چگونه به آرامش درونی برسیم؟

راههای رسیدن به آرامش فکری؛

آرامش درونی

آیا شما توجه کرده‌اید که چگونه به صورت تمام وقت مشغول هستید؟ همه همواره با کار، پیشرفت حرفه‌ای و امور دیگر مشغول هستند. علاوه بر این زمانی که آنها کار نمی‌کنند و یا کاری مربوط به حرفه خود انجام نمی‌دهند واقعا احساس گناه می‌کنند.

به گزارش آلامتو به نقل از womanitely؛ امروزه مردم مجبور به زندگی در دیوانه‌کننده‌ترین و شلوغ‌ترین جامعه هستند. جای تعجب نیست که زندگی ما به نظر می‌رسد به جای یک سفر لذت‌ بخش شبیه یک مسابقه بدون توقف است. بسیاری از مردم زندگی برای استراحت کردن و توقف کنترل کردن همه چیز را دشوار می‌دانند.

پیدا کردن آرامش درونی تحت چنین فشاری کاملا غیر عملی به نظر می‌رسد. ذهن غرق در فکر سررسيد‌ها، قرار ملاقات‌ها، صورت حساب‌ها و تماس‌های تلفنی است.

با این حال در زیر چندین راه هوشمندانه برای پیدا کردن آرامش درونی شما آمده‌ است حتی اگر یک زندگی گیج کننده و متشنج دارید.

  1. هدف نهایی خود را پیدا کنید

هر بار که در مورد زندگی خود فکر می‌کردم دچار سردرد می‌شدم. من چه کاری می‌خواهم انجام دهم؟ هدف من در زندگی چیست؟ برای چه باید تلاش کنم؟ تمام این سوالات من را شوریده و مضطرب نگه می‌داشت تا زمانی که هدف نهایی خود را یافتم.

هدف نهایی زندگی جهت را به شما نشان می‌دهد، احساس داشتن هدف مشخص می‌دهد و زندگی شما را معنادار می‌سازد. شما قادر به تمرکز بر موارد مهم می‌شوید و حواس پرتی‌ها را نادیده می‌گیرید.

شناخت هدف نهایی از شما یک شخص بالغ می‌سازد. وقتی که من می‌دانم که هر چیزی که انجام می‌دهم دارای معنا است، می‌توانم با یک آرامش در ذهن خود زندگی کنم.

  1. جمعه را با دوستان یا خانواده بگذرانید

گاهی اوقات زندگی پر مشغله فقط زیادکننده پوچی درونی و تنهایی است. سعی کنید که این خلاء را با کسانی که دوستشان دارید پر کنید. هنگامی که من به همراه بهترین دوستانم و یا اعضای خانواده‌ام جمع می‌شویم، زمانی است که واقعا می‌توانم استراحت کنم و لذت ببرم.

به یاد داشته باشید که زمان مخصوصی برای کار و زمانی برای استراحت وجود دارد. بدون شک، نزدیک‌ترین و عزیزترین افراد به شما زندگی شما را معنی‌دارتر و کامل‌تر می‌کنند.

ارتباطات راه مطمئنی برای کاهش استرس، احیای تفکر مثبت و تغییر توجه شما از زندگی پر مشغله است. مهم نیست که چقدر مشغول هستید، شما همیشه باید مقداری از زمان خود را به عزیزانتان اختصاص دهید.

  1. همیشه برای خود “زمان من” بسازید

شما فقط یک کارمند موفق نیستید. شما همچنین یک همسر، یک دختر، یک مادر، یک دوست و یا هر کس دیگری هستید. هنگامی که شما به دیگران توجه دارید، اغلب اهمیت و توجه به خود را فراموش می‌کنید.

اگر شما نمی‌توانید به خودتان اهمیت دهید چگونه می‌توانید کار و خانواده خود را به صورت موفق مدیریت کنید؟ داشتن “زمان من” می‌تواند بر مدیتیشن، خواندن کتاب و یا کارهای آرامش بخش دیگر اشاره داشته باشد. صرف نظر از آنچه شما از معنای “زمان من” برداشت می‌کنید، شما باید حداقل 30 دقیقه از روز را برای جلوگیری از فرسودگی شغلی، استرس بیش از حد و شارژ مجدد انرژی برای خودتان کنار بگذارید.

