معنی اسم بنیامین

نام بنیامین به چه معناست؟

بِنيامين : (عبري) 1- یعنی پسر دست راستِ من؛ 2- (اَعلام) آخرين پسر حضرت يعقوب (ع) و برادر تني حضرت يوسف  (ع) كه پدرش (حضرت يعقوب) وي را بنيامين ناميد. [درباره وجه تسمیه‌ي بنیامین آمده است که مادرش، راحیل همسر محبوب یعقوب، به هنگام تولد وی درد و رنج بسیار متحمل شد، از اینرو فرزندش را «بن اونی» نامید که در عبری «پسر رنج من» معنا می‌دهد (البته معنای «پسر توانمندی من» نیز برای آن ذکر کرده‌اند). گفته‌اند که راحیل، اندکی پس از ولادت فرزندش بر اثر سختی‌هایي که تحمل کرده بود، در گذشت. اما پدرش وی را «بن یامین» به معنای تحت‌اللفظیِ «پسر دستِ راست» نام نهاد، که بر پیروزی او در آینده نیز اِ شعار داشت. «بن یامین» را به معنای «پسر جنوب» نیز گفته‌اند، زیرا او تنها پسر یعقوب بود که در جنوب یعنی کنعان زاده شد. همچنین نام او را «بن یمیم» گفته‌اند، یعنی فرزند روزگاران؛ چون تولد او در سن پیری یعقوب بود. (نقل مطالب از دانشنامه‌ي جهان اسلام ص 453].

بنیامین (Benjamin): بنیامین نیز یکی از نام‌هایی است که در کتاب مقدس ذکر شده است. مادر او راحیل به هنگام زایمان جان خود را از دست داد و در لحظات آخر او را «بن اونی» به معنای «پسرِ درد و رنج من» نامید. از آنجایی که پدرش این نام را دوست نداشت آن را به بنیامین یعنی پسر دست راست یا پسر جنوب نامگذاری کرد.اسم بنیامین

 • به نظر شما چه اسمی در کنار بنیامین ترکیب زیبایی را ایجاد میکند؟
 • نظر شما در مورد نام بنیامین چیست؟
 • بهترین اسم دختر یا پسر بر وزن بنیامین از نظر شما چیست؟
 • در صورت امکان، آیا اسمتان را به بنیامین تغییر میدهید؟

اسم پسر که به بنیامین بیاد

لیست اسامی پسرانه متناسب با بنیامین به زودی درج میگردد.


اسم دختر بر وزن بنیامین

نام های دخترانه بر وزن بنیامین به زودی درج میگردد.
℁ اسم دخترانه بر اساس الفبا
℁ اسم پسرانه بر اساس الفبا

5 دیدگاه

 1. رزا.. ایرانی

  بنیامین و یوسف بهترین پسرهای حضرت یعقوب بوده. و اسم زیبایی هم هست….. بنیامین یعنی پسر دست راست پدر. اصلا به عربی و یا عبری نگاهش نکنید. به این توجه کنید که بنیامین یک پسر با تقوا و صالحی بوده.

 2. رسول

  به به اسم ببم هست…..

 3. علی

  بنیامین خیلی خیلی اسم قشنگیه من میخوام اسم پسرموبذارم بنیامین

 4. محسن

  بنیامین یکی از زیباترین اسامی پسرانس

  • علی

   لایک اقامحسن لایک

نظر خود را بیان کنید