7 راز رسیدن به خوشبختی

7 کاری که می‌توانید برای دستیابی به شادی انجام دهید؛

خوشبختی و شاد بودن

بیشتر افراد کل زندگی خود را به دنبال شادی و خوشحالی هستند و تنها منتظر آن می‌مانند.آن‌ها به این موضوع فکر می‌کنند که اگر شغلی به دست آورند، عاشق شوند یا پول کافی کسب نمایند خوشحال و راضی خواهند بود. اما واقعیت این است که خوشبختی و خوشحالی از درون انسان‌ها سرچشمه می‌گیرد و نیازی به بهانه‌های مادی نیست.

این یک خبر خوب برای همه افرادی است که به دنبال شادی و خوشحالی در زندگی خود هستند زیرا با چند تغییر کوچک در عادت‌های روزمره می‌توان به شادی بی نهایتی دست پیدا کرد.

برای موفق بودن در این مسیر نیازی به انجام کارهای سخت و دشوار نیست.

در این مقاله قصد داریم چند تغییر ساده را بیان کنیم که استفاده از آن می‌تواند شما را در جاده خوشحالی قرار دهد. پس همراه ما باشید.


 1. باید بدانید که شما مسئول هستید

اگر می‌خواهید زندگی شادی داشته باشید باید بدانید که شما مسئول شادی و خوشحالی خود هستید. برای شاد بودن منتظر دیگران نباشید. شما نمی‌توانید سایر افراد را به خاطر این موضوع سرزنش کنید و از آن‌ها انتظار داشته باشید شما را شاد کنند.

درک این موضوع که شما مسئول شادی خود هستید مرحله اول برای آغاز کار است. اگر بخواهید شاد باشید حتما شاد خواهید بود. این یک قانون کلی است.


 1. تظاهر به شاد بودن

تا زمانی که شادی واقعی را به دست نیاورده‌اید، خود را شاد نشان دهید؛ در برخی از موارد ممکن است واقعا در زندگی خود شاد نباشید اما بهتر است خود را شاد نشان دهید.

داشتن یک شادی تصنعی و ساختگی نیز می‌تواند به شما کمک کند. زمانی که لبخند می‌زنید حتی اگر در درون خود احساس نارضایتی داشته باشید، دنیا به روی شما لبخند می‌زند و همه چیز روز به روز بهتر خواهد شد. بنابراین زمانی که هیچ چیزی برای خوشحالی ندارید، خود را مجبور به خندیدن کنید.

به چیزی فکر کنید که می‌تواند حال شما را بهتر کند و آن را در ذهن خود تجسم کنید. در ابتدا این موضوع کاملا تصنعی و ساختگی خواهد بود اما روز به روز حالتان بهتر می‌شود و این موضوع را به خوبی تجربه می‌کنید.


 1. خوابیدن کلید شادی است

همانطور که می‌دانید کمبود خواب باعث ایجاد افسردگی می‌شود. اگر کمبود خواب داشته باشید بیشتر از سایر افراد به سمت افکار منفی و آزار دهنده خواهید رفت. خواب کافی در روز داشته باشید به خصوص اگر استرس دارید و از چیزی ناراحت هستید.

همچنین داشتن افکار مثبت قبل از رفتن به رختخواب می‌تواند احساس شما را بهتر کند. شما می‌توانید از اپلیکیشن‌هایی همچون ThinkUp استفاده کنید تا به خواب بروید. اگر خوب بخوابید با افکار مثبت تری از خواب بیدار خواهید شد.


 1. به چیز هایی که دارید فکر کنید و شکرگزار باشید

در زندگی خود چه چیزهایی دارید که می‌توانید بابت آن‌ها شکرگزار باشید؟ همیشه این موارد را به خاطر داشته باشید و بابت آن احساس شادی کنید. در هر تجربه ای که دارید به دنبال نقاط مثبت بگردید. شما می توانید از یک مجله استفاده کنید یا این تجربیات را با یک دوست در میان بگذارید.

شما می‌توانید با خانواده خود بازی خبر خوب را انجام دهید. هر فردی که در خانواده حضور دارد باید اتفاقات خوبی که برایش رخ داده است را بیان کند و سایر افراد در مورد آن بحث کنند.


 1. به دیگران نیز توجه کنید

سعی کنید در زندگی خود به سایر افراد نیز توجه کنید. حس شادی و خوشحالی را به آن‌ها انتقال دهید. در این شرایط متوجه خواهید شد که خودتان نیز شاد هستید.

دیگران را به خاطر دستاوردهایشان تشویق کنید، اگر دوستتان به کمک نیاز داشت دریغ نکنید؛ در انجام کارها به افراد سالمند کمک کنید، به یک فرد نابینا کمک کنید از خیابان عبور کند. همه این موارد می‌تواند شادی و رضایت را برای شما به ارمغان بیاورد حتما امتحان کنید.

