معنی اسم دانیال

نام دانیال به چه معناست؟

معنی نام دانیال: (تلفظ: dāniyāl) (عبری) قضاوت خدا، یا خدا حاکم من است، (در اعلام) یکی از چهار پیغمبر بزرگ بنی اسرائیل که در روایات اسلامی مخترع ‘رمل’ به شمار می رود – خدا حاکم من است، نام یکی از چهار پیامبر مذکور در عهد عتیق

همچنین بخوانید: تعبیر خواب دانیال نبی

معنی اسم دانیال در لغت نامه دهخدا

دانیال. (اِخ ) اسم اعجمی و نام پیغمبری است. (آنندراج ). دانیال از پیامبران بنی اسرائیل و همزمان کورش کبیر و داریوش بزرگ هخامنشی بوده است. در کودکی پس از گشوده شدن اورشلیم بدست نبوکدنصر، در سال 586 ق. م.

در میان گروهی از یهودیان به اسارت درآمد و ببابل فرستاده شد و آنجا میزیست. (فرهنگ ایران باستان پورداود ص 160 ج 1).از انبیاء بنی اسرائیل است و از نسل حضرت داود. به سال 606 ق. م. اسیر بخت نصر گشت و با گروهی از مردم بنی اسرائیل ببابل فرستاده شد و چون از نماز بردن به فرمانروای بابل سر باززد او را نزد شیران درنده افکندند، اما وی از نزد آن ددان تندرست برآمد.

سال درگذشت وی معلوم نیست. معاصر عزیز پیغمبر بوده است. دانیال پس از درگذشت بخت نصر از جانب بهمن پسر اسفندیار به بیت المقدس بازگردانیده شد و از آنجا به اهواز رفت و در شوش دیده از جهان بربست. علم رمل و گزاردن خواب را ازو دانند.

همچنین بخوانید: فال دانیال نبی

اسم دانیال

  • به نظر شما چه اسمی در کنار دانیال ترکیب زیبایی را ایجاد میکند؟
  • نظر شما در مورد نام دانیال چیست؟
  • در صورت امکان، آیا اسمتان را به دانیال تغییر میدهید؟

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین
اسم دخترانه بر اساس الفبا

نظر خود را بیان کنید