طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند

ترشی فلفل سبز تند یکی از انواع ترشی ها و چاشنی های بسیار خوشمزه، راحت و سریعی است که با مواد ساده و کم می توان آن را به راحتی تهیه کرد. علاوه بر آن که می توانید این چاشنی بسیار خوشمزه را در کنار غذا استفاده کنید می توانید آن را داخل برخی غذا ها و ساندویچ ها نیز استفاده کنید. این ترشی دارای فوایدی زیادی چون ضد میکروب بودن و پاکسازی بدن و کاهش فشار خون و… است. نوع تندی و شیرینی فلفلی که در این ترشی استفاده می شود کاملاً بسته به سلیقه هر فرد متفاوت است. تهیه این ترشی در خانه هم بسیار مقرون به صرفه تر و هم بسیار سالم تر از نمونه های شبیه در بازار است. امروز در آلامتو طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند همدانی خانگی فوری به روشی آسان را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ترشی فلفل سبز تند

  • آب به مقدار لازم
  • سرکه سفید به مقدار لازم
  • ترخون 3 شاخه
  • نمک 4 ق غذا خوری
  • فلفل سبز تند نیم کیلو
  • سیر 10 حبه
  • شیشه مناسب برای نگه داری ترشی به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه خیار شور فوری خانگی سرکه ای و خوشمزه با ماندگاری بالا

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند همدانی فوری به روشی آسان

مرحله اول: آماده سازی فلفل سبز، ترخون و سیر

ابتدا فلفل های سبز و ترخون تازه را به همراه سیر ها به خوبی با آب سرد بشویید و تمیز کنید سپس ترخون های تازه را به خوبی پاک کنید و در آخر هم سیر های شسته شده را پوست بگیرید و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی مایع ترشی

قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا به بجوش آید سپس به آن چهار قاشق نمک اضافه کنید و به خوبی آن ها را با یکدیگر هم بزنید تا آب با نمک ترکیب شود و سپس آن را از روی حرارت برداشته و بگذارید کنار تا خنک شود.

مرحله سوم: اضافه کردن فلفل ها به آب نمک

در این مرحله برای گرفتن تندی و تلخی فلفل ها آن ها را به مدت 24 ساعت در دمای اتاق به طور کامل درون آب نمکی که سرد شده قرار دهید به طوری که آب نمک روی فلفل ها را به طور کامل بپوشاند. دقت داشته باشید که در صورتی که آب نمک روی فلفل ها را نپوشاند بهتر است که بشقابی روی آن ها قرار دهید و روی بشقاب را سنگ بگذارید تا به خوبی آب نمک روی فلفل ها را بپوشاند.

مرحله چهارم: آماده سازی فلفل سبز ها

پس از گذشت 24 ساعت که فلفل ها درون آب نمک بودند آن ها را به خوبی مجدد با آب سرد بشویید سپس آن ها را روی پارچه ای تمیز و خشک پهن کنید و زمان دهید تا به خوبی خشک شوند و آب اضافی آن ها گرفته شود زیرا به هیچ وجه فلفلی که در این ترشی استفاده می کنید نباید آب داشته باشد در غیر این صورت ترشی شما کپک می زند.

مرحله پنجم: آماده سازی ترشی فلفل سبز تند همدانی

فلفل هایی که خشک شده اند را برداشته و مقداری از آن ها را درون ظرف مناسب و شیشه ای که برای نگه داری ترشی ها انتخاب کرده اید بریزید و بعد به آن ها مقداری از سیر های پوست گرفته شده و ترخون تازه و پاک شده را اضافه کنید و به همین صورت شیشه را تا انتها به صورت لایه لایه پر کنید و در آخر نیز سرکه سفید را به آنها اضافه کنید به طوری که روی فلفل ها را به طور کامل بگیرد و بعد روی ظرف ترشی را کیسه فریزری تمیز قرار دهید و درب ظرف را محکم ببندید و هوا گیری کنید و ده روز در محیطی خشک و خنک به آن زمان دهید تا به خوبی ترشی فلفل شما جا بیفتد پس از آن هم ترشی فلفل سبز تند همدانی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی لیمو ترش سبز تند و خوشمزه با پوست و آبلیمو و سرکه

طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند همدانی


نکات کلیدی در تهیه فلفل سبز تند همدانی خانگی

  1. ظرفی که برای نگه داری این ترشی استفاده می کنید باید تمیز بوده و بوی چیز دیگری را ندهد.
  2. در این ترشی به ازای هر نیم کیلو فلفل 4 قاشق غذا خوری نمک نیاز است.
  3. در صورت دسترسی نداشتن به ترخون تازه می توانید از ترخون خشک شده نیز استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی کلم قرمز سریع و آسان با سرکه سفید به سبک رستورانی

♨ نکات مهم «طرز تهیه ترشی فلفل سبز تند همدانی خانگی فوری به روشی آسان»

ظرفی که برای نگه داری این ترشی استفاده می کنید باید تمیز بوده و بوی چیز دیگری را ندهد.


نظر خود را بیان کنید