تعبیر خواب زایمان

دیدن زایمان در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن زایمان در خواب چیست؟

زایمانchildbirth-pain

خواب حاملگی و زایمان ممکن است باهم دیده شود که در این صورت باید دقت کنید که کدامیک از این دو موضوع خواب اصلی شما را تشکیل داده است.

معبرین غربی: اگر شما باردار نیستید، دیدن زایمان در خواب اشاره به نگرانی در نتیجه تصمیمات گرفته شده و یا نتیجه پروژه و کارهای شما دارد. شما سعی در غلبه بر مشکلات و پیشرفت در امور زندگی خود دارید.

لوک اویتنهاو می‌گوید: زایمان کردن بر آورده شدن آرزو

آنلی بیتون درباره تعبیر خواب زایمان می‌گوید:

 • خواب زایمان در خواب، نشانه بدنیا آوردن کودکی سلامت است.
 • دیدن زنی که زایمان می‌کند: عزاداری و یا ازدست دادن چیزی گرانبها
 • اگر دختری خواب ببیند زایمان می‌کند، نشانه آن است که از درستکاری رو بر می‌گردانید و به رفتاری نادرست رو می‌آورید.
 • اگر زنی شوهردار خواب ببیند کودکی به دنیا می‌آورد، نشانه آن است که ارثی کلان به او خواهد رسید.

تعبیر خواب زایمان مرد

منوچهر مطیعی تهرانی گوید: نفس عمل زایمان در خواب فراغت از غم و رنج است ولی استثنائا این کار در خواب تعبیرات و تاویلات بسیار گوناگون دارد. به طور کلی اگر مردی در خواب ببیند که بار دار شده و وضع حمل می‌کند به هیچ وجه خوب نیست.

چنانچه مردی ببیند باردارد بی آبرو و رسوا می‌شود همه اموری که خاص زن‌هاست برای مردان زشت است به خصوص بارداری که بی آبرویی تعبیر می‌شود ولی اگر مردی در خواب ببیند که وضع حمل کرده و بچه آورده است بسیار شرم آور است.

تعبیر خواب زایمان حیوانات

معبرین غربی:

 • اگر در خواب مشاهده کردید که موجودی غیر انسان را زایمان کرده‌اید نشانه ترس شدید شما درباره سلامتی فرزندتان است. این نگرانی در شما وجود دارد که نوزادتان ناقص و یا با عیبی متولد شود. این گونه خواب‌ها را بیشتر زنان باردار و در سه ماهه دوم بارداری خود می‌بینند.
 • به طور خاص اگر در خواب مشاهده کنید که هیولایی به دنیا آورده‌اید دلالت بر این دارد که انرژی خلاقانه‌ای هنوز در شما وجود دارد و می‌تواند رشد و به شکوفایی برسد.

لیلا برایت: اگر در خواب زايمان حيوانى را ببينيد، به اين معناست كه روزهاى خوبى پيش رو داريد.

تعبیر خواب زایمان نوزاد بزرگ

معبرین غربی گویند:

 • دیدن زایمان نوزاد سنگین و بزرگ در خواب به موضوعات مختلفی بستگی دارد. شما ترس از تکیه کردن دیگران به خود را دارید و درباره راضی نگه داشتن آن‌ها نگران هستید.
 • اگر در خواب دیدید که فرد دیگری نوزادی بزرگ به دنیا می‌آورد اشاره به مسئولیتی است که آن شخص برای شما و دیگران درست می‌کند.

تعبیر خواب زایمان دختر در خواب

برایت: اگر خواب ببينيد كه دختر زاييده‌ايد، نشانه‌ى آن است كه در كارى دچار مشكل مى‌شويد.

محمدبن سیرین درمورد خواب زایمان گوید:

اگر در خواب ببینید که صاحب بچه دختری شده‌اید نشانه سلامتی می‌باشد و از اهل خود شاد می‌شوید.

اگر بیند او را دختری آید، دلیل سلامتی بود و از اهل خود شاد شد.

اگر بیند دختری آورد، دلیل است پسر آورد.

حضرت صادق علیه السلام می‌فرماید: اگر زنی در خواب ببیند دختری بچه‌ای به دنیا آورد، ازنسل او فرزندی به وجود می‌آید که بزرگ خاندان خود می‌شود.

تعبیر زایمان پسر در خواب

برايت مى‌گويد: اگر خواب ببينيد كه پسر زاييده‌ايد، نشانه‌ى خوش‌شانسى است.

ابن سیرین گوید: اگر بیند او را پسری آمد، دلیل است او دختری آید.

حضرت صادق علیه السلام می‌فرماید: اگر زنی در خواب ببیند که بچه پسری به دنیا بیاورد و بلافاصله پسرسخن گفت، مرگ زن خواب بین نزدیک است.

