پیش شماره شهرهای تایلند

چگونه با تایلند تماس بگیریم؟

قبل از تماس با تایلند، باید اصل کلی برقراری تماس بین المللی را درک کنید. سیستم تلفن محلی در هر کشور با یک کشور بین المللی ادغام شده است.

به هر ایالت کد خاصی اختصاص داده می شود – با شماره گیری از آن ، جهت تماس را به اپراتور اطلاع می دهیم. هر شهر در یک کشور کد منحصر به فرد خود را دارد که با استفاده از این تماس ، به شماره شهر محلی بیشتر مراجعه می شود.


کد کشوری تایلند: 66

لازم است که برای تمام تماس های تایلند از خارج از کشور شماره گیری شود. برای تماس های تلفنی از خطوط ثابت و تلفن های همراه روش شماره گیری متفاوت است.

از ایستا به ایستاده

کد تلفن شهرهای تایلند

تلفن های ثابت در هر کشور به سیستم تلفن شهر متصل می شوند. برای رسیدن به سطح بین المللی تلفن، شما باید یک مجموعه اضافی از دستورات را بدهید:

  • در روسیه، بلاروس و قزاقستان: 8 (شاخ) 10 (شاخ)
  • در اوکراین: 0 (شاخ) 0 (شاخ)

اگر تماس با تلفن ثابت صورت گرفته باشد ، پس از آن باید کد منطقه و شماره تلفن را شماره گیری کنید. فقط 8 کاراکتر که کد شهر آنها 1-2 کاراکتر است ، شماره تلفن 7-6 کاراکتر است. اولین رقم 0 قبل از کد منطقه شماره گیری نمی شود. به عنوان مثال ، در شماره تلفن ثابت تلفن واقع در کوه سامویی – 077 601 371 – کد منطقه (شهر) – 77 ، شماره تلفن – 601371.

اولین 0 ، که از آن کد منطقه شروع می شود ، هرگز شماره گیری نمی شود: برای مطابقت با فرم نوشته شده است. در نگاه اول ، این ممکن است مسخره به نظر برسد. در حقیقت ، چنین استاندارد ای برای نوشتن اعداد به درک و یادآوری درست آنها به همراه کد کمک می کند. فقط می دانید که هر تعداد کامل در تایلند همیشه 9 کاراکتر است. در جایی که 8 وجود دارد ، 0 در اول قرار داده شده است.

جدول کد تلفن شهرها و استان های تایلند.

بانکوک2
کانچانابوری34
چیانگ میگو53
پاتایا38
رایونگ38
Amnatcaren45
هوآ هین32
سورات تانی (از جمله جزایر)77
کرابی (از جمله جزایر)75
پوکت76

مثال:

اگر شما نیاز به تماس از روسیه به پوکت با تلفن (076) 385 000. جمع آوری می کنیم:

  • 8-10-66-76385000

از تلفن ثابت به تلفن همراه

دنباله شماره گیری یکسان است:

  • دسترسی به بین المللی؛
  • دسترسی به شبکه بین المللی؛
  • کد تایلند

سپس، به جای کد شهر، شماره تلفن شماره 9 بلافاصله شماره گیری می شود. از این تعداد، اولین رقم همیشه 8 یا 9 است.

مثال:

برای تماس با شماره (894) 711173 از اوکراین، شما باید شماره گیری کنید:

  • 0-0-66-894711173

از تلفن همراه

تلفن های همراه به شبکه ارتباطات شهری تعلق ندارند، بنابراین هنگام فراخوانی در خارج از کشور، نیازی به شماره گیری دستورالعمل ها برای دسترسی به شبکه بین المللی و بین المللی نیست. هنگام تماس با شماره تلفن ثابت، کد تایلند و نشانه های 8 (کد شهر و شماره تلفن) شماره گیری می شوند. هنگام فراخوانی شماره تلفن همراه، کد کشور و شخصیت های 9 شماره گیری می شود (کد اپراتور و شماره تلفن)

مثالها:

برای تماس با شماره تلفن ثابت در تایلند (076) 385 000، به شماره تلفن:

  • 6676385000

برای تماس از یک کشور دیگر به شماره تلفن همراه در تایلند (894) 711173، باید شماره گیری کنید:

  • 66894711173

راه های جایگزین برای برقراری ارتباط

استفاده از تماسهای تلفنی از راه دور بسیار گران است. به عنوان مثال ، یک دقیقه مکالمه با تایلند از قسمت اروپایی روسیه در یک اپراتور بزرگ ارتباط با خط ثابت ثابت بیش از 0.7 دلار هزینه خواهد داشت. قیمت خدمات اپراتورهای تلفن همراه روسی حتی بالاتر است – بیش از 0.8 دلار در هر دقیقه.

فن آوری های مدرن به مصرف کنندگان امکان می دهد تا به طور قابل توجهی در تماس ها صرفه جویی کنند. این در مورد تلفنی اینترنت (تلفن IP) است که خدمات بسیاری از آنها توسط شرکت ها ارائه می شود. قیمت آنها تقریباً یکسان است: هزینه یک دقیقه مکالمه از 0,04 دلار در روز و 2-3 برابر کمتر – در شب تجاوز نمی کند.

در هنگام استفاده از روشهای تلفنی جایگزین ، کد تایلندی یکسان است – 66 ، کد شهرها ، استانها و اپراتورهای تلفن همراه – نیز. در غیر این صورت ، هنگام شماره گیری شماره تلفن ، باید دستورالعمل سرویس ارتباطات را دنبال کنید.

در عصر گوشی های هوشمند و اینترنت عمومی، ساده ترین و ارزان ترین روش ارتباط برقرار کردن با بستگان اسکایپ، ویبر، WhatsApp و دیگر پیامرسان است. در مرحله اول، نه تنها می توانید مخاطب را بشنوید، بلکه همچنین ببینید، و در مرحله دوم، آن رایگان است.