مسافرت کجا بریم؟


الان مسافرت کجا بریم

مسافرت کجا بریم؟ سوالی که قبل از هر سفری ممکن است پیش بیاید و پیدا کردن جواب درست می‌تواند لذت‌بخش‌ترین تجربه گردشگری زندگی شما را رقم بزند.

در مجله سفر آلامتو سعی می‌کنیم جذاب‌ترین جاذبه های توریستی را به شما عزیزان معرفی کنیم.


اگر قصد رفتن به یک سفر را دارید حتماً باید این 14 نکته را قبل از حرکت بدانید:

1. پروازهای خود را در اواسط هفته رزور کنید: سه‌شنبه و پنج شنبه از‌لحاظ اقتصادی بهترین زمان برای رزرو بلیت است.

2. زمان توقف در نیمه‌ی راه را به زمان بازدید از مناطق مختلف تبدیل کنید: اغلب پروازهایی که دارای توقف بین‌راهی هستند، معقول‌تر و منطقی‌تر می‌باشند. سعی کنید از بین این پروازها یکی را به‌دلخواه انتخاب کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

3. به جای استفاده از هتل‌های گران‌قیمت از سوییت‌های ارزان استفاده کنید: این سوییت‌ها به‌عنوان جایگزین مناسبی برای هتل‌ها تبدیل‌شده‌اند. همچنین این مکان‌ها حس در منزل خود بودن را به شخص منتقل می‌کند.

4. قبل از اینکه چمدان خود را بسته‌بندی کنید، آنها را کامل بررسی نمایید: لیست کاملی از مواردی که باید به همراه داشته باشید تهیه کنید و جای دقیق آنها در چمدان را نیز یادداشت نمایید تا زمانی که به آنها نیاز پیدا کردید بتوانید به‌راحتی موارد مورد‌نیاز خود را بیابید.

5. قبل از قرار دادن کفش‌ها در چمدان، آنها را در داخل یک بسته‌بندی مناسب قرار دهید: هیچ‌کس دوست ندارد چمدان مسافرتی‌اش با‌وجود کفش‌های کثیف، آلوده گردد.

6. لباس‌ها و تجهیزاتی که دارای یک طرح رنگی هستند را با‌هم بسته‌بندی کنید : این‌کار می‌تواند در زمان شما صرفه‌جویی کند.

7. از تیغ‌های یک ریش‌تراش با استفاده از چسب و یا پارچه محافظت کنید: در این صورت می‌توانید مطمئن باشید که ریش‌تراش در مکان امنی قرار‌گرفته و وسایل شما‌را برش نخواهد داد.

8. شارژر خود را در یک قاب شیشه‌ی قدیمی قرار دهید : این‌کار باعث می‌شود، زمانی که به شارژر احتیاج دارید به آسانی به آن دسترسی یافته و کل چمدان را نیز زیر و رو نکنید.

9. جواهرات خود را در یک ظرف قرص دربسته مرتب کرده و نگه‌دارید: از این روش برای نگه‌‌داری گوشواره و حلقه می‌توان استفاده کرد.

10. قبل از خروج، لیستی از سوغات‌های مورد‌نظر تهیه کنید: این‌کار باعث می‌شود هزینه‌ی زیادی برای خرید سوغات صرف نشود.همچنین استرس این‌کار نیز تا حد زیادی کاهش می‌یابد.

11. لباس‌های زیر خود را در یک چمدان دستی نگه‌دارید: در این‌صورت اگر چمدان بزرگ شما در راه گم شد، می‌توانید مطمئن باشید که لباس‌های زیر تمیز دیگری دارید.

12. آب گوجه‌فرنگی سفارش دهید، زیرا طعم آن در هواپیما بهتر خواهد بود: طعم مواد غذایی و نوشیدنی‌ها در ارتفاعات متفاوت خواهد بود. یک شیمیدان در این مورد آزمایشی انجام داده و متوجه شده است که در زمین طعم آب گوجه‌فرنگی کاملا متفاوت خواهد بود. تحت‌فشار داخل کابین، طعم و مزه‌ی آن خوشمزه‌تر خواهد بود.

13. لباس‌های کثیف را در یک کیسه‌ی لباس نگه‌دارید: به این‌ترتیب، لباس‌های تمیز بوی لباس‌های کثیف را به خود نمی‌گیرد.

14. به هنگام گردش در شهر از افراد محلی نیز کمک بگیرید: شما می‌توانید از کافه‌ها، گالری‌ها، فروشگاه‌ها و مکان‌های دیگر دیدن کنید. در این‌بین می‌توانید از اطلاعات افراد محلی نیز استفاده کنید.

مقالات جدید مجله آلامتو

Notre Dame de la Garde
12 کلیسای معروف فرانسه

تاریخ فرانسه به عصر آهن بر می‌گردد. در آن زمان‌ها، فرانسه میزبان برخی از کلیساهای مهم بوده است که امروزه…

20 جاذبه گردشگری برتر آسیا

برای ما ایرانی‌ها کشورهای آسیایی راحت‌تر در دسترس هستند و سفر به آنها تقریبا ارزان‌تر هم خواهد بود. اگر قصد…

شیکاگو
زیباترین پایتخت های جهان

سفر به پایتخت‌یک کشور ممکن است مقداری هزینه بیشتری را برای شما داشته باشد اما اگر عاشق سفر باشید مطمئناً…