تعبیرخواب زایمان بچه مرده

لیلا برایت: اگر خواب ببينيد كه بچه‌اى مرده به دنيا آورده‌ايد، به اين معناست كه موضوعى باعث ناراحتى شما مى‌شود.

تعبیرخواب زایمان سخت

برایت می‌گوید: اگر خواب ببينيد كه زايمان سختى داشته‌ايد، به اين معناست كه بيمارى شما را تهديد مى‌كند.

منبع: setare.com

تعبیر خواب «زایمان» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «زایمان» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

کاربر گرامی نظرات تکراری پاسخ داده نخواهد شد. لطفاً بخش نظرات را با دقت مطالعه فرمایید.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

23 دیدگاه

 1. * …… * در

  سلام خسته نباشین
  خواهش میکنم که تعبیر خوابم رو بگین
  من دختری مجردم خواب دیدم که سه قولو به دنیا آوردم و هر سه مرده حتی دیدم که بند ناف هم داشتن ولی همش میترسیدم که نکنه کسی بفهمه
  ولی بابام تو خواب انگار متوجه شد توی خواب میدونستم که پاکم و هیچ کاری نکردم ولی همش به این فک میکردم که چطور به بقیه بگم من هیچ کاری نکردم و نمیدونم این بچه ها چرا به دنیا اومدن برا همین قایمشون کردم میخواستم خاکشون کنم یا یه طوری از دسشتون خلاص شم همش از آبروم میترسیدم
  بابام فهمید توی خواب انگار میخواست کمکم کنه
  ترسم رو درک میکرد میدونست که کاری نکردم
  خوااااااهش میکنم تعبیرش رو بگین خواب ندارم یه مدته

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب شما نشان بر این امر دارد که شما مسئولیتی بر عهده خواهید گرفت و از ان عمل را به سر انجام نخواهید رساند و از این مشکل ناراحت خواهید شد و این که در این ناراحتی پدرتان شما را مقصر نخواهد دانست و شما را حمایت خواهد کرد.
   سربلند و پیروز باشید.

 2. سلام خواب دیدم همسرم فرزند مرده را به دنیا آورده بود و اجازه دیدن فرزند را ندادند

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر خواب خواب شما به گفته لیلا برایت: اگر خواب ببينيد كه بچه‌اى مرده به دنيا آورده‌ايد، به اين معناست كه موضوعى باعث ناراحتى شما مى‌شود.
   سربلند و پیروز باشید.

 3. سلام خسته نباشین
  ببخشید من یه دختر مجرد هستم و خواب دیدم که باردارم و شکمم بزرگه و بعدش بچه ی من زودتر از وقتش انگار به دنیا اومده بود و من همش نگران بودم که نکنه بچم مشکلی داشته باشه اما انگار مشکلی نداشت و بچم هم پسر بود انگار و بعد آروم بودم کنارش و بغلمم گرد…اما شیش ماهه به دنیا اومده بود و همه میگفتن این بچه مشکل دار میشه ختما و من خیلی ناراحت بودم

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   همانگونه که در متن بالا نیز خوانده اید در تعبیر این خواب باید بدانید که این گونه خواب ها برای زنان بسیار طبیعی هستند و چون روح مادر بودن در انها همیشه زنده است این خواب را دیده اید و بدانید که در پایان خواب شما اگر ایرادی در ان نوزاد دیده اید به این معنا خواهد بود که ترس های موجود در ناخوداگاه شما به این صورت نمایش داده شده است و نباید از بابت این خواب فکر شما درگیر شود.
   سربلند و پیروز باشید

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   این خواب از جهاتی طبیعی است و دارای تعبیر نیست اما میتوان بر اساس برخی تعابیر ان را به این صورت تبعیر کرد که خیری برای شما در اینده وجود دارد که انشالله به ان دست پیدا خواهید کرد.
   سربلند و پیروز باشید

 4. نجمه سادات در

  من دوقلو دختر باردارم و خواب دیدم زایمان کردم یکی از بچه هام خیلی درشت و بزرگ در حد بچه 2 ساله بود و حرف میزد و یکی از بچه هام خیلییی ریز و کوچیک بود این خواب تعبیری داره؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   تعبیر این خواب از دو حالت برای شما خارج نیست.
   اول انکه این خواب را مادران باردار بسیار می بینند و نشان از ان دارد که شما از اینده ترس دارید و برای نوزادان خود نگران هستید که کاملا طبیعی است و دوم انکه میتواند به این معنا باشد که در اینده ی بسیار دور یکی ازفرزندان شما بسیار موفق خواهد شد و دیگری نه.
   این خواب اگر شامل حالت اول نباشد تعبیری در این مضمون دارد.
   سربلند و پیروز باشید

