طرز تهیه ترشی کلم قرمز

ترشی کلم قرمز یکی از پر طرفدارترین و خوشمزه ترین و پرکاربردی ترین انواع ترشی هایی است که می توان آن را با بسیاری از غذا ها میل کرد. برای مثال این ترشی را می توان هم به عنوان دورچین در کنار بعضی از غذاهای پلویی و کبابی و هم درون برخی ساندویج ها استفاده کرد. این ترشی به دلیل طعم بسیار خوشمزه و هم زیبایی که در عین حال دارد بسیار پر طرفدار بوده و در رستوران ها یا مجالس و مهمانی ها از آن استفاده می شود که به دلیل رنگ خاصی که دارد نیز به سفره شما بسیار جلوه می بخشد. یکی دیگر از دلایل پر طرفدار بودن این ترشی آن است که در برابر اکثر ترشی های دیگر ترشی کلم قرمز بسیار ساده تر و راحت تر از بقیه درست می شود و در عین حال کم هزینه تر از سایر ترشی ها است. امروز در آلامتو طرز تهیه ترشی کلم قرمز ساده و سریع با سرکه سفید و به سبک رستورانی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه ترشی کلم قرمز سریع

  • کلم بنفش متوسط 1 عدد
  • آب 2 لیوان فرانسوی
  • سرکه انگور 1/3 لیوان فرانسوی
  • نمک دریای بدون ید 2 ق غذا خوری سر پر
  • فلفل سبز تند  1 عدد
  • سیر 2 تا 3 حبه
  • شیشه ترشی 1 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی مشهدی اصل خوشمزه و آسان با گوجه فرنگی و رب

طرز تهیه ترشی کلم قرمز ساده با سرکه سفید

مرحله اول: آماده سازی کلم

ابتدا درون سینک ظرفشویی را با مقداری آب سرد پر کرده و بعد کلم بنفش را از وسط به دو قسمت تقسیم کرده و کلم را برای مدت 10 الی 15 دقیقه درون آب قرار دهید و مقداری برگ های آن را باز کنید تا درون آن به خوبی تمیز شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر کلم شسته شده را آبکش کنید و مقداری به آن زمان دهید تا به طور کامل آب آن خشک شود و بعد از آن استفاده کنید.

مرحله دوم: آماده سازی سیر و فلفل

پس از شستن کلم نوبت به شستن سیر و فلفل می رسد پس آن ها را نیز به خوبی با آب سرد بشویید و پس از شستن پوست سیر ها را بگیرید سپس سیر ها و فلفل سبز را به چند قسمت به صورت حلقه ای تقسیم کنید و برش دهید.

مرحله سوم: خرد کردن کلم ها

ساقه ی انتهایی و سفت کلم را ابتدا با چاقو خارج کنید و آن را دور بریزید سپس بقیه پکلم را یا با چاقو و یا با پوست کن بسیار ریز و یکدست به صورت نواری و یا خلالی برش دهید.

مرحله چهارم: خشک کردن کلم ها

چون ممکن است که کلم ها هنوز پس از شسته شدن خیس باشند پس از خرد کردن آن ها بهتر است که پارچه ای تمیز پهن کرده و بعد کلم های خرد شده را روی پارچه پهن کنید تا آب آن کاملاً خشک شود و گرفته شود.

مرحله پنجم: اضافه کردن نمک

ظرف نسبتاً بزرگی را انتخاب کنید و کلم های خشک شده را درون آن بریزید و یکی و نصف قاشق غذا خوری نمک روی آن ها بریزید و دستکشی به دست کنید و به خوبی نمک را با کلم ها مخلوط کنید و با دست خوب نمک ها را با کلم ترکیب کنید و بعد به مدت یک ساعت به کلم ها استراحت دهید.

مرحله ششم: خارج کردن آب کلم

کلم ها را بعد از یک ساعت درون آبکشی بریزید و زیر آبکش ظرفی قرار دهید و با دست کلم ها را تا حدی فشار دهید تا آب اضافی آن ها کمی خارج شود.

مرحله هفتم: تهیه آب ترشی

درون قابلمه ای نسبتاً بزرگ آب را به همراه سرکه سفید و نصف قاشق غذا خوری نمکی که باقی مانده بود بریزید و روی شعله ملایم آن را قرار دهید و خوب هم بزنید تا نمک آن حل شود و پس از آن 5 الی 10 دقیقه که روی حرارت جوشید آن را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید تا کاملاً خنک شود.

مرحله هشتم: ریختن کلم ها درون شیشه

شیشه ترشی را برداشته و نصف کلم ها را درون شیشه بریزید بعد از آن که نصف شیشه را پر کردید مقداری از سیر و فلفل سبز تند را که حلقه ای برش داده بودید روی کلم ها بریزید و دوباره به صورت لایه ای شیشه را با کلم قرمز پر کنید و در آخر روی آن ها ادامه فلفل و سیر ها را بریزید و شیشه را پر کنید سپس آب جوشیده ای که خنک شده است را به کلم ها اضافه کنید تا جایی که به طور کامل روی کلم ها را بگیرد سپس درب شیشه را محکم ببندید و ترشی را درون یخچال نگهداری کنید. ترشی شما بعد از 2 الی 3 روز آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی لبو و انار خانگی ملس و خوشمزه به روشی آسان

ترشی کلم قرمز


نکات کلیدی در تهیه ترشی کلم قرمز رستورانی

  1.  در صورت دلخواه می توانید کلم بنفش را با خردکن هم خرد کنید.
  2. در صورتی که آب کلم ها گرفته نشده باشد ممکن است ترشی شما کپک بزند.
  3. اگر شیشه ای که استفاده می کنید خشک و تمیز نباشد ترشی شما کپک خواهد زد.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی انبه بندری خانگی آسان با تمر هندی و سرکه سفید

♨ نکات مهم «طرز تهیه ترشی کلم قرمز سریع و آسان با سرکه سفید به سبک رستورانی»

 در صورت دلخواه می توانید کلم بنفش را با خردکن هم خرد کنید.


نظر خود را بیان کنید