زیباترین پایتخت های جهان

۲۵ شهر و پایتخت جذاب و دیدنی برای دوست داران سفر

سفر به پایتخت‌یک کشور ممکن است مقداری هزینه بیشتری را برای شما داشته باشد اما اگر عاشق سفر باشید مطمئناً این مقاله برای شما مهیج است.

به گزارش آلامتو به نقل از مگلی؛ زندگی کردن، فقط به معنای اقامت در‌یک مکان نیست. همان طوری که «جرج برنارد» می گوید: « زندگی مانند‌یک کتاب است و کسی که مسافرت نمی کند، فقط در کتابش‌یک صفحه وجود دارد ».

جوانان امروزی ظاهراً بر طبق همین سخن زندگی می کنند. اگر وقت و پول کافی داشته باشید، می توانید به راحتی اطلاعاتی را در مورد مکان مورد علاقه‌ی خود به دست آورده و سفر خود را آغاز کنید.

در گذشته، مردم تمایل داشتند که تمام سال های زندگیشان را در وطن خود بمانند و پس از بازنشستگی، به شهرها و کشورهای دیدنی سفر کنند. ولی امروزه، تمایل به زندگی در کشورهای بیگانه افزایش پیدا کرده است. در این جا می خواهیم ۲۵ شهر و پایتخت بزرگ را برای عاشقان سفر معرفی کنیم.

 1. هلسینکی

زیباترین پایتخت های جهان,هلسینکی

بزرگترین شهر و پایتخت فنلاند می باشد. آب و هوا در آن جا بسیار عالی و مطبوع است. فرصت های کاری فراوانی در این شهر وجود دارد. «هلسینکی»، برای جوانان مانند‌یک بهشت است، مخصوصاً اگر به زبان های اروپایی آشنا باشند.

این شهر مرکز مهم سیاسی، مالی، آموزشی و فرهنگی فنلاند می باشد. همچنین دارای مکان هایی است که می توانید از آن جا، تمام شهر را نظاره کنید.

 1. زوریخ

زیباترین پایتخت های جهان,زوریخ

« زوریخ »‌یکی از ثروتمندترین شهرها در اروپا است. اگر محدودیت مالی دارید، زندگی در این شهر ممکن است برایتان سخت باشد. هوای مطبوع و دلنشین این شهر سوئیسی، آن را به‌یکی از بهترین شهرهای دنیا تبدیل کرده است.

این شهر همیشه در رتبه بندی شهرهای ممتاز، در رده های بالا قرار داشته و جوانان با اطمینان خاطر می توانند در آن زندگی کنند.

 1. پراگ

زیباترین پایتخت های جهان,پراگ

شهری دارای مرکزیت اقتصادی و سیاسی در قلب اروپا است. «پراگ»، پایتخت جمهوری چک و دارای ده ها موزه‌ی اصلی و سالن تئاتر، گالری هنری، سینما و دیگر نمایشگاه های تاریخی است.

شانس در امان ماندن از خرابی و جنگ در قرن بیستم، باعث شد که این شهر‌ یکی از مقاصد گردشگری برتر دنیا باشد.

«پراگ» در رده پنجم شهرهای پر بازدید؛ پس از «لندن»، «پاریس»، «استانبول» و «رم» می باشد.

 1. ونکوور

زیباترین پایتخت های جهان,25 شهر و پایتخت جذاب و دیدنی برای جوانان

شهری که هرگز در رده‌ی بدی قرار نداشته و‌یکی از بهترین شهرها جهت زندگی در روی زمین در دهه‌ی گذشته بوده است. این شهر می تواند مورد توجه جوانان برای زندگی کردن باشد.

این شهر از تنوع فرهنگی متنوعی از اروپا، آسیا و اسپانیا برخوردار است. جوانان جهت تجربه‌ی فرهنگ های مختلف، نیاز به گذراندن وقت زیادی در این شهر دارند. با این حال، «ونکوور» جهت زندگی، شهر نسبتا گرانی است.

پس اگر تصمیم دارید که به این شهر مهاجرت کنید، خودتان را مهیا و آماده کنید.

 1. ادینبرگ

زیباترین پایتخت های جهان,ادینبرگ

این شهر پایتخت کشور اسکاتلند است و به عنوان «آتن شمال» شناخته می شود. «ادینبرگ» دارای مدارس، دانشکده ها و دانشگاه هایی بسیار ممتاز و برجسته است. پس اگر شما تصمیم دارید که تحصیلات خود را در خارج از کشور ادامه بدهید، ادینبرگ مطمئنا مکان خوبی خواهد بود.