 5. زهرا دوکوهی در

  سلام من دریک شب اول خواب دیدم دختر خواهرشوهر سابقم که اصلا رفت وامدی ندارم باهاشون بارداره ومادرش اش کوفته وعدس پلو ویارونه درست کرده وجمعیت زیادی رو مهمون کرده ومنم برا سفره انداختن کمکش کردم بعدم کنارهم ازاش خوردیم بعدش بیدارشدم دوباره که خوابیدم خواب دیدم زن برادر خودم زایمان کرده وپسر تپل وخوشکلی بدنیا اورده بچه خونه پدری قدیمی بود اما خود زن برادرم نبود چون رفت وامدی هم باما نداره بعد من با بچه بازی میکردم یدفه صدام زد مامان

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   در تعبیر خواب اول میتوان گفت که اشاره ای به ایشان دارد که به خیری و رزقی خیر دست خواهند یافت و ممکن است شما از ان بی نصیب نباشید.
   اما در خواب دوم باید عرض کنم که به شخص دیگری که در خواب دیده اید مربوط نیست و به خود شما مربوط است و شاید نشان از واقعیتی عینی داشته باشد که در ان شما دارای فرزند خواهید شد و دور از ذهن نیست اما زمان ان نامشخص است.
   سربلند و پیروز باشید

 6. اگر درخواب ببینیم پیرزنی مرده درحال زایمان است وما به او کمک میکنیم تعبیر چیست؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   دیدن زایمان به معنای راحت شدن میتواند باشد و این به این معنا است که کسی و یا فردی که میشناسید و فوت کرده است نیاز به کمک دارد تا انچه که را موجب عذاب ایشان است شما برطرف نمایدد و این برطرف کردن میتواند به شکل خیرات باشد.
   سربلند و پیروز باشید

 7. فاطمه در

  سلام
  خواب دیدم در زایمان سزارین کودک دختر به دنیا اوردم که نارس است و مرده است و دو نفر از نزدیکانم کودکم را به دنیا اوردن میشه لطفا تعبیرش کنید

  • یاسین صداقت در

   باسلام
   زایمان کردن در خواب تقریبا تعابیر بسیار متفاوتی دارد اما در خواب شما میتواند به این تعبیر باشد که زایمان به معنای برآورده شدن ارزو باشد و اینکه آن کودک در خواب مرده است ممکن است به این معنا باشد که یکی از ارزوهای شما از دست برود که صواب و ناصواب بودن آن دال بر این نیست و این عمل احتمالا به دست نزدیکان شما رخ می دهد.اما بدانید که ممکن است نزدیکانتان صلاحی در این امر بدانند و این کار را در آینده خودتان هم میفهمید.
   سربلند و پیروز باشید

 8. سلام من خواب دیدم یکی از دوستانم که با او قطع ارتباط کردم زایمان کرده دختری به دنیااورده وخیلی خوشحال است تعبیرش چیه؟

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   همانگونه که در متن نیز آمده است این خواب به احتمال زیاد به این شکل تعبیر خواهد شد که خدای ناکرده برایشان در زندگی مشکلی ایجاد خواهد شد اما باید نکاتی نیز در این خواب مد نظر قرار گیرد به مانند اینکه ایا ایشان مجرد است و یا متاهل؟کودکی دارند و یا نه ؟
   و این ها خود در تعبیر خواب موثر خواهد بود زیرا هر خوابی برای هر شخص به شکل های گوناگون تعبیر خواهد شد.
   به ایشان بفرمایید که صدقه بدهن و ایمان خدا را سرلوحه ی کارهایشان قرار دهند.
   سربلند و پیروز باشید

 9. شهرزاد در

  سلام .من دختر مجردم ازدواج نکردم.خواب دیدم فرزند پسری را باردارم و میخواستم زایمان کنم ولی نکردم.بعدش دست رو شکمم که میکشیدم شکمم خالی تر میشد انگار بچه ای وجود نداره.لطفا تعبیر این خواب چیه؟ممنون

 10. شهرزاد در

  سلام .من دختر مجردم ازدواج نکردم.خواب دیدم فرزند پسری را باردارم و میخواستم زایمان کنم ولی نکردم.بعدش دست رو شکمم که میکشیدم شکمم خالی تر میشد انگار بچه ای وجود نداره.لطفا تعبیر این خواب چیه؟ممنون

 11. سلام من دختری مجردم خواب دیدم دخترخالم ک زنی شوهرداره و 3تا بچه داره زایمان کرد و پسر بدنیا اورد تعبیرش چیه

 12. سلام من دختر مجرد هستم خواب دیدم که زایمان کردم .البته خیلی راحت. تعبیرش چی می شه؟

 13. پوران در

  خواب دیدم دخترم که مجرداست زایمان کرده و دربیمارستان است ومن میخواستم برم پیشش و همش ناراحت بودم که جرا الان تو وضع اون من اونجا نیستم که اون به کمک من نیاز داره

نظر خود را بیان کنید