چگونه کمتر اما هوشمندانه تر کار کنیم؟

هوشمندانه کار کنید: چگونه حجم کار بیشتری را در مدت زمان کمتری انجام دهیم
چگونه هوشمندانه کار کنیم؟

چگونه هوشمندانه کار کنیم؟

اگر می خواهید در بازار رقابتی امروز رشد کنید و عقب نمانده و یا در گیر و دار این همهمه، ورشکست نشوید، بهتر است هوشمندانه کار کنید. کار، می تواند مبین هویت یک فرد باشد. برای من کار به معنای قدرت شخصی است. قدرت تغییر جنبه های مادی، برای رسیدن به اهداف، برآورده کردن آرزوها و رسیدن به مرتبه های بالاتری در زندگی.

کار یک فعالیت مقدس است، اما برای بسیاری از ما، این واژه به یک معضل بزرگ و یک هیولای ترسناک تبدیل شده که گریزی از آن نداریم. در پست امروز، من چند راهنمایی کاربردی را ارائه نموده ام که به شما کمک می کند تا به جای سخت کار کردن، هوشمندانه کار کنید. البته نباید اشتباه کنید، سخت و هوشمندانه کار کردن، مولفه های کلیدی برای تولید نتایج چشمگیر هستند که توام با هم معنا می یابند، بنابراین سعی نکنید از زیر بار کارهای خود در بروید بلکه باید سعی کنید کارتان را همان گونه که هست بپذیرید و با آن کنار بیایید. در قسمت پایین 9 روش برای انجام کارها به شیوه ای هوشمندانه ارائه شده است.

  1. تعادل بین ذهن، بدن، روح

اکثر افراد بر این باورند که نتایج بدی که کسب می کنند تنها بنا بر یک یا دو علت رخ داده اند. در حقیقت، شما هرگز نمی توانید تنها دو یا سه مورد را دلیل کسب نتایج ناخوشایند خود بدانید زیرا معمولا علت اصلی شکست هایمان چیزی بیش از یک یا دو علت ساده هستند. من معتقدم که برای رسیدن به موفقیت، باید تعادل عمیقی را بین ذهن، بدن و روح برقرار نمود.

خب شاید این سوال برای شما پیش بیاید که این تعادل به چه معناست؟ این بدان معنی است که شما فقط بر خوردن غذاهای سالم تمرکز نمی کنید، بلکه توجه خود را معطوف مطالعه و یادگیری سازنده نیز خواهید کرد. علاوه بر این شما بر روی زندگی خود تمرکز می کنید و از چشم انداز بالاتر و دورتری نظاره گر آن خواهید بود. نگران نباشید، و هرگز نیازهای فیزیکی، فکری و نیازهای روحی خود را نادیده نگیرید زیرا همه ی این نیازها برای نیل به اهدافتان بسیار مهم هستند!

  1. حواس پرتی های کوچک را دست کم نگیرید

به نظر شما حواس پرتی چیست؟ برای من، حواس پرتی پایان بهره وری و بازده کاری ام است. هر وقت که من حتی برای یک ساعت بر روی کارم تمرکز می کنم و اجازه نمی دهم چیزی مانع از پرت شدن حواسم شود، توجه، کارایی و بازده کاری ام به نحو چشمگیری افزایش خواهد یافت. اما لحظه ای که اجازه می دهم ذهنم به مسائل حاشیه ای بپردازد، بلافاصله چالش درون مغزم بین تمرکز بر کار و حواس پرتی آغاز می شود. برای کسب نتایج عالی، شما نباید اجازه دهید که مسائل متفرقه، نظیر شبکه های اجتماعی، اعلان های ایمیل و یا گفت و گوی دوستانتان حواس شما را پرت کنند. هوشمند باشید و یاد بگیرید که “نه” بگویید.

