طرز تهیه سالاد سزار خانگی با مرغ

سالاد سزار یکی از انواع سالاد های پر طرفدار و معروف بین المللی است که در سراسر دنیا شهرت پیدا کرده و باب میل و سلیقه هر آدمی با هر ذائقه غذایی می باشد. شما می توانید این سالاد را به دلیل ظاهر سنگین و مجلسی که دارد به عنوان پیش غذا برای اکثر مجالس و مهمانی های خود تهیه کنید و حتی می توانید آن را به عنوان یک شام سبک و سالم در بعضی شب ها که زمان زیادی برای تهیه غذا ندارید میل کنید. مرغی که در تهیه این سالاد استفاده می شود می توانید هم به شکل رول شده با پنیر و هم به شکل سوخاری شده و حتی به شکل گریل شده نیز تهیه کرد که این موضوع کاملاً سلیقه ای است. امروز در آلامتو طرز تهیه طرز تهیه سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با مرغ گریل مخصوص را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سالاد سزار خانگی

 • نان تست 4 عدد
 • فیله مرغ 4 عدد
 • کاهو پیچ 1 عدد متوسط
 • پنیر پارمزان 8 ق غذا خوری
 • زیتون بدون هسته 10 عدد
 • گوجه گیلاسی 8 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و پودر سیر به مقدار لازم
 • روغن زیتون به مقدار لازم
 • جعفری خرد شده 20 گرم
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با خردل بدون مایونز

طرز تهیه سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با مرغ گریل

مرحله اول: آماده سازی فیله ها

ابتدا فیله های مرغ را به خوبی با آب سرد بشویید و سپس آن ها را روی سطح کار خود قرار دهید و کمی با بیفتک روی آن ها را بکوبید تا مقداری روی سطح کار پخش شوند و ضخامت آن ها کمتر شود سپس آن ها را درون ظرفی بریزید و به آن ها مقداری روغن زیتون به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و پودر سیر اضافه کنید و خوب با یکدیگر آن ها را مخلوط کنید و هم بزنید تا تمام فیله ها به خوبی مزه دار و آماده شوند.

مرحله دوم: گریل کردن فیله ها

ماهیتابه مخصوص گریل را برداشته و آن را مدتی روی شعله گاز قرار دهید تا به خوبی گرم و آماده شود و سپس فیله ها را روی ماهیتابه قرار دهید و کمی زمان دهید تا دو طرف فیله ها به خوبی با شعله ملایم گریل و آماده شوند.

مرحله سوم: آماده سازی کاهو

کاهو پیچ را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید و سپس درون ظرفشویی مقداری آب سرد جمع کنید و بعد درون آن کاهو پیچ ها را قرار  دهید و یک ربع به آن ها داخل آب فرصت دهید تا به خوبی تمیز شوند سپس آن ها را از درون آب بیرون آورده و مجدد کمی با آب سرد بشویید و بعد آن را به تیکه های تقریباً درشت با چاقو خرد و تقسیم کنید و داخل ظرف مناسبی که برای سرو سالاد در نظر دارید آن را بریزید.

مرحله چهارم: اضافه کردن زیتون و گوجه گیلاسی

گوجه گیلاسی های خود را با آب سرد شسته و آن ها را یا به صورت کامل و یا به صورت از وسط نصف شده داخل ظرف سرو سالاد منتقل کنید و زیتون های بدون هسته را هم به چند قسمت به شکل حلقه ای برش دهید و به ظرف سالاد منتقل کنید.

مرحله پنجم: آماده سازی نان تست ها

نان های تست را روی سطح کار خود قرار دهید و دور آن ها را به وسیله چاقویی تیز و اره ای برش دهید و از نان تست ها جدا کنید و آن ها را از وسط به 4 قسمت به شکل مربعی برش دهید و سپس ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقدار کمی روغن زیتون بریزید و تیکه های نان خرد شده را داخل ماهیتابه بریزید و کمی به آن ها پودر سیر نیز اضافه کنید و  آن ها را کمی تفت دهید تا به خوبی تفت خورده و ترد شوند و در آخر جعفری خرد شده را هم به آن ها اضافه کنید و 2 دقیقه دیگر به نان ها زمان دهید تا کمی با جعفری خرد شده نیز تفت بخورند و سپس آن ها را از روی حرارت برداشته و به ظرف سرو سالاد انتقال دهید.

مرحله ششم: سرو نهایی سالاد سزار با مرغ

در آخر نیز فیله های مرغ گریل شده را روی سالاد سزار خود قرار دهید و روی تمام مواد پنیر پارمزان را بریزید و بعد از آن هم سالاد سزار با مرغ گریل شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد اندونزی رستورانی و مجلسی با کلم پیچ و کالباس

طرز تهیه سالاد سزار رستورانی با مرغ گریل


نکات کلیدی در تهیه سالاد سزار خانگی مخصوص با مرغ

 1. در صورت تمایل می توانید مرغ های خود را به شکل سوخاری شده نیز تهیه کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید میزان پنیر پارمزانی که در تهیه این سالاد استفاده می کنید را افزایش دهید.
 3. اضافه کردن جعفری به نان های تست سلیقه ای است در صورت تمایل می توانید آن را حذف کنید.
 4. حرارتی که فیله ها را به وسیله آن گریل می کنید باید بسیار کم و ملایم باشد تا داخل فیله ها خام باقی نماند و به خوبی مغز پخت شوند.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد الویه با کالباس و ذرت خوشمزه و لذیذ بدون مرغ

♨ نکات مهم «طرز تهیه سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با مرغ گریل مخصوص»

در صورت تمایل می توانید مرغ های خود را به شکل سوخاری شده نیز تهیه کنید.


نظر خود را بیان کنید