مهارت های ضروری برای بهتر زیستن

10 مهارت مهمی که لازم است آن ها را بیاموزید

احتمالا در موارد بی شماری، شما با خود زمزمه می کنید “ای کاش می دانستم که چگونه فلان کار را انجام دهم.” اما بهتر است بدانید که زندگی در جریان است و تا زمانی که زنده هستید می توانید چیزهای جدیدی بیاموزید.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehacker؛ شاید شما بخواهید به زبان خاصی تسلط یابید، یک ابزار جدید بسازید، وسایل خانه خود را تعمیر کنید و یا در بسیاری از کارهای دیگر مهارت پیدا کنید. امروزه و در دنیای آموزش آنلاین، تنها بهانه شما برای عدم فراگیری چیزهای جدید، فقط تنبلی خودتان است.

مهارت های بهتر زیستن

در این مقاله ده مهارت ضروری بسیار عالی که می توانید بیاموزید ذکر شده است.


 1. تعمیر هر چیزی

تعمیر هر چیزی

مطمئنا، نیازی نیست که شما تعمیر هر چیزی را بلد باشید چرا که به راحتی می توانید شخص دیگری را برای انجام آن کار پیدا کنید. اما این کار به هیچ وجه مبتکرانه نیست؟ به علاوه، هیچ کس دوست ندارد پول زیادی را صرف کارهای ساده ای کند که می تواند به راحتی آن ها را فرا گیرد.

اگر شما روح انجام دادن یک کار را در خود تقویت کرده باشید، تعمیر چیزهای پیش پا افتاده یکی از ساده ترین و با ارزش ترین مهارت هایی است که می توانید کسب نمایید.

این امر خصوصا زمانی پر رنگ تر می شود که شما چیزهایی را فرا گیرید که بتوانید به سرعت از آن ها استفاده نمایید. اما سوالی که پیش می آید این است که چگونه باید این مهارت ها را بیاموزید و چه چیزهایی اهمیت بیشتری دارند؟ اگر به دنبال چیزی خاصی هستید، به راحتی می توانید از فیلم ها و کلیپ های آپارات یا یوتیوب استفاده کنید زیرا آنجا تقریبا هیچ چیزی وجود ندارد که شما بخواهید در موردش بدانید و در این دو سایت نباشد.

همه چیز ، از تعمیرات خانه گرفته تا تعمیرات خارج از منزل، تعمیرات لوله کشی و حتی تعمیرات الکتریکی در این سایت ها موجودند. مواردی وجود دارد که شما نیاز دارید که با یک فرد حرفه ای برای تعمیر آن ها تماس بگیرید، چون هرگز به پای تعمیرکار ماهر نخواهید رسید، اما به خاطر داشته باشید که در مورد بسیاری از چیزها، شما این شانس را دارید که خودتان کار تعمیر را شروع نمایید.


 1. کسب مهارت هنری مثل تصویر پردازی، نقاشی یا عکاسی

مهارت هنری

اگرچه کارهای هنری معمولا پول هنگفتی را برای شما به ارمغان نخواهند آورد، اما داشتن چنین مهارت های هنری بسیار حائز اهمیت است چرا که نشان می دهد شما از توانایی های فنی لازم برای خلق چیزهای زیبا برخوردار هستید.

شما باید هنری را بیابید که با روح و جان تان سازگار باشد و در عین حال توانایی لازم جهت فراگیری آن را نیز داشته باشید. انتخاب یک کتاب آناتومی و طراحی استخوان ها و عضلات مختلف به شما یاد می دهد که چگونه مردم را ترسیم کنید.

شبکه های طراحی موجود در عکس ها می توانند به شما نحوه طراحی را آموزش دهند. بدیهی است که این کار ساده نیست، اما تمرکز بر یادگیری برای ترسیم یک چیز ساده، مانند گلبرگ گل و یا دست انسان، به شما کمک خواهد کرد که یاد بگیرید چگونه چیزهای بزرگتر مانند پرتره یک انسان را طراحی نمایید. همین امر در مورد فراگیری سایر کارهای هنری نیز صدق می کند.