  1. تفکر و تامل کلید اصلی انجام حجم کار بیشتر است

تفکر و تامل قطعا “ابزاری” عالی برای هر کسی است که کارهای خود را بر اساس برنامه مرتب می کند و یا کارهایی را که باید انجام دهد از روی تقویم برنامه ریزی می کند. من به شما پیشنهاد می کنم که هر هفته به مدت 30 دقیقه در جایی خلوت و آرام و بدون هیاهو بنشینید و کاری انجام ندهید. هنگامی که ذهن شما آماده شد و آرامش لازم را به دست آورد، شروع به ارزیابی هفته گذشته خود کنید و آنچه اتفاق افتاده را مرور کرده و در ذهن خود به سبک و سنگین آن بپردازید. تمام موارد خوب و بدی را که رخ داده ارزیابی کنید و کارهای خوبتان را در هفته بعد تکرار کرده و از انجام مجدد اشتباهات و کم کاری هایتان جلوگیری کنید.

کلید خوشبختی واقعی، پیشرفت و رشد مداوم است و لذا انسان باید دائما در حال کار بر روی خود باشد تا بتواند به پیشرفت هایی که مستحق آن است دست یابد. – لوئیس هاو

  1. برنامه ریزی شما را موفق خواهد ساخت

اگر به طوز ذاتی می دانید که چطور زندگی خود را برنامه ریزی کنید، قطعا از زندگیتان بیشتر لذت خواهید برد. ما اغلب اوقات احساس تنش، خشم و یا نا امیدی می کنیم زیرا در دنیای مدرن امروزی، همه چیز به سرعت از کنترل ما خارج می شود. بنابراین، به جای یافتن راه حل، ما بیشتر اوقات ذهن خود را تنها بر روی مشکل متمرکز می کنیم. برنامه ریزی بهترین راه برای داشتن نقشه ای صحیح است که می تواند در همه ی شرایط، راه را به شما نشان دهد. هر بار که دچار لغزش یا خطا می شوید، یادداشت ها و برنامه هایتان به شما کمک می کنند تا دوباره وارد مسیر شوید و به جایی که مستحقتان است برسید.

  1. پیدا کردن “بهترین ساعت های کاری”

هر کار حرفه ای باید به نحو متفاوتی انجام شود. اگر شما انتظار داشته باشید که با استفاده از فرمول موفقیت همسایه خود به نتایجی مشابه او دست یابید سخت در اشتباهید و اگر نتایج شما کاملا متفاوت بود نباید تعجب کنید.

برای پیدا کردن “بهترین ساعت کار” خود، یعنی ساعت هایی که برای انجام کارهای شما مناسب تر هستند، باید فرمول موفقیت مخصوص به خودتان را پیدا کنید. بدن شما عادت های مخصوص خود را دارد و لذا باید بر اساس عادات بدنیتان، فرمول موفقیت خود را ساخته و پرداخته کنید. برای یافتن بهترین ساعت کاری باید شروع به تست زمان های مختلف کنید. یک هفته ساعت 5 صبح، و فردای آن ساعت 6 صبح را تست کنید، هفته ی دیگر، به طور کامل برنامه ی خواب و بیداری خود را تغییر دهید و آن قدر این کار را تکرار کنید تا، به نتایجی دست یابید که از هر لحاظ برای شما مطلوب و رضایت بخش باشند. البته نباید فراموش کنید که تنها ساعات کار نیست که بهره وری شما را تعیین می کند بلکه این تنها خود شما هستید که میزان بازده کارتان را تعیین خواهید کرد.

