طرز تهیه تاکوی گوشت

تاکو یکی از انواع غذاهای بسیار خوشمزه و پر طرفداری می باشد که اصل آن متعلق به کشور مکزیک بوده و در بین مردم این کشور به عنوان یکی از مشهور ترین غذا های پر طرفدار شناخته می شود و به مرور زمان به دلیل طعم و مزه خوبی که دارا است در بسیاری از کشور های دیگر نیز محبوبیت و طرفدار پیدا کرده است. تاکو دارای انواع متنوعی بوده و شما می توانید آن را به شکل های متفاوت و با مواد متنوعی به راحتی در منزل تهیه کنید. شما می توانید انواع تاکو ها را هم به عنوان غذای اصلی و هم به عنوان پیش غذا و یا فینگر فود برای مراسم ها و مجالس های خود تهیه و سرو کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه تاکو گوشت چرخ کرده با نان لواش و سبزیجات را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه تاکو گوشت

 • گوشت چرخ کرده 200 گرم
 • پیاز سفید 1 عدد متوسط
 • نان لواش 6 عدد
 • سیر 3 حبه
 • پوره گوجه 1/5 پیمانه
 • رب گوجه 1 ق غذا خوری
 • فلفل دلمه ای قرمز و سبز خرد شده 3 ق غذا خوری
 • نمک و فلفل سیاه و قرمز از هر کدام 2 ق چای خوری
 • زردچوبه از هر کدام 1 ق چای خوری
 • پودر سیر، پاپریکا و اورگانو از هر کدام 1 ق چای خوری
 • پودر زیره سبز از هر کدام 1 ق چای خوری
 • ماست پرچرب 2 ق غذا خوری
 • سس مایونز 1 ق غذا خوری
 • سیر تازه ساطوری شده 1 ق غذا خوری
 • آبلیمو 1 ق غذا خوری

طرز تهیه تاکو گوشت چرخ کرده با نان لواش و سبزیجات

مرحله اول: آماده سازی گوشت

ابتدا پیاز را با آب بشویید و بعد پوست آن را بگیرید و آن را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و سپس ماهیتابه ای را برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا روغن کمی گرم و آماده شود بعد به آن پیاز را اضافه کرده و آن را نیز مقداری تفت دهید تا کمی سبک و طلایی شود و سپس به آن سیر ساطوری شده را نیز اضافه کرده و آن را هم 1 الی 2 دقیقه ای با پیاز تفت دهید و گوشت چرخ کرده را نیز به آن اضافه کنید آن را هم مقداری تفت دهید تا تغییر رنگ دهد.

مرحله دوم: اضافه کردن فلفل دلمه ای ها به همراه گوجه و ادویه ها

گوجه فرنگی ها را نیز با آب بشویید و آن ها را به شکل نگینی و بسیار ریز برش دهید و فلفل دلمه ای ها را هم پس از شستن به شکل نگینی و ریز مانند گوجه ها خرد کنید و بعد از آن که گوشت تغییر رنگ داد گوجه های خرد شده را به همراه 3 قاشق غذا خوری فلفل دلمه ای خرد شده به گوشت اضافه کرده و آن ها نیز مقداری با گوشت تفت دهید و مخلوط کنید و سپس ظرفی را برداشته و داخل آن از هرکدام از ادویه ها 1 قاشق چای خوری داخل ظرف بریزید و آن ها را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید و تا ادویه تاکوی شما آماده شود و بعد ادویه تاکویی که تهیه کرده اید را به گوشت اضافه کنید و آنها را نیز با گوشت هم بزنید و کمی تفت دهید تا عطر ادویه ها مقداری بلند شوند و در آخرین مرحله رب گوجه فرنگی را نیز به همراه مقدار کمی آب جوش به گوشت اضافه کنید درب ماهیتابه را قرار دهید و شعله را کم کنید و زمان دهید تا مواد تاکوی شما آماده شود.

مرحله سوم: آماده سازی سس

ظرفی را برداشته و داخل آن ماست پر چرب را به همراه سس مایونز و 1 قاشق چای خوری از نمک و فلفل قرمز و فلفل سیاه داخل ظرف بریزید و در آخر نیز به آن ها آبلیمو را هم اضافه کرده و آن ها را با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا سس تاکوی شما آماده شود.

مرحله چهارم: آماده سازی نان ها

نان های لواش را به صورت دایره های متوسط برش دهید و سپس نان ها را روی توری فر آویزان کنید و آن ها را به مدت 5 دقیقه داخل فر با دمای 180 درجه قرار دهید تا نان ها ترد و آماده شوند و سپچس آن ها را از فر خارج کنید و کنار بگذارید.

مرحله پنجم: آماده سازی نهایی تاکوها

در آخر نان هایی که آماده کرده اید را برداشته و داخل تمامی آن ها را مقداری با مواد گوشتی که تهیه کرده اید پر کنید و سپس روی آن ها مقداری از سس تاکو بریزید و بعد از آن هم تاکو های گوشت خوشمزه شما آماده سرو هستند میل کنید و از خوردن آن ها لذت ببرید. نوش جان


نکات کلیدی در طرز تهیه تاکو گوشت چرخ کرده با نان لواش و سبزیجات

 1. در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید نان ها را داخل توستر هم تهیه کنید به این صورت که آن ها را به مدت 2 الی 3 دقیقه داخل دمای 160 درجه توستر قرار دهید و بعد از آن ها استفاده کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از نان ترتیلا هم برای تهیه این تاکوی خوشمزه استفاده کنید.
 3. می توانید در انتهای کار مقداری روی تمامی تاکو ها کاهوی نواری و ریز شده هم بریزید.

♨ نکات مهم «طرز تهیه تاکو گوشت چرخ کرده با نان لواش و سبزیجات»

در صورت دسترسی نداشتن به فر می توانید نان ها را داخل توستر هم تهیه کنید به این صورت که آن ها را به مدت 2 الی 3 دقیقه داخل دمای 160 درجه توستر قرار دهید و بعد از آن ها استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید