بهترین روش برای نه گفتن چیست؟

سوالی که می تواند نه گفتن را راحت تر از قبل سازد.

زمانی که از فردی کمک می خواهید شنیدن واژه نه از طرف آن فرد، بسیار دشوار است. همین دو حرف کوتاه می تواند روح و روان ما را ازرده سازد. در این شرایط به این موضوع فکر می کنیم که آیا طرف مقابل اصلا اهمیتی به ما می دهد یا خیر.

از اینکه با درخواست کمک از او، خودمان را در معرض چنین آسیبی قرار داده ایم احساس شرمندگی می کنیم.

به گزارش آلامتو به نقل از lifehack ؛ از آن جایی که همه ما به خوبی می دانیم شنیدن کلمه نه چقدر می تواند ازاردهنده باشد، در دام گفتن بله به افراد می افتیم و تلاش می کنیم روح و روان آن ها را آزرده نکنیم.

به عنوان مثال فرض کنید که شما روز پر مشغله ای در دفتر کاری خود دارید. درب شما به صدا در می آید و همکارتان وارد اتاق می شود. او می گوید به فردی نیاز دارد که گزارش فوری اش را تا انتهای روز تکمیل کند.

در چنین شرایطی از شما می پرسد: می توانی به من کمک کنی؟ واقعیت این است که شما خودتان کارهای زیادی برای انجام دادن دارید اما از آنجایی که نمی خواهید همکارتان را ناراحت کنید به او جواب مثبت می دهید و کارش را قبول می کنید.


چرا نه گفتن اینقدر دشوار است؟

حتی مستقل ترین افراد در میان ما هم ، تمایل طبیعی به پذیرش درخواست ها دارند. همه این ها ریشه در غریزه زنده ماندمان دارد. در تاریخ تکاملی ما، بسیار مهم بود که همه افراد به صورت گروهی با هم کار کنند و پشتیبان همدیگر باشند.

به همین خاطر برای افراد بهتر بود پاسخ مثبت به درخواست های افراد بدهند. این عادت بله گفتن به درخواست های موجود به زنده ماندن گروه و افراد کمک می کرد. اما این روزها ما می توانیم به طور مستقل هم زندگی کنیم.

با این وجود چنین غریزه ای هنوز هم به صورت قدرتمند در درونمان دیده می شود. علاوه بر این، همه ما تمایل داریم چهره اجتماعی خوبی از خود نشان دهیم. ما به دیگران وصل هستیم و اغلب دوست داریم برای استحکام روابطمان به درخواست های دیگران جواب مثبت بدهیم.

زمانی که تلاش می کنیم نه بگویید، سایر افراد حس بدی در این مورد خواهند داشت. این موضوع اصلا امیدوارکننده نیست.


سوالی که می تواند تفاوت های زیادی ایجاد کند:

بهترین روش گفتن نه

خوب حالا سوال اینجاست که در چنین موقعیت هایی چه کاری می توان انجام داد؟ شما نمی خواهید به طور واضح نه بگویید و احساس فرد مقابل را جریحه دار کنید. خوشبختانه راه حل خوبی برای این مشکل وجود دارد.

زمانی که یک نفر از شما درخواست کمک می کند و نمی توانید به او نه بگویید، از او بپرسید چگونه می توانم به شما کمک کنم؟

این واژه کمتر از واژه نه حس بدی را در طرف مقابل ایجاد می کند. استفاده از چنین سوالی روح و روان دیگران را آزار نمی دهد و توپ را در زمین طرف مقابل می اندازد. استفاده از سوالاتی که با واژه چگونه آغاز می شود می تواند افراد را در این تصمیم گیری شریک کند. این سوال بر روی چیزی که افراد نیاز دارند و می خواهند تمرکز می کند.

اگر آن ها نتوانند به جلو بروند و با شما تعامل داشته باشند، گفتن واژه نه بسیار راحت تر خواهد بود. پرسیدن سوال چگونه به جای نه‌ی مستقیم، از روح و روان سایر افراد محافظت می کند و به نیاز عزت نفس، محبوب بودن و عشق، احترام می گذارد. استفاده از چنین واژه هایی به معنای رد درخواست نیست.

این کار می تواند به عنوان یک وقفه عمل کند و بازخورد مثبت تری داشته باشد. زمانی که از طرف مقابل می پرسید چگونه می توانم اینکار را برایت انجام دهم، او را تشویق می کنید مسئولیت موقعیتی که در آن قرار دارید را با مشخص کردن نیازهایش بپذیرد.

حتی اگر هنوز در مورد چیزی که می خواهند مطمئن نیستید باز هم پرسیدن این سوال می تواند آن ها را یک قدم به عقب ببرد و مجبور کند به درخواست خود خوب فکر کنند. در این شرایط قادر خواهید بود نیازهایشان را برآورده سازید یا این درخواست را رد کنید.


چگونه نه بگوییم

برای زمان خود ارزش قائل شوید:

اگر این سوال به درستی پرسیده شود می تواند افراد را به احترام گذاشتن وا دار کند. اگر شما مرزهای محکم و سرسختی ایجاد کنید سایر افراد متوجه خواهند شد که شما فردی نیستید که به این راحتی دست از خواسته های خود بکشید. در عوض آن ها شما را به عنوان یک فرد محترم می شناسند.

زمانی که حس اعتماد به نفس را به افراد می دهید آن ها نیز این حس را دریافت می کنند. در محیط کسب وکارها، پاسخ منفی دادن به درخواست های افراد متکبر و مغرور ممکن است تقاضای خدمات را افزایش دهد. دفعه بعد زمانی که یک نفر از شما درخواست کمک کرد و نخواستید به این درخواست پاسخ مثبت بدهید، از او بپرسید چگونه می توانم اینکار را برایت انجام دهم.

این کار بسیار ساده اما موثر است. چنین روشی در برابر همکاران، دوستان و وابستگان به خوبی کار می کند. تنها در مورد زمانی که با گفتن بله به نیازهای همه افراد هدر می دهید خوب فکر کنید. اگر نمی توانید همه نیازهای افراد را برآورده کنید همین امروز این روش را امتحان کنید.


نظر خود را بیان کنید