طرز تهیه انواع غذای مکزیکی

غذای مکزیکی خوشمزه چی درست کنم؟

غذاهای مکزیکی

همه چیز در این جهان از پیاده رویی که در آن قدم می زنید، ساختمانی که در آن کار می کنید، تا خانه ای که در آن زندگی می کنید، تاریخچه ای منحصر به فرد دارد.

در مورد غذایی که می خوریم نیز همینطور است، نه تنها مواد تشکیل دهنده بلکه دستور العمل و آداب و رسوم تهیه هر غذا تاریخچه ای مخصوص به خود دارد.

در حالی که غذای هر فرهنگی دارای پس زمینه باورنکردنی است، غذاهای مکزیکی یکی از تاریخی ترین غذاهای جهان محسوب می شود.

اصول غذاهای مکزیکی را می توان در 7000 سال قبل از میلاد مسیح، زمانی که مکزیک و آمریکای مرکزی هنوز استعمار نشده بودند، جستجو کرد. در آن زمان مردم بومی در منطقه پرسه می زدند و با شکار حیوانات و جمع آوری گیاهان برای خودشان غذایی دست و پا می کردند.

یکی از رایج ترین گیاهان در این منطقه فلفل چیلی بود که در اکثر غذاهای مردم این منطقه وجود داشت.

ذرت برای اولین بار 500 سال بعد در سال 1200 قبل از میلاد وارد رژیم غذایی آنها شد.

مکزیکی ها از طریق فرآیندی به نام Nixtamalization که در آن دانه‌های ذرت در محلول آهکی خیسانده می شدند تا برای آسیاب نرم شوند، توانستند تورتیلا و انواع دیگر نان های پایه ذرت را نیز درست کنند.

مردم بومی در تهیه پروتئین کافی مشکل زیادی داشتند، زیرا گوشت در اطراف منطقه به سختی یافت می شد. آنها برای جبران دریافت پروتئین، حبوبات زیادی خوردند. همان طور که اکنون هم در بیشتر وعده های غذایی مکزیکی می بینید، لوبیا در کنار ذرت سرو می شود.

همانطور که می دانید مکزیک به همراه دیگر کشورهای منطقه تحت استعمار اسپانیا قرار داشت و اسپانیایی ها بسیاری از دستور العمل ها و غذاهای خاص خود مانند برنج، روغن زیتون، سیر، گشنیز، دارچین و بسیاری از ادویه های دیگر به فرهنگ بومی این منطقه وارد کردند. آنها همچنین از بسیاری از حیوانات اهلی مانند خوک، گوسفند، گاو، مرغ، بز و … به عنوان منبع قابل اطمینان پروتئین استفاده می کردند. از گاوها، بزها و گوسفندها برای تهیه شیر و پنیر نیز استفاده می شد.

غذای امروز مکزیکی

امروزه غذاهای مکزیکی ترکیبی خوب از غذاهای بومی و اسپانیایی است. هنوز هم لوبیا، ذرت، تورتیلا و فلفل چیلی عناصر اصلی غذاهای مکزیکی محسوب می شود، اما اکنون معمولاً این غذاها با نوعی گوشت و پنیر سرو می شوند. اکثر غذاها با نوعی برنج و ادویه جات نیز همراه هستند و این یک نشانه آشکار برای نفوذ اروپا است.
بدیهی است که در مورد تاریخچه غذاهای مکزیکی موارد بیشتری وجود دارد، اما این یک مرور مختصر بود و میخواستیم شما کاربران عزیز را با توضیحی مختصر با تاریخچه غذاهای لذیذ مکزیکی آشنا کنیم.

دستور پخت خوشمزه ترین غذاهای مکزیکی