این شهر هر ساله در ماه آگوست، میزبان بزرگترین فستیوال هنری در جهان است. همچنین فستیوال های دیگری سالانه در این شهر برگزار می شوند. این شهر دارای تاریخ ادبیاتی غنی است و در طول سال شاهد فعالیت های ادبی زیادی در آن خواهیم بود. پس جوانانی که قصد نویسنده شدن دارند، باید به این شهر مهاجرت کنند.

شهری که از طرف‌یونسکو در سال ۲۰۰۴، مقام اول ادبیات را کسب کرد.

 1. رم

زیباترین پایتخت های جهان,رم

معمولا به نام شهر ابدی از آن‌یاد می شود. شهری که پایتخت ایتالیا است و از لحاظ فرهنگی و همچنین داشتن بناهای تاریخی فراوان، غنی ترین شهر در دنیا به شمار می آید.‌

یکی از پر بازدیدترین شهرها در دنیا بوده و اولین و اصلی ترین مرکز دوره‌ی رنسانس ایتالیا محسوب می شود. «رم» منزلگاه‌یادواره های تاریخی مانند موزه ها و سالن آمفی تئاتر واتیکان است.

این شهر به واسطه‌ی وجود تعداد زیادی مکان تاریخی و آثار هنری مبهم و رمز آلود، مورد توجه جوانان نسل جدید که به دنبال گذشته و هنر هستند، قرار می گیرد.

 1. کیپ توون

زیباترین پایتخت های جهان,کیپ توون

«کیپ توون»‌یکی از منحصر به فردترین شهر های آفریقایی در این لیست و‌یکی از امن ترین آن ها است. برای اکثر جوانان شهری ایده ال می باشد.

تمایز جغرافیایی در این شهر بسیار جالب است، به گونه ای که پس از طی کردن مسیری در قله های کوه های مختلف، با ساحلی زیبا رو به رو می شوید. جمعیت این شهر زیاد نبوده و شهری بسیار خوش آب و هوا است.

 1. ژنو

زیباترین پایتخت های جهان,ژنو

دومین شهر سوئیس در این لیست می باشد. معمولا از «ژنو» به عنوان شهر صلح در دنیا نام می برند. این شهر در دوران های مختلف درگیر جنگ نبوده و اکثر سازمان های صلح طلب مانند: سازمان ملل و صلیب سرخ، در آن فعالیت دارند.

این شهر‌یکی از گران ترین شهرهای دنیاست. با این حال، شما در این شهر می توانید از‌یک زندگی استاندارد و در حد عالی برخوردار شوید. جوانانی که جویای فعالیت در سازمان های بشر دوستانه و غیر دولتی هستند، می توانند در سطوح بین المللی در این شهر فعالیت کنند.

 1. سیاتل

زیباترین پایتخت های جهان,سیاتل

این شهر در ایالات متحده و در ایالت واشنگتن قرار گرفته است. «سیاتل» شهر بندری اصلی و‌یک دروازه‌ی ورودی تجاری برای آسیا است. این شهر به نام شهر ” زمرد سبز ” نیز شناخته می شود.

همچنین به دلیل قرار گرفتن سه کارخانه‌ی مشهور تولید قهوه در «سیاتل»، این شهر توسط هواداران قهوه شناخته شده است.

اقتصاد این شهر به نظر آرام و متعادل می باشد و جوانان طبق توانایی ها و مهارت هایشان می توانند از فرصت کاری مناسب در آن برخوردار باشند.

در این شهر مکان های مختلفی از جمله: گالری های هنری، موزه ها، پارک های طبیعی و مراکز اجتماعی برای بازدید کنندگان وجود دارد.

 1. بارسلونا

زیباترین پایتخت های جهان,بارسلونا

یکی از اصلی ترین مراکز اقتصادی و فرهنگی واقع در جنوب غربی اروپا می باشد و خانه‌ی «ساگاردا فامیلیا» – نماد بین المللی این شهر است.

همچنین مکان های تاریخی و فرهنگی قدیمی بسیاری در این شهر وجود دارد. از سال ۲۰۱۱ به عنوان شهر هوشمند شناخته می شود و برای جوانانی که می خواهند نامشان در عرصه‌ی تکنولوژی مطرح شود، شهر مناسبی است.

 1. اسلو

زیباترین پایتخت های جهان,اسلو

«اسلو» شهریست که به نام ” مرکز علم دریانوردی” شناخته می شود. در این شهر می توان با شرکت های بزرگ کشتی رانی، کارگزاران و فعالان این عرصه آشنا شد. همچنین به دلیل فرصت های کاری فراوانی که در این شهر وجود دارد، مکان بسیار مناسبی برای جوانانی است که به دنبال درآمد های کلان می باشند.

 1. سالوادور

زیباترین پایتخت های جهان,سالوادور

مرکز و بندرگاه برجسته‌ی تجاری ملی در برزیل است. این شهر، تنها شهر آمریکای جنوبی است که در این لیست قرار دارد. «سالوادور» به خاطر آشپزی منحصر به فرد، موسیقی و معماریش در بین مردم بسیار معروف است.

