طرز تهیه سالاد مکزیکیسالاد مکزیکی یکی از انواع سالاد های بسیار مقویی و سالم است که به دلیل مواد که در آن استفاده شده است دارای ارزش غذایی بسیار بالایی بوده و خواصیت های فراوانی نیز برای شما داشته است. این سالاد به شکل و شیوه های متنوعی تهیه شده و برخی آن را به شکل ساده برخی در کنار انواع ژامبون ها و یا مرغ این سالاد بسیار خوشمزه را تهیه می کنند. شما می توانید این سالاد خوشمزه و متفاوت را به عنوان یک پیش غذای مقویی و متفاوت برای مراسم های خود تهیه کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. امروز در آلامتو طرز تهیه سالاد مکزیکی مجلسی و رستورانی با کالباس و ذرت را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد مکزیکی

 • لوبیا قرمز 1 پیمانه سر خالی
 • ذرت کنسروی شیرین 1 پیمانه سر خالی
 • خیار شور نصف پیمانه
 • کلم سفید نصف 1 عدد کوچک
 • کلم بنفش نصف 1 عدد کوچک
 • کالباس 1 پیمانه
 • گشنیز 30 گرم
 • فلفل دلمه ای قرمز 1 عدد
 • سس مایونز 2/5 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • موسیر 2 ق چای خوری
 • روغن زیتون 3 ق غذا خوری
 • کنجد به مقدار لازم
 • آب لیمو ترش تازه 1/5 عدد متوسط
 • چیپس ترتیلا
 • زیتون بدون هسته به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با مرغ گریل مخصوص

طرز تهیه سالاد مکزیکی مجلسی و رستورانی با کالباس و ذرت

مرحله اول: آماده سازی لوبیا قرمز

ابتدا لوبیا قرمز را طی چندین مرحله با آب بشویید و سپس آن را به همراه مقداری آب داخل ظرفی بریزید و به آن 12 ساعتی زمان دهید تا کاملاً لوبیا ها خیس بخورند و آماده شوند. دقت داشته باشید در این مدت آب لوبیا قرمز را طی چندین مرحله عوض کنید تا نفخ آن به میزان زیادی گرفته شود. بعد از گذشت زمان مورد نظر قابلمه ای را برداشته و لوبیا قرمز خیس خورده شده را به همراه مقداری آب داخل قابلمه بریزید و سپس آن را به همراه 1 ساعت و نیم تا 2 ساعتی به آن زمان دهید تا در این مدت لوبیا به خوبی پخته و نرم و آماده شود.

مرحله دوم: آماده سازی سبزیجات

کلم قرمز و سفید را هم به همراه فلفل دلمه ای و گشنیز و خیار شور ها با آب سرد مقداری بشویید و سپس کلم ها را به شکل نواری شده و ریز و یکدست برش دهید و خرد کنید و بعد خیار شور ها را هم به شکل نگینی شده و ریز و یکدست خرد کرده و فلفل دلمه ای را نیز مانند مواد به صورت نگینی و ریز برش داده و خرد کنید. در آخر گشنیز را هم بعد از شستن کاملاً پاک کنید و سپس آن را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و تمامی سبزیجات خرد شده را کنار بگذارید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

ظرفی نسبتاً بزرگی را برداشته و سپس داخل آن کلم های خرد شده را به همراه خیار شور و فلفل دلمه ای و کنسرو ذرت بریزید و بعد لوبیا قرمز پخته شده را نیز آبکش کنید و آن را هم به سالاد اضافه کنید و بعد از آن زیتون های بدون هسته را هم به شکل حلقه ای شده خرد کرده و به ظرف خود اضافه کنید و کالباس ها را هم به شکل نگینی و یکدست برش دهید و خرد کنید و در آخر آن را نیز به ظرف اضافه کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی سس سالاد

ظرف جداگانه ای را برداشته و سپس داخل آن سس مایونز را به همراه آب لیمو ترش تازه بریزید و به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه و روغن زیتون را نیز اضافه کنید و بعد به آن گشنیز خرد شده هم اضافه کرده و بعد از آن موسیر را نیز به ظرف اضافه کنید و خوب تمامی مواد را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا سس شما کاملاً آماده و یکدست شود.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی سالاد

در انتها سس سالادی که تهیه کرده بودید را به ظرف سالاد اضافه کنید و خوب مواد را به سس آغشته کنید و خوب آن ها را با یکدیگر هم بزنید و مخلوط کنید تا کل سالاد سسی شود و بعد چیپس ترتیلا را تا حد ممکن خرد کنید و آن را به همراه کنجد به ظرف اضافه کنید و بعد می توانید آن را همان زمانی که تهیه کرده اید سرو کنید و هم می توانید آن را بعد از تهیه نیم ساعتی داخل یخچال قرار دهید و بعد آن را سرو کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد اندونزی رستورانی و مجلسی با کلم پیچ و کالباس

طرز تهیه سالاد مکزیکی

 


نکات کلیدی در طرز تهیه سالاد مکزیکی مجلسی و رستورانی با کالباس و ذرت

 1. در صورت تمایل می توانید از کنسرو لوبیا نیز استفاده کنید که زمان کمتری از شما گرفته شود.
 2. در صورت تمایل می توانید میزان سس ماتیونز را کمتر و یا بیشتر کنید.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به موسیر می توانید از سیر تازه نیز داخل مواد این سالاد استفاده کنید.
همچنین بخوانید:  طرز تهیه سالاد تایلندی با مرغ و کره بادام زمینی لذیذ و آسان

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد مکزیکی مجلسی و رستورانی با کالباس و ذرت»

در صورت تمایل می توانید از کنسرو لوبیا نیز استفاده کنید که زمان کمتری از شما گرفته شود.


نظر خود را بیان کنید