راههای بهینه کار کردن و دستیابی به بهترین نتیجه

راههای بهینه کار کردن و دستیابی به بهترین نتیجه

  1. پادشاه باش

حاکم بودن مستلزم کنترل قلمرو داخلی و محدوده ی زندگیتان است. اگر افکار، احساسات و اعمال شما هماهنگ و سازگار با هم باشند، جهان شما به “بهشتی بر روی زمین” تبدیل خواهد شد. در واقع، نظریه ای وجود دارد که بر اساس آن، “بهشت” در واقع همان حالت شادی، سعادت و عشق است و کسی که این حالات را هر روز در زندگی خود تجربه می کند به راستی موفق شده است. هنگامی که شما احساس آرامش می کنید، کارتان همانند یک وظیفه به نظرتان نمی آید، بلکه شما به آن به عنوان یک مسئولیت اخلاقی می نگرید که با انجامش به رشد و پیشرفت خودتان کمک خواهید کرد.

  1. ثابت قدم باشید

موفقیت آسان نیست، بنابراین اگر آماده نباشید در طول سفر پر رمز و راز خود در این مسیر، متحمل شکست های فراوانی خواهید شد. هنگامی که شما به یک فرد موفق در تلویزیون نگاه می کنید، فقط موفقیت او را مشاهده می کنید. نه تلاش هایی را که برای رسیدن به این جایگاه انجام داده، ساعات کاری طولانی، سرخوردگی ها، ناامیدی ها و درد ها ، این ها چیزهایی است که شما نمی بینید. حتما همه شما داستان توماس ادیسون و لامپ را شنیده اید. او صدها بار شکست خورد تا این که به موفقیت رسید. بنابراین اگر می خواهید موفق شوید باید آماده ی شکست های زیادی باشید که در مسیر موفقیت وجود دارند.

همچنین بخوانید: 10 راه داشتن بهره وری بیشتر
  1. بی پروا باشید

بی پروا باشید و برای رسیدن به خواسته هایتان در زندگی تلاش کنید. اگر می خواهید چیزی را داشته باشید، مهارتی را فرا گیرید، ایده ای را به مرحله ی عمل برسانید، شانس خود را امتحان کنید و برای رسیدن به موفقیت از هیچ تلاشی دریغ نکنید. سعی کنید بی پروا باشید و از هیچ چیز نهراسید.

  1. به طور مداوم مهارت های خود را بهبود بخشید

سوالی که در پایان می خواهم مطرح کنم این است که آیا می خواهید یک کارمند ارزشمند و یا یک کارآفرین ماهرتر باشید یا خیر؟ خب با خودتان فکر کنید که یک بازیکن فوتبال چطور می تواند به یک ستاره ی فوتبال تبدیل شود اگر به طور مداوم مهارت های خود را ارتقا ندهد؟ چگونه او می تواند بدون تمرین های مداوم، تلاش و پیشرفت مداوم به بهترین بازیکن جهان تبدیل شود؟ پاسخ ساده است – اگر کسی برای رسیدن به موفقیت و دستیابی به اهدافش تلاش نکند و به طور مداوم مهارت های خود را بهبود نبخشد به هیچ جایی نخواهد رسید.

اگر چه بعضی از استعدادها نیز مورد نیاز است، لکن استعداد را می توان از طریق کار سخت و هوشمندانه به دست آورد. اگر شما به دنبال اعمال تغییراتی طولانی مدت در زندگی خود هستید، بهتر است به آن چه که در دنیای درونتان می گذرد بیشتر توجه نمایید. جهان درونی شما جهان اطرافتان را صرف نظر از آن چه که باشد به همان صورتی که فکر می کنید شکل می دهد.

شروع به آموزش خود کنید و خواهید دید که کار تا چه حد برایتان لذت بخش خواهد بود و سبب ارتقا و پیشرفتتان در زندگی خواهد گردید. هر چیزی که شما را از رسیدن به اهداف و انجام کارتان باز می دارد، باید از بین برود و لذا شما باید عزم خود را جزم کنید تا بتوانید بر نا ملایمتی ها و سختی ها فایق آیید. در زندگی همه ی ما چالش هایی وجود دارد که ما با سختکوشی و عزم کردن جزممان می توانیم بر آن ها غلبه نماییم.

همچنین بخوانید: مهارت های ضروری برای رسیدن به موفقیت


نظر خود را بیان کنید