برای افرادی که بخواهند با برزیل آشنا شوند، بهترین گزینه‌ی سفر است. براساس نظرسنجی روزنامه‌ی «گاردین» در سال ۲۰۰۷، «پورتو بارا» سومین ساحل زیبای دنیاست و در «سالوادور» قرار دارد. تعدادی ساحل زیبای دیگر نیز در این شهر ساحلی وجود دارد.

 1. ملبورن

زیباترین پایتخت های جهان,ملبورن

به عنوان “شهر باغ ها” شناخته می شود و پایتخت فرهنگی استرالیا است. در سال ۲۰۰۸، به دلیل حضور دانشگاه های ممتاز، «ملبورن» به عنوان چهارمین شهر برتر دنیا برگزیده شد. این شهر برای جوانانی که به دنبال تحصیلات عالیه هستند، مقصد خوبی است. «ملبورن» مرکز اصلی انجام کارهای هنری است.

این شهر دارای نهادهای فرهنگی‌ی برجسته است و برای جوانانی که عاشق کارهای هنری هستند، شهر مناسبی است. شهری با تنوع قومیتی مختلف و که نسبت به شهرهای دیگر استرالیا، برای زندگی به هزینه‌ی کمتری نیاز دارد.

 1. ویینا

زیباترین پایتخت های جهان,ویینا

پایتخت کشور اتریش بوده و به نام شهر موسیقی و رؤیا شناخته می شود. این شهر به دلیل داشتن تاریخ، فرهنگی غنی و شرایط اقتصادی عالی، قابل سکونت ترین شهر در دنیاست.

«ویینا» مقصد اکثر سمینارها وکنفرانس های بین المللی است و در دهه های گذشته، به عنوان شهری نو و مدرن، در لیست برترین شهرهای دنیا قرار داشته است.

 1. فرانکفورت

زیباترین پایتخت های جهان,فرانکفورت

این شهر به عنوان دومین شهر بزرگ آلمان، مرکز مالی و حمل و نقل اروپا محسوب می شود. این شهر ممکن است محیطی با آرامش خیال و به دور از سر و صدا برای جوانان نداشته باشد، ولی برای کسانی که به دنبال مکانی شلوغ و پرهیاهو هستند، گزینه‌ی خوبی است.

این شهر همیشه سبکی با کیفیت از زندگی را به نمایش می گذارد و طبق بررسی های آماری، در طول سالیان گذشته، مردم در این شهر به طور منظم، دارای‌یک زندگی با کیفیت بوده اند.

 1. سئول

زیباترین پایتخت های جهان,سئول

« سئول » پایتخت کره جنوبی است. جمعیتی ۱۰ میلیونی دارد و به دلیل داشتن ثبات اقتصادی، برای سرمایه گذاری مکان بسیار مناسبی است. این شهر توسط‌یونسکو از لحاظ طراحی در سال ،۲۰۱۰، برگزیده شد و پایتخت طراحی دنیا نام گرفت.

فرودگاه «اینچئون سئول» به عنوان‌یکی از بهترین فرودگاه های دنیا، به مدت ۹ سال در رتبه بالایی قرار داشت. سرانه‌ی درآمد این شهر بالغ بر ۴۰۰۰۰ دلار می باشد و مکان مناسبی برای انجام فعالیت های اقتصادی است.

 1. توکیو

زیباترین پایتخت های جهان,توکیو

«توکیو» پایتخت ژاپن و‌یکی از اصلی ترین مراکز اقتصادی در دنیاست. این شهر پرجمعیت ترین پایتخت دنیا می باشد و مطمئنا محل خوب و مناسبی برای گذراندن دوران بازنشستگی نخواهد بود. در حقیقت «توکیو» مکانی است که کل جوانی ساکنین آن، در راه تولید سپری می شود.

«توکیو» شهری مناسب و زیبا برای سفر می باشد.

 1. لس آنجلس

زیباترین پایتخت های جهان,لس انجلس

«لس انجلس» شهری دارای ۸۰۰ بنگاه نوبنیاد تجاری است و در ایالت کالیفرنیا واقع شده است. این شهر مطمئنا مکان مناسبی برای افرادی که به دنبال کار در بنگاه های اقتصادی نوپا هستند، می باشد.

«لس انجلس» از لحاظ اقتصادی، سومین کلان شهر دنیا و شهری جهانی محسوب می گردد. لقب آن «شهر فرشته ها» می باشد و مکانی است که از آن به عنوان موتور محرکه در تجارت، بازرگانی بین المللی، تکنولوژی و آموزش‌یاد می شود.

«لس انجلس» شهری است که شما می توانید علایق خود را در آن جا بیابید و صاحب نام باشید.