  1. با طبیعت در ارتباط باشید

طی سال‌های گذشته مردم کمتر با طبیعت در ارتباط بوده‌اند که باعث افزایش استرس اضافی ذهن ما شده است. گذراندن تمام وقت خود در داخل خانه و در مقابل صفحه نمایش کامپیوتر علت اصلی استرس و ناراحتی شما است. طبیعت درمان قدرتمندی برای بهتر شدن خلق و خو، سرخوشى و آرامش ذهن شما است.

مدیتیشن یا تمرین در هوای آزاد، پیاده روی سریع، بردن حیوان خانگی خود برای قدم زدن در نزدیکترین پارک را نیز در نظر بگیرید. حتی صرف روزانه 20 دقیقه در فضای آزاد می‌تواند تاثیر مثبت طولانی مدت بر سلامت و روحیه شما داشته باشد.

relaxation

یوگا و مدیتیشن را در برنامه روزانه خود قرار دهید.

  1. تمرین تنفس و مدیتیشن

تکنیکهای تنفس و مدیتیشن برای تمرکز بر توجه بر روی احساسات درونی شما هستند. استنشاق ریتمیک و بازدم کمک می‌کند تا ذهن خود را از مشکلات منحرف کنید و آرامش کامل را و به دست آورید.

سعی کنید مدیتیشن را به طور منظم تمرین کنید چرا که یاد خواهید گرفت بدون توجه به آن که زندگی شما ممکن است تا چه حد دردسرساز و دیوانه کننده باشد آرامش خود را حفظ کنید. شما می توانید حتی در طول کار خود در زمان استراحت خود از مدیتیشن لذت ببرید.

این کمک خواهد کرد که شما خود را شارژ کنید و کار خود را با شور و شوق ادامه دهید.

  1. نسبت به اعمال خود آگاه باشید

بسیاری از چیزهایی که افراد به طور روزانه انجام می‌دهند کاملا به‌صورت خودکار انجام می‌شود. بیدار شدن از خواب، رفتن به محل کار، خوردن ناهار … این لیست بسیار گسترده است.

سعی کنید به جزئیات کوچک توجه کنید و نسبت به هر لحظه از زندگی خود آگاه باشید. به عنوان مثال زمانی که من سوار مترو هستم عاشق تماشای چهره مردم می‌شوم. و بسیاری از چهره‌ها بی تفاوتی عمیق و یا خستگی و یا هیچ چیزی دیگری را بیان می‌کنند.

حقیقت این است که بسیاری از افراد در یک زندگی شلوغ زندگی می‌کنند و آنها نمی‌توانند متوجه برخی از چیزهایی معمولی که هنوز شگفت انگیزاند مثل زیبایی غروب خورشید و یا لبخند در چهره عابران شوند.

من نمی‌توانم توضیح دهم که این چگونه کار می‌کند، اما این لحظات دوست داشتنی به من برای دیدن تصویر عالی، آرامش و عشق بشتر به این زندگی کمک می‌کند.

  1. به یاد داشته باشید که همه چیز نسبی است

هر زمان احساس ناامیدی می‌کنم، به خاطر می‌آورم که همه چیز در این زندگی نسبی است. نگرش و چشم انداز شما همیشه وضعیت چیزها را تعیین می‌کند.

وقتی که من در مورد چیزی احساس اضطراب می‌کنم از خود یک سؤال ساده می‌پرسم: آیا این در پنج سال بعد مهم است؟ سپس متوجه می‌شوم که اهمیت بسیاری از چیزها اغراق آمیز است. از خودتان این سوال را بیشتر بپرسید تا چیزهای واقعا مهم در زندگی خود را کشف کنید.

این به شما کمک خواهد کرد که بی‌معنایی، اضطراب را از بین ببرید و در شرایط گوناگون آرام بماند.

توانایی حفظ آرامش درونی خود اهمیت حیاتی در زندگی مدرن دارد. تا زمانی که شما در یک جامعه زندگی می‌کنید، به محل کار می‌روید و روابط اجتماعی دارید، زندگی شما پر از سر و صدا، سخت کوشی‌ها و مشکلات خواهد بود.

شما نمی‌توانید از موقعیت‌های استرس‌زا اجتناب کنید و سرعت زندگی خود را کم کنید، بنابراین سعی کنید نگرش خود را تغییر دهید. در هرشرایطی که هستید راهنمایی فوق را برای مقابله با استرس و آرامش دنبال کنید.


نظر خود را بیان کنید