 1. یاد بگیرید که از خودتان دفاع کنید

دفاع شخصی

چه کسی دوست دارد مورد ضرب و شتم قرار بگیرد؟ احتمالا هیچ کس. پس بهتر است مهارت های دفاع شخصی را بیاموزید.. اگر ترجیح می دهید که به علت یک حمله غیرمنتظره صدمه یا آسیب نبینید، شاید وقت آن رسیده تا بیاموزید که چگونه باید از خود دفاع کنید.

در حالی که احتمالا دوست دارید پارتنری داشته باشید که در چنین شرایطی از شما دفاع کند، بهتر است این چیزها را فراموش کنید و خودتان به فکر دفاع از خود باشید.

اگر چه شما قطعا امیدوار خواهید بود که هرگز در شرایطی گرفتار نشوید که بخواهید از چنین تاکتیک هایی استفاده کنید، اما اگر در خارج از خانه مورد تهاجم قرار گرفتید بهتر است که چنین مهارت هایی داشته باشید.

علاوه بر این، این امر باعث افزایش اعتماد به نفس شما نیز خواهد شد چرا که می دانید دیگر کسی نمی تواند به شما بی احترامی کند.


 1. مهارت های طراحی خود را بهبود دهید (یا به حداقل بدان ها دست یابید)

طراحی سایت

نمی توان گفت که طراحی یک علم است، زیرا سلیقه ها با گذر زمان تغییر می کنند، اما اصولی وجود دارد که با رعایت آن ها می توانید محل کار، خانه یا هر جای دیگری را که به شما تعلق دارد زیباتر از قبل کنید.

اگر صحبت از طراحی سنتی باشد، ابتدا باید اصول اولیه طراحی را فرا گیرید. این اصول، مهارت هایی هستند که می توانید در کار روزمره خود از آن ها استفاده کنید تا جذابیت بیشتری را به محیط کاریتان ببخشید. این مهارت ها ممکن است از نظرتان بی فایده بیایند، چرا که ممکن است هیچ سود مادی ای به همراه نداشته باشند، اما زمانی که چیزی به نظر خوب می رسد، می تواند تاثیر بهتری بر روی شما بگذارد و باعث شود شما کار خود را بهتر انجام دهید و موفق تر شوید.

اما اگر می خواهید از این طریق درآمد کسب کنید، می توانید این مهارت ها را به مرحله بالاتری برسانید و طراحی وب سایت یا فتوشاپ را فرا گیرید.


 1. هر زمینه ای را که در آن تحصیل نکرده اید انتخاب کنید

تحصیل

چه رشته های علمی، مالی، ریاضی، علوم انسانی، حقوق، باشد و یا هر چیز دیگری که برای آن دوره ای برگزار شده و شما قبلا شانس ورود به آن رشته را نداشته اید اما خیلی دوست دارید که آن را فراگیرید، بهتر است فرصت را از دست ندهید، احتمالا این دوره ها آنلاین خواهند بود.

از این دوره های آنلاین استفاده کنید. موضوع خود را انتخاب کنید و تا آنجا که لازم است در موردش مطلب بیاموزید. با این که مطالعه یک رشته جدید قطعا دشوار است اما مطمئنا برای شما مزایای زیادی را به همراه خواهد داشت


 1. ساخت یک سخت افزار الکترونیکی

سخت افزارهای الکترونیکی

ما از فناوری لذت می بریم و وقتی می بینیم فناوری ها هر چه را که می خواهیم در اختیارمان گذاشته اند بدان ها علاقه مند می شویم. گام نهادن در این مسیر نیاز به آموزش های فراوان و تخصصی دارد.