 1. لندن

زیباترین پایتخت های جهان,لندن

لندن به عنوان پایتخت بریتانیای کبیر شناخته می شود، ولی در واقع پایتخت فرهنگی دنیاست. این شهر همیشه به عنوان مرکزی جهت کارهای هنری، آموزش، اجرای قانون و ابداعات شناخته شده است.

شهر «لندن» دارای ۴۳ دانشگاه بزرگ می باشد. مردم از سراسر دنیا در این شهر جمع شده اند و شما می توانید در آن با فرهنگ های مختلف آشنا شوید.

 1. شیکاگو

زیباترین پایتخت های جهان,شیکاگو

شهری با بادهای فراوان که دارای ۵۰۰ پارک تفریحی سرسبز است .نام دیگر این شهر «شهر دوم» می باشد. «شیکاگو» مرکزی مهم از لحاظ تجاری، اعتباری، صنعتی، ارتباطات رادیویی و تکنولوژی است.

بنابراین جوانان جویای کار، فرصت های شغلی فراوانی را در آن جا خواهند داشت. این شهر همچنین از لحاظ فرهنگی غنی می باشد. «شیکاگو» در طول سالیان دراز سعی داشته است تا هنر را در بالاترین جایگاه خود قرار بدهد. این شهر دارای مشاهیر زیادی در زمینه‌ی موسیقی، فیلم و سینما می باشد.

 1. پاریس

زیباترین پایتخت های جهان,پاریس

یکی از مقاصد رویایی جوانان، پایتخت فرانسه «پاریس» است. تقریبا هر جوانی دوست دارد تا به این شهر سفر کند. این شهر با داشتن نویسندگان، نقاشان، طراحان مد و معمارانی چیره دست، در قرن بیستم مانند الماسی می درخشیده است. «پاریس» وطن اصلی «کوایی برنلی» است. موزه ای بسیار زیبا در این شهر قرار دارد.

این موزه توسط «جین نوول» طراحی شده است و‌یکی از جالب ترین موزه های دنیا از لحاظ معماری به شمار می آید.

 1. دالاس

زیباترین پایتخت های جهان,دالاس

«دالاس» با جمعیتی در حدود ۱۲ میلیون نفر،‌یادآور گاوچرانی ها و سوارکاری در تگزاس است. شهر رویایی «دالاس» به دلیل داشتن ۵۰۰ شرکت تجاری در ایالات متحده، در رتبه‌ی سوم قرار دارد. اگر چه درآمد اصلی این شهر از طریق مزرعه داری است، ولی از لحاظ اقتصادی و صنعتی در حال پیشرفت و توسعه می باشد.

 1. نیویورک

زیباترین پایتخت های جهان,نیویورک

نیویورک دارای فرصت های کاری زیادی برای جوانان است. همچنین دارای امکانات آموزشی عالی است و جوانان را با استفاده از شیوه های آموزشی مناسب، هدایت و تربیت می کند. این شهر،‌یکی از سه مرکز اصلی تصمیم گیری و مدیریت اقتصادی در جهان می باشد و به نام “شهری که اصلا نمی خوابد” مشهور است.

«نیویورک» شهری دایما بیدار است و به همین خاطر قابلیت ها و فرصت های زیادی در این شهر وجود دارد. این شهر از تنوع فرهنگی مختلفی برخوردار است و مردم آن به ۸۰۰ زبان مختلف صحبت می کنند.

 1. برلین

زیباترین پایتخت های جهان,برلین

پایتخت آلمان است و نقش مهمی در تاریخ جهان دارد. این شهر همیشه تحت تفکرات جوانان اداره شده است و دارای نویسندگان، دانشمندان، مخترعین و فلاسفه‌ی بزرگی می باشد. این شهر سبک زندگی ایده الی برای جوانان دارد و در آن فرصت های فراوانی در زمینه‌ی موسیقی، فیلم، تبلیغات، مهندسی، تجارت و … وجود دارد.

 1. تورنتو

زیباترین پایتخت های جهان,1

شهر «تورنتو» از شهرهای کانادا محسوب می شود و در‌یکی از کنفرانس های سال ۲۰۱۴، به عنوان “شهری برای جوانان” برگزیده شده است. این شهر دارای فرهنگ های مختلف، بسیار معتبر و فرصت های شغلی فراوانی می باشد.

این شهر جای مناسبی جهت ایجاد شرکت های نوپا است. براساس برخی از مطالعات انجام شده، تعداد ۶۰۰ شرکت نوپا در این شهر وجود دارد که از این میان؛ تعدادی به سطوح جهانی دست‌یافته اند. در این شهر، فرصت های زیادی برای جوانان جهت ارتقا و افزایش مهارت های کاری شان وجود دارد.


نظر خود را بیان کنید