طرز تهیه کوکو نخود فرنگی خام خوشمزه

کوکو نخود فرنگی یکی دیگر از انواع کوکو می باشد که به روش های متفاوتی تهیه و سرو می شود. نخود سبز یا نخود فرنگی دارای طعم خاصی بوده و دارای مواد معدنی و ویتامین های بسیاری می باشد. بنابراین استفاده از آن در انواع کوکو انتخاب بسیار شایسته ای خواهد بود. ولیکن کوکو نخود فرنگی با پایه کامل نخود فرنگی تهیه شده و طعم آن در کوکو بسیار غالب می باشد. بعضی از افراد با نخود سبز درشت و کامل این کوکو را تهیه می نمایند و برخی دیگر با نخود فرنگی میکس شده این کوکوی خوشمزه را تهیه می نمایند. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو نخود فرنگی با سیب زمینی گیاهی و لذیذ بدون گوشت را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو نخود فرنگی

 • نخود فرنگی خام 2 پیمانه
 • سیب زمینی متوسط 2 عدد
 • پیاز 1 عدد
 • سیر ۷ حبه
 • پودر جوانه گندم 2 ق غذا خوری
 • پودر سبوس گندم 2 ق غذا خوری
 • تخم مرغ 1 عدد
 • نمک، فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار کافی
 • روغن مایع به مقدار کافی
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو سبزