طرز تهیه سس سالاد سزار

سس سالاد سزار یکی از انواع سس های بسیار معروف و پرطرفدار در سراسر دنیا می باشد که دارای شهرت جهانی بوده و بیشتر برای تهیه سالاد سزار آن را تهیه می کنند و شهرت آن نیز در طعم به خصوص و لذیذی است که به همین سالاد بخشیده است. این سس برای اولین بار در یک هتل ایتالیایی توسط سرآشپز هتل تهیه شد و قدمت آن نیز متعلق به ایتالیا بوده است که به دلیل طعم و مزه فوق العاده ای که داشت کم کم در سراسر دنیا محبوب و پرطرفدار شد. تهیه این سس در منزل کار بسیار راحتی است و شما می توانید آن را در کنار غذا و یا سالاد های خود استفاده کنید و از خوردن آن لذت برید. امروز در آلامتو طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با خردل و بدون مایونز را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سس سالاد سزار خانگی

 • سیر 2 حبه
 • روغن زیتون 2/3 پیمانه
 • تخم مرغ 2 عدد
 • پنیر پارمزان 3 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • لیمو ترش تازه 3 ق غذا خوری سر پر
 • سس ورچستر شاپر 2 ق مربا خوری
 • سس خردل 1 ق غذا خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس گوجه فرنگی تند برای پاستا

طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی با خردل و بدون مایونز

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ ها

ابتدا تخم مرغ ها را از یخچال بیرون آورید و بعد قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب بریزید و سپس قابلمه را روی شعله گاز قرار دهید و زمان دهید تا آب شروع به جوشیدن کند و بعد تخم مرغ ها را برای مدت 1 دقیقه درون آب جوش قرار دهید. دقت داشته باشید که این کار را برای پخت تخم مرغ ها انجام نمی دهید بلکه برای هم دما شدن تخم مرغ ها با محیط انجام می دهید.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد دیگر به تخم مرغ ها

سپس تخم مرغ ها را درون ظرفی بشکنید و بعد به آن ها نمک و فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و سیر ها را هم با آب بشویید و پوست بگیرید سپس آن ها را به شکل ساطوری شده و خیلی خیلی ریز خرد کنید و به ظرف تخم مرغ های خود اضافه کنید و بعد نوبت اضافه کردن سس ورچستر شاپر است آن را نیز به همراه آب لیموترش تازه و سس خردل به مواد خود اضافه کنید و همزنی برقی را برداشته و خوب مواد را با دور تند همزن شروع به هم زدن کنید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا اولاً تخم مرغ ها کاملاً از لختگی خود خارج شوند و تمامی مواد هم به خوبی با یکدیگر ترکیب شوند و بافتی یکدست پیدا کنند.

مرحله سوم: اضافه کردن روغن زیتون

این مرحله که قسمت مهم تهیه سس سزار است باید ابتدا روغن زیتون را به آرامی و کم کم در حالی که مواد را با دور تند همزن در حال هم زدن هستید به صورت قطره قطره و بعد خیلی آرام آرم به صورتی خطی باریک و در یک جهت به مواد خود اضافه کنید و همچنان مدام با دور تند همزن در یک جهت مواد را هم بزنید تا بافتی سفت و کرم رنگی پیدا کند و حجیم شود و روغن زیتون به خوبی جذب مواد شود.

مرحله چهارم: آماده سازی نهایی سس سالاد سزار

پس از اینکه مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شدند و بافتی شبیه به سس پیدا کردند در آخرین مرحله نوبت اضافه کردن پنیر پارمزان به سس است پس آن را نیز به سس خود اضافه کنید و آن را با قاشقی به خوبی با مواد ترکیب کنید تا در کل سس شما به خوبی پخش شود و بعد از آن هم سس سالاد سزار شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سس مایونز خانگی ساده و خوشمزه با خردل و مخلوط کن

طرز تهیه سس سالاد سزار رستورانی


نکات کلیدی در تهیه سس سالاد سزار رستورانی با خردل

 1. اصل این سس برای تهیه سالاد سزار آماده می شود اما شما می توانید در صورت تمایل آن را در کنار انواع سالاد ها و یا غذا های دیگر نیز سرو کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید به جای روغن زیتون از روغن مایع نیز استفاه کنید اما روغن زیتون طعم و مزه بهتری به سس شما می بخشد.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به لیموترش تازه می توانید از سرکه سفید نیز به میزان 2 الی 3 ق غذا خوری استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس گوجه ‌فرنگی خانگی با قارچ

♨ نکات مهم «طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با خردل بدون مایونز»

اصل این سس برای تهیه سالاد سزار آماده می شود اما شما می توانید در صورت تمایل آن را در کنار انواع سالاد ها و یا غذا های دیگر نیز سرو کنید.


نظر خود را بیان کنید