record

حمید مرادی ظهر امروز در آمل رکورد روپایی سرعتی جهان با توپ تنیس که متعلق به خودش بود را به 190 ضربه روپایی در 60 ثانیه ارتقا داد.

این ورزشکار 21 ساله که از روستای سیف‌الدین شهرستان خمین پا به عرصه حرفه‌ای گذاشت پیش از این رکود روپایی دنیا به تعداد 181 عدد را طی یک دقیقه به نام خودش ثبت کرده بود که امروز در آمل دست به رکوردشکنی زد.

مرادی در آیین آغاز به کار فعالیت‌های تابستانه باشگاه فوتبال آراد بهمن مازندران در جمع مسئولان، مردم و خانواده‌های ورزش‌دوست توانست در مرحله نخست با 182 ضربه روپایی در 60 ثانیه رکورد قبلی خود را به میزان افزایش یک روپایی ارتقا دهد ولی در مرحله دوم با جابه‌جایی جایگاه ثبت رکورد با توجه به اینکه وزیدن باد مکان چمن مصنوعی کانون فرهنگی ورزشی سپاه او را اذیت می‌کرد توانست طی 60 ثانیه 190 روپایی را در دنیا به نام خود ثبت کند و دست به خلق رکورد جدیدی بزند.

برای ثبت رکورد جهانی در زدن روپایی هر ورزشکار می‌تواند در سه مرحله شانس خود را امتحان کند که مرادی در آمل نگذاشت کار ثبت رکوردش به گام سوم برسد.

مرادی همچنین در انجام حرکات نمایشی خود روپایی با طالبی، پیاز، توپ بیس‌بال، توپ تنیس، توپ گلف، ساچمه جعبه فرمان ماشین‌های سنگین که حدود 400 گرم وزن دارد، توپ فوتبال، توپ بسکتبال، توپ هاکی و توپ بیلیارد را اجرا کرد و با استقبال پرشور مردم و مسئولان همراه شد.

این ورزشکار اراکی رکورددار جهانی زدن روپایی با توپ‌های مختلف و میوه‌های متنوع است که به مناسبت روز ملی فناوری هسته‌ای و گرامیداشت یاد و خاطره شهید دکتر حمید شهریاری 20 فروردین ماه 93 نیز در بوستان غدیر بندرعباس در کنار آب‌های نیلگون خلیج فارس با زدن 183 ضربه روپایی در زمان 60 ثانیه با توپ هاکی رکورد جدیدی به نام خود به ثبت رساند.

به اشتراک بگذارید: پینترست تلگرام تامبلر لینکدین

نظر خود را بیان کنید