guacamole-horiz-گواکامولی

گواکامولی یکی از انواع سس ها و یا دیپ های مکزیکی بسیار خوشمزه و سالمی است که مواد اصلی سازنده ی این دیپ آووکادو است که شما می توانید این دیپ بسیار خوشمزه را مانند انواع دیپ های دیگر در کنار انواع اسنک ها و با انواع نان های گوناگون دیگر میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. برخی این دیپ را به عنوان پیش غذایی سالم نیز تهیه می کنند شما این دیپ را به راحتی و سریع می توانید در منزل تهیه کنید و حتی به عنوان فینگر فود نیز می توانید آن را برای انواع مهمانی ها و مراسم آماده و تهیه کنید. امروز ما در آلامتو طرز تهیه دیپ گواکامولی را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه دیپ گواکامولی

 • پیاز نصف شده بزرگ 1 عدد
 • جعفری تازه 100 گرم
 • آب لیمو 2 ق غذاخوری
 • نمک و فلفل به مقدار لازم
 • نصف گوجه بزرگ به مقدارلازم
 • آووکادو 1عدد
 • خردل نصف ق چایی خوری
 • روغن زیتون 1 ق مربا خوری
 • نان تست به مقدار لازم
 • کره به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس مایونز خانگی ساده و خوشمزه با خردل و مخلوط کن

طرز تهیه دیپ گواکامولی

مرحله اول: آماده سازی آووکادو

در ابتدا آووکادو را به خوبی با آب بشویید و بعد آن را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید و اول هسته آن را خارج کنید و سپس با قاشقی آن را از داخل پوست خود خارج کنید و بعد ظرفی را برداشته و آووکادو ها را درون آن بریزید و با پشت چنگالی آن را له و به صورت پوره در آورید تا به صورت یکدست شود. دقت داشته باشید برای اینکه کاملاً آووکادو پوره و له شود بهتر است آووکادویی که استفاده می کنید رسیده و نرم باشد.

مرحله دوم: آماده سازی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی بزرگی را انتخاب کنید و آن را به دو نیمه تقسیم کنید و هسته های نصف گوجه را درآورید و بعد گوشت همان قسمت گوجه را به صورت نگینی و ریز و یکدست خرد کنید. دقت داشته باشد برای اینکه گوجه له نشوند بهتر است از گوجه فرنگی استفاده کنید که سفت باشد تا هنگام مخلوط کردن و خرد کردن له و یا پوست آن جدا نشود

مرحله سوم: آماده سازی پیاز

پیاز قرمزی را برداشته و آن را نیز با آب بشویید و آن را از وسط به دو نیمه تقسیم کنید و پوست آن را بگیرید و نصف آن را به صورت نگینی و ریز یکدست مانند گوجه فرنگی خرد کنید.

مرحله چهارم: آماده سازی جعفری

جعفری را نیز پس از شستن با آب سرد به خوبی آن را پاک و تمیز کنید و سپس آن را نیز به صورت ریز و یکدست خرد کنید.

مرحله پنجم: اضافه کردن آبلیمو و پیاز و گوجه به آووکادو

وقتی به صورت کامل آووکادو به شکل پوره ای و له درآمد سپس به آن آبلیمو را نیز به همراه پیاز و گوجه فرنگی نگینی شده اضافه کنید و به خوبی آن ها را با یک دیگر هم بزنید و مخلوط کنید.

مرحله ششم: اضافه کردن خردل و ادویه ها به همراه جعفری خرد شده

در این مرحله برای این که به دیپ خود تندی دلچسبی بدهید به مواد درون ظرف خردل را نیز اضافه کنید و بعد جعفری را نیز اضافه کرده و برای مزه دار کردن گواکامولی مقداری نمک و فلفل را هم به آن اضافه کنید و مجدد مواد را با یکدیگر مخلوط کنید تا به خوبی مواد در همه جا به صورت یکدست پخش شوند.

مرحله هفتم: سرو گواکامولی

در آخر به تمامی مواد روغن زیتون را نیز اضافه کنید و جوری مواد را با یک دیگر مخلوط کنید تا به شکل سسی سفت درآیند و بعد نان تست ها را با مقداری کره چرب کنید و آن ها داخل ماهیتابه و یا تستر کمی برشته کنید و به مقداری که علاقه دارید گواکامولی را که تهیه کرده اید را کمی روی نان تست های برشته شده بمالید و بعد هم دیپ گواکامولی شما آماده ی سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کره بادام زمینی با عسل خانگی ساده و رژیمی با مخلوط کن

طرز تهیه دیپ گواکامولی


نکات کلیدی در تهیه دیپ گواکامولی خوشمزه در منزل

 1. می توانید به جای نان تست از انواع اسنک ها و یا چیپس ها نیز استفاده کنید.
 2. در صورت دسترسی نداشتن به خردل از هات سس هم می توانید درون گواکامولی خود استفاده کنید.
 3. میتوانید از چند برگ گشنیز تازه نیز برای تزیین روی دیپ خود استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه پودر لبو خوشرنگ و قرمز خانگی با فر و بدون فر برای تزیین غذا

 

♨ نکات مهم «طرز تهیه دیپ گواکامولی مکزیکی خوشمزه»

می توانید به جای نان تست از انواع اسنک ها و یا چیپس ها نیز استفاده کنید. 


1 دیدگاه

 1. رضا

  چیپس توردیلا یا ذرت هم کنارش عالیه

نظر خود را بیان کنید