طرز تهیه سس گوجه فرنگی

سس گوجه فرنگی یکی از مشهور ترین و پرطرفدار ترین انواع سس های محبوب در سراسر جهان می باشد که آن را در کنار انواع غذا ها می توان سرو و میل کرد. تهیه سس گوجه فرنگی خانگی در منزل کار بسیار ساده ای بوده و شما می توانید آن را در زمان کوتاهی با هزینه بسیار کمتر و طعم بسیار بهتر از نمونه های داخل بازار آن را با مواد اولیه قابل دسترسی تهیه کنید. سس گوجه فرنگی را گاهی به شکل ساده و گاهی آن را به همراه مقداری سبزیجات تهیه می کنند همچنین می توانید آن را هم به شکل شیرین و هم به شکل تند تر نیز تهیه کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه سس گوجه ‌فرنگی کچاب بازاری با رب را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه  سس گوجه فرنگی

 • آب 1 لیوان
 • نشاسته ذرت 1/5 ق غذا خوری
 • سرکه قرمز  1/3 لیوان
 • رب گوجه فرنگی نصف لیوان
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • پودر پاپریکا و پودر سیر به مقدار لازم
 • پودر گوجه نصف ق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با خردل بدون مایونز

طرز تهیه سس گوجه ‌فرنگی کچاب بازاری با رب

مرحله اول: آماده سازی آب و نشاسته ذرت و سرکه

ابتدا قابلمه ای برداشته و داخل آن 1 لیوان آب بریزید و سپس به آن نشاسته ذرت را اضافه کرده و ترکیب آن ها را به وسیله قاشق با یکدیگر خوب مخلوط کنید و هم بزنید تا نشاسته ذرت داخل آب به طور کامل حل شود و ترکیب آن ها صورت یکدست شود و نشاسته ذرت نیز داخل آب به شکل گلوله ای باقی نماد و سپس به آن سرکه قرمز را هم اضافه کرده و آن را هم با قاشق ترکیب کنید و هم بزنید.

مرحله دوم: اضافه کردن رب گوجه فرنگی به همراه ادویه ها

در این مرحله به ترکیب داخل قابلمه ادویه های نمک و فلفل سیاه و پودر سیر و پودر پاپریکا را به مراه مقداری پودر گوجه فرنگی اضافه کنید و آن ها را نیز کاملاً با مواد داخل قابلمه ترکیب کنید و هم بزنید و در آخر رب گوجه فرنگی را نیز به قابلمه اضافه کنید و آن را هم با مواد هم بزنید و مخلوط کنید تا رب گوجه فرنگی شما کاملاً با مواد ترکیب و مخلوط شود.

مرحله سوم: آماده سازی نهایی سس گوجه

موادی که با یکدیگر داخل قابلمه مخلوط و یکدست کرده بودید را برداشته و قابلمه آن را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و سپس آن را به طور مداوم روی حرارت کم هم بزنید و مخلوط کنید و این کار را حدوداً 10 دقیقه ای انجام دهید تا سس گوجه فرنگی شما به غلظت دلخواه و مورد علاقه شما برسد و بعد از آن هم سس گوجه فرنگی خوشمزه و بازاری شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سس مایونز خانگی ساده و خوشمزه با خردل و مخلوط کن

طرز تهیه سس گوجه فرنگی


نکات کلیدی در طرز تهیه سس گوجه ‌فرنگی کچاب بازاری با رب

 1. اضافه کردن پودر گوجه اختیاری بوده و در صورت دسترسی نداشتن به آن می توانید آن را حذف کنید.
 2. اضافه کردن ادویه ها داخل این سس سلیقه ای بوده و شما می توانید آن ها را متناسب با سلیقه خود کمتر یا بیشتر کنید.
 3. در صورت دسترسی نداشتن به سرکه قرمز می توانید سرکه سفید را جایگزین آن کنید.
 4. غلظت و سفتی این سس سلیقه ای بوده و در صورت تمایل می توانید ا« را به مدت بیشتری روی حرارت قرار دهید تا سس گوجه فرنگی شما غلیظ تر شود.
 5. دقت داشته باشید که حتماً سس را روی حرارت ملایم و کم گاز قرار دهید و آن را روی حرارت به طور مداوم هم بزنید و مخلوط کنید تا به هیچ عنوا سس گوجه فرنگی شما ته نگیرد و نسوزد.
 6. در صورت تمایل می توانید سس گوجه فرنگی خود را تند تر نیز تهیه کنید و به آن مقداری فلفل قرمز هم اضافه کنید.
 7. در صورت دلخواه می توانید از مقداری سیر ساطوری و بسیار ریز شده هم داخل این سس گوجه خوشمزه استفاده کنید و آن را با طعم سیر نیز تهیه کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه دیپ گواکامولی مکزیکی خوشمزه

♨ نکات مهم «طرز تهیه سس گوجه ‌فرنگی کچاب بازاری با رب»

اضافه کردن پودر گوجه اختیاری بوده و در صورت دسترسی نداشتن به آن می توانید آن را حذف کنید.


نظر خود را بیان کنید