چگونه از زندگی مان راضی باشیم و احساس خوشبختی کنیم


 1. ورزش کنید

حتی چند دقیقه ورزش در روز می‌تواند کافی باشد. زمانی که در حال گوش دادن به موسیقی هستید کشش‌هایی را انجام دهید. به پیاده روی بروید یا به یک گروه ورزشی بپیوندید. شما می‌توانید در طول روز از انرژی ذخیره شده استفاده کنید و شاد باشید.

اگر می‌خواهید از سلامت خود لذت ببرید ورزش کنید.


 1. خوش بین باشید

افکار مثبت بخش مهمی از اعتماد به نفس محسوب می‌شود و می‌تواند رضایت را در زندگی شما ایجاد کند. خوش بینی می‌تواند روابط شخصی و کاری شما را بهبود ببخشد. داشتن افکار مثبت تنها در انتظارات خلاصه نمی‌شود. هر تفسیری که از زندگی خود دارید شامل این بحث خواهد شد.

به جای اینکه بگویید “فردا امتحانم را خراب می کنم پس بهتر است به تماشای تلویزیون بپردازم” بهتر است جمله مثبت تری را بیان کنید. مثلا بگویید” من نسبت به امتحان فردا نگرانم اما به مطالعه خود ادامه می‌دهم”. خودتان را مجبور کنید تا افکار مثبتی داشته باشید.

خوب همانطور که می‌دانید دسترسی به شادی و خوشحالی در زندگی یک مسیر طولانی و پر پیچ و خم است. داشتن ذهن مثبت اندیش می‌تواند شما را در این مسیر دشوار یاری کند. در مورد جاده ای که پیش روی خود دارید نگران نباشید. لبخند بزنید تا دنیا نیز به روی شما لبخند بزند. از زندگی خود لذت ببرید. همین


10 علامت این‌که زندگی‌تان در مسیر درستش است

خوشبختی

ما می‌توانیم در یکی از این دو حالت باشیم: یا افکارمان بر ما حکومت می‌کنند یا ما برافکارمان تسلط داریم. شادی یک انتخاب است اما گاهی انتخاب شادبودن می‌تواند سخت باشد، چرا؟ درجستجوی شادی، بسیاری از ما با سروصدای پراکنده ذهن‌مان، سردرگم و مایوس می‌شویم.

اگر(حتی در جستجوی شادی) همچنان با افسردگی یا با زندگی می‌جنگید، فرقی نمی‌کند، شما تنها نیستید. همه ما لحظاتی از استیصال و درماندگی را داریم. مقاومت در برابر این احساسات، در واقع ما را از شاد بودن باز می‌دارد.

مراجعه‌کننده‌های من درسفرشان به سمت رشد شخصی هستند و اغلب بابت عصبانی شدن یا حسادت کردن احساس گناه می‌کنند. با خودتان مهربان باشید و خصلت‌های خوب انسانی‌تان را بپذیرید.

پیوند دادن شادی به زندگی، تمرینی منحصربه کار خاص است. مانند هر مهارت جدیدی، ما باید به خودمان اجازه دهیم ابتدا شروع کننده باشیم. ما خطا می‌کنیم، و از دست خودمان عصبانی می‌شویم چون نتایج را نمی‌بینیم؛ این تنها باعث افزایش فشار شدیدی می‌شود که جلوی حرکت ما را می‌گیرد.

من مطمئنم بهتر از اعتباری که برای خود قائلید، می‌توانید عمل کنید. در اینجا 10 علامت موشکافانه را می‌آوریم که نشان می‌دهد شما در مسیر درستی پیش می‌روید – حتی اگر این‌گونه احساس نکنید.

 1. درمورد آینده‌تان هیجان دارید و چیزهایی دارید که نگاه‌تان را روبه جلو نگه دارد.
 2. می‌توانید بدون توضیح و دلیل “نه” بگویید.
 3. می‌توانید بدون احساس گناه از غذای‌تان لذت ببرید.
 4. دست از تلاش خیلی سخت برداشته‌اید و قرار است اجازه دهید نتیجه خودش به شما برسد.
 5. فهمیده‌اید کاری که در حال اتمامش هستید ، شما را برای چیزی که به دنبالش بوده‌اید آماده می‌کند.
 6. با ندانستن نتیجه، مشکلی ندارید.
 7. دیگر خودتان را با دیگران مقایسه نمی‌کنید؛ از دیگران هم می‌خواهید این‌کار را نکنند.
 8. روی خودتان سرمایه‌گزاری می‌کنید و روی پیشرفت‌های روزانه متمرکزید.
 9. دیگر نمی‌پرسید:” چه می‌توانم بگیرم؟”؛ اکنون می‌پرسید:” چه می‌توانم بدهم؟”
 10. می‌دانید که مهم هستید.

نظر خود را بیان کنید