طرز تهیه ترشی لیمو ترش

ترشی لیمو ترش یکی از انواع ترشی های خوشمزه و لذیذ تابستانی است که طعم و مزه آن متفاوت و منحصر به فرد می باشد.  تهیه این ترشی بسیار آسان بوده و می توان آن را با چند قلم مواد اولیه ساده تهیه کرد و از خوردن آن لذت برد. همان طور که می دانید فصل برداشت لیمو ترش تازه در تابستان بوده و به همین دلیل هم این ترشی را در این فصل تهیه کرده و از آن به عنوان دورچین در کنار انواع غذاها استفاده می کنند. شما نیز اگر به دنبال ترشی با طعم و مزه متفاوت و در عین حال خوشمزه و ساده می گردید پیشنهاد می کنیم که دست کم یک بار این ترشی را امتحان کرده و از آن به عنوان دورچین در کنار غذا اصلی در مراسم و مهمانی های خود استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه ترشی لیمو ترش سبز تند و خوشمزه با پوست و آبلیمو و سرکه را به شما آموزش خواهم داد پس با ما همرا باشید.


مواد لازم برای تهیه ترشی لیمو ترش سبز

  • لیمو ترش تازه سبز 1 کیلو
  • آبلیمو نصف لیوان
  • نمک و فلفل قرمز 5 ق غذا خوری از هر کدام
  • سرکه سفید 1/5 لیوان
همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی مشهدی اصل خوشمزه و آسان با گوجه فرنگی و رب

طرز تهیه ترشی لیمو ترش تند با پوست و آبلیمو و سرکه سفید

مرحله اول: آماده سازی لیمو ترش ها

ابتدا تمامی لیمو ها را با آب سرد طی چندین مرحله بشویید و بعد آن ها را به شکل حلقه ای شده و نازک برش دهید و خرد کنید، پس از خرد کردن تمامی لیمو ها هسته تمامی آن ها را خارج کنید و دور بریزید.

مرحله دوم: آماده سازی ادویه ها و اضافه کردن آن به لیمو ها

ظرفی برداشته و داخل آن نمک و به همراه فلفل قرمز بریزید و آن ها را با یکدیگر خوب مخلوط کنید و هم بزنید و سپس تمامی حلقه های لیمو را در ظرف مورد نظر بغلتانید و تمامی لیمو ها را به نمک و فلفل قرمز آغشته کنید و پس از مزه دار کردن آن ها را داخل ظرف درب بسته ای قرار دهید و ظرف را برای مدت 3 روز داخل یخچال قرار دهید تا لیمو ها در این مدت استراحت کنند و آماده شوند.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی ترشی لیمو ترش

بعد از گذشت زمان مورد نظر شیشه های درب دار و تمیزی را برداشته و سپس داخل هر کدام از آن ها را با مقداری از لیمو ترش هایی که از قبل آماده کرده بودید پر کنید و پس از آن تمامی شیشه ها را تا لبه با سرکه سفید و مقداری آبلیمو پر کنید. بعد از پر کردن تمامی شیشه ها درب آن ها را محکم ببندید و سپس آن ها را به مدت 1 روز در دمای محیط قرار دهید و بعد از گذشت 1 روز شیشه ها را کمی تکان دهید و سپس آن ها را به مدت 1 هفته داخل یخچال قرار دهید تا ترشی شما تهیه و آماده شود. بعد از گذشت زمان مورد نظر ترشی لیمو ترش خوشمزه شما آماده سرو است می توانید آن را میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی هفت بیجار خانگی شمالی زرد رنگ مجلسی و فوری

طرز تهیه ترشی لیمو ترش با آبلیمو


نکات کلیدی در تهیه ترشی لیمو ترش با پوست و آبلیمو

  • حتماً دقت داشته باشید که هسته تمامی لیمو ها را خارج کنید زیرا در غیر این صورت این هسته ها باعث تلخی ترشی شما می شوند.
  • دقت داشته باشید شیشه هایی که برای نگه داری این ترشی استفاده می کنید باید تمیز و استریل شده باشند و به هیچ عنوان بوی چیز دیگری را ندهند تا ترشی شما خراب نشود و کپک نزند.
  • در صورت تمایل می توانید از مقداری فلفل دلمه ای اسلایس شده نیز داخل این ترشی هوس انگیز و خوشمزه استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه ترشی کلم قرمز سریع و آسان با سرکه سفید به سبک رستورانی

♨ نکات مهم «طرز تهیه ترشی لیمو ترش سبز تند و خوشمزه با پوست و آبلیمو و سرکه»

حتماً دقت داشته باشید که هسته تمامی لیمو ها را خارج کنید زیرا در غیر این صورت این هسته ها باعث تلخی ترشی شما می شوند.


نظر خود را بیان کنید