیرینی شما می بخشد.


نظر خود را بیان کنید