یادگیری ساخت یک سخت افزار کامپیوتری یک نقطه استارت خوب به شمار می آید. لحیم کاری بسیار مفید است، و درک اصول اولیه آردوینو (Arduino) می تواند به شما کمک کند که برخی از کارهای کامپیوتری آسان را انجام دهید.

یکی از بهترین راه ها برای شروع کار این است که پروژه را انتخاب کنید و با انجام آن، آموزش های لازم را نیز فرا گیرید.


 1. کار با ادوات موسیقی را بیاموزید

مهارت موسیقی

هیچ فرقی نمی کند که در موسیقی خاصی تبحر دارید و یا اینکه اصلا با موسیقی، هیچگونه آشنایی ندارید چرا که، همیشه منابع آنلاین زیادی را پیدا خواهید کرد تا به شما در مورد هر چیزی که می خواهید فرا گیرید کمک نمایند.

اگر گیتار ، موسیقی مورد علاقه شماست، می توانید منابع موزیکال زیادی را در این زمینه بیابید. علاوه بر این، شما می توانید از اینترنت برای آموختن پیانو، طبل ها و حتی سازهای نواختنی مانند فلوت و ویالون استفاده نمایید.


 1. آشپزی را بیاموزید

آشپزی کردن

با وجود بسیاری از سایت های فعال در زمینه آشپزی و وجود بسیاری از فیلم ها و کلیپ ها در این زمینه، در حال حاضر دیگر کمتر کسی پیدا می شود که با آشپزی آشنایی نداشته باشد.

چیزهای بسیار ساده ای وجود دارند که در صورت فراگیری آن ها مهارت های آشپزی تان به طرز چشمگیری ارتقا خواهد یافت بنابراین نباید تعلل کنید. در زمینه آشپزی مقوله های ساده و پیچیده ای وجود دارد که یاد گرفتن آن ها در این مبحث نمی گنجد اما بهتر است کار خود را از مسائل پیش پا افتاده آغاز کنید.

فراگیری نکات ساده آشپزی، روند آموزش شما را تسریع می کند و باعث می شود مسائل دشوار را راحت تر بیاموزید.


 1. زبان جدیدی یاد بگیرید

یادگیری زبان جدید

هنگامی که ما از بسیاری از افراد در مورد این که اگر بخواهند یکی از علایقشان را دنبال کنند، کدامیک را بر می گزیند سوال نمودیم بسیاری از آن ها زبان را انتخاب کردند. خوشبختانه امروزه کلاس های آموزشی و دوره های آنلاین به حدی زیاد شده اند که شما به راحتی می توانید در طی چند ماه یک زبان جدید را فرا گیرید. اما سعی و تلاش هم لازم است. بنابراین نباید وقت را از دست بدهید.

همچنین بخوانید: بهترین راه یادگیری زبان جدید

 1. یک وب سایت یا یک اپلیکیشن درست کنید و یا حتی فقط کدها را فرا گیرید

یادگیری کد نه تنها پایه اولیه ای برای راه اندازی یک اپلیکیشن یا یک سایت است بلکه یک راه عالی برای ورود به بازارهای اینترنتی و موفقیت در این عرصه می باشد.

برای شروع این کار، شما به فرا گیری دو زمینه بنیادی یعنی اصول برنامه نویسی و ساخت وب سایت نیاز خواهید داشت. خوشبختانه در این زمینه نیز وبسایت های آموزشی زیادی وجود دارد که می توانید به آن ها مراجعه نمایید. بنابراین تنها موضوع مهم این است که دست از تلاش برندارید.


1 دیدگاه

 1. نگین فرجام

  سلام وقت بخیر خسته نباشید ممنونم بابت جمع‌آوری این مطالب مفید و ارزشمند. منم علاقه زیادی که زبان‌های مختلف رو یاد بگیرم تو فوربز و دانشگاه کسب‌وکار هم دبدم که نوشته بود یادگیری زبان جدید باعث میشه ذهن تقویت شه و به فراموشی دچار نشیم

نظر خود را بیان کنید