مجله آلامتو

تعبیر خواب ریش

دیدن ریش در خواب به چه معناست؟

تعبیر دیدن ریش در خواب چیست؟

نوشته اند که خدای تعالی را فرشته ای است که تسبیح او این است: سبحان من تزین الرجال باللحی و الناء بالذاوائب. روی هم رفته دیدن ریش در خواب خوب است به شرطی که به اندازه باشد.

ریش به طور کلی در خواب حرمت و عزت و آبروی مرد تعبیر می شود ولی اگر ریش را در وضعی غیر طبیعی ببینید خوب نیست. مثلا یک طرف ریش بلند باشد و یک طرف آن کوتاه یا ریش را به طور دالبر قیچی کرده باشند.

نوشته اند اگر ریش آن قدر بلند باشد که به زمین کشیده شود نشان مرگ صاحب ریش است.

ابن سیرین معتقد است که صاحب ریش به مرگ بدی گرفتار می شود.

همچنین بخوانید: تعبیر خواب تراشیدن ریش

اگر ببینید که ریش خود را شانه می زنید و به عطر و گلاب می آلائید خوب است و بر شان و حرمت شما افزوده می شود.

اگر ببینید که ریش خود را قسمتی می کنید و دور می ریزید بخشی از مال خود را از دست می دهید. اگر ریش دارید و در خواب ببینید که ریش شما را تراشیده اند آبرو و مال شما نقصان می یابد.

تعبیر خواب «ریش» برای من چیست؟

اگر در خواب‌تان «ریش» را دیده اید اما تعبیرخواب فوق جوابگوی شما نیست ابتدا بخش نظرات را بخوانید و در صورتی که همچنان به تعبیر خواب خود نرسیدید؛ جزئیات خواب‌تان را در بخش نظرات ارسال کنید تا به آن پاسخ مناسبی داده شود.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
تعبیر خواب بر اساس الفبا

4 دیدگاه

 1. سلام
  خسته نباشید
  من تعبیر خوابم رو در بین مطالب پیدا نکردم
  خواب دیدم یکی از عزیزانم که در بیداری ریش و سبیل خود را می تراشد، در خواب ته ریش و سبیل داشت و بیشتر ریشش سفید بود. تعبیرش چیه؟
  ممنون

  • یاسین صداقت در

   با سلام
   ریش در خواب های ما نشان از عزیت و ابرو است وبسیار خیر است و از این رو برای شما نیز این مسئله صادق است که در تعابیر خواب امده است که اگر کسی در واقعیت ریش ندارد و در خواب او را با ریش ببینید بر ابروی او بسیار افزوده شده و عزیت پیدا خواهد کرد و محاسن سفید در اینجا به معنای سالهای زیاد برای این موضوع است و نشان از ان دارد که ایشان سال های سال از این موضوع منتفع خواهد بود.
   سربلند و پیروز باشید

 2. سعادت در

  با عرض سلام و احترامات جهان سپاس از زحمات شما ولی من تعبیر خواب خود را نتوانستم پیدا کنم‌ اگر لطف‌ کنید بگوید
  خوابم به این‌ صورت است که یکی از اقارب‌ نزدیک خود را دیدم‌ که دختر خانم است و بعد از چند لحظه ای ریش‌ دارد سیاه و سفید ولی بعد از مدتی دوباره او را به حالت اول او دیدم که بدون ریش است و زیبا
  و تعبر‌ برایش پیدا نکردم
  اگر کمک کنید ممنون میشوم

نظر خود را بیان کنید