جاهای دیدنی دنیا که قبل از مرگ باید دید

10 جای دیدنی که باید قبل از مرگ دید

همه می خواهند دنیا را بگردند و مناظر زیبا را ببینند، اما با این همه جا برای دیدن باید از کجا شروع کرد؟ لیستی از ۱۰ مکان دیدنی و بسیار فوق العاده دنیا که می بایست پیش از مرگ دید را برای تان جمع کرده ایم.


۱. ساحل پناهگاه سفید– استرالیا (Whitehaven Beach)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,ساحل پناهگاه سفید

ساحل بهشت سفید برای شن های سفیدش مشهور است. ساحل در جزیره ی ویتساندی (Whitsunday Island) و به طول ۷ کیلومتر است. این جزیره از طریق بنادر توریستی ساحل ایرلی (Airlie Beach)، بندر شیوت (Shute harbor) و همین طور جزیره ی همیلتون (Hamilton Island) قابل دسترسی است.

این ساحل توسط CNN.com به عنوان تمیزترین ساحل دنیا شناخته شده است. ورود حیوانات و استعمال دخانیات در این ساحل ممنوع است.


۲. مجتمع تفریحی و سونای وستین مائوئی – آمریکا (Westin Maui Resort & Spa)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,Westin-Maui-Resort-&-Spa-Hawaii

یک سالن فوق العاده با چندین آبشار و حوض به مهمانان این مجتمع کاناپالیایی خوش آمد می گوید، که مجهز به منظره های تحیر برانگیز، خدمات دوستانه، سونای افسانه ای و استخر های زیبا است. مجتمع تفریحی و سونای وستین مائوئی در کاناپالی در عرض یک ساحل افسانه ای با شن سفید قرار دارد.


۳. حوضچه های سحرآمیز جزیره ی اسکای – اسکاتلند (The Fairy Pools on the Isle of Skye)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,حوضچه های سحرآمیز جزیره ی اسکای

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,2dy6d

اگر قصد سفر به این جزیره ی زیبا را دارید، حتما باید این حوضچه های افسانه ای در تپه های کولینز را ببینید. حوضچه های سحرآمیز یک دسته دریاچه و آبشار با آب زلال و سرد است که در بالای تپه های اطراف شکل می گیرد و به سمت پایین جاری می شود.


۴. غار مرمر دریاچه ی کاررا – شیلی (Marble Caverns of Carrera Lake)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,غار مرمر دریاچه ی کاررا

معبد لاجورد ، دریاچه ی کاررا در پاتاگونیا شیلی، یکی از عجایب دنیا است که به راحتی می توان لقب زیباترین شبکه ی غاری را به آن نسبت داد. یک معبد لاجوردی طبیعی، با دیوارهای مرمر درون این شبکه ی غاری پر از آب نشان دهنده شکوه جغرافیایی سیاره مان است.


۵. پل شهارت – یمن (The Shahara bridge)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,پل شهارت

این پل در قرن ۱۷ میلادی جهت متصل نمودن شهرهای بالای کوه به ایالت یمن، ساخته شد. هم چنین از این پل در برابر مهاجمان ترک استفاده می شد. این پل منظره زیبایی دارد و یکی از جاذبه های توریستی مشهور است.


۶. آبشار های هاواسو – پارک ملی گرند کانیون، آمریکا (Havasu Falls)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,آبشار های هاواسو

به راحتی می توان گفت که این آبشارها بهشت روی زمین هستند، یک آبشار بسیار زیبا و هیجان انگیز در دل یک دره ی دور افتاده در ایالت آریزونا. آبشارهای تماشایی و جامعه ی منزوی درون منطقه ی سرخپوستی هاواسوپای سالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. اهالی هاواسوپای ارتباط نزدیکی با آب و زمین دارند. این آب سبز-آبی برای بومیان مقدس است.


۷. دره ی Fjaðrárgljúfur – ایسلند (Fjaðrárgljúfur Canyon)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,fjaorargljufur-iceland-canyon

Fjaðrárgljúfur دره ای در جنوی شرقی ایسلند است که عمق آن ۱۰۰ متر و حدود ۲ کیلومتر طول آن و رود Fjaðrá در آن جریان دارد. این دره در نزدیکی جاده ی کمربندی نزدیک دهکده ی Kirkjubæjarklaustur قرار دارد. دره توسط فرسایش تدریجی جریان آب یخچال ها میان سنگ ها و پالاگونیت ها در طول هزاران سال تشکیل شده است.


۸. آرانگ کِل، دره ی نیلام – کشمیر، پاکستان (Arang Kel)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,آرانگ کِل

یک دهکده ی سبز زیبا و باشکوه در دره ی نیلام کشمیر، که در بالای تپه ای نزدیک کِل، حدود ۴۵۷ متر بالاتر از رودخانه ی نیلام قرار گرفته است. این دهکده هم چنین سرشار از مناظر زیبا است. قطعه ای از بهشت که در کشمیر یافت می شود.


۹. حصارهای تیره – ایرلند شمالی (The Dark Hedges)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,حصارهای تیره

این جاده ی زیبای درختان راش، توسط خانواده ی استوارت در قرن هجدهم کاشته شدند. حصارهای تیره یکی از پدیده های جهان در شمال ایرلند است که به کرات از آن عکس برداری شده و هم چنین یکی از پرطرفدارترین جاذبه های جهانگردی است. این درختان به منظور ایجاد چشم انداز زیبا برای تحت تاثیر قرار دادن مسافران کاشته شدند.


۱۰. ساحل نزدیک مرسی مطروح – مصر (Marsa Matruh)

جاهایی که قبل از مرگ باید دید,Coast-near-Marsa-Matruh-–-Egypt

مرسی مطروح یکی از مناطق توریستی مصر است که به عنوان تفریگاه اروپایی ها و اهالی قاهره است که می خواهند از پایتخت فرار نموده و از گرمای لذت بخش تابستان استفاده نمایند. شهر به دلیل شن های نرم و سفید و آب های آرام و شفافش مشهور است.

نوشته شده توسط: مینا داودی


نظر خود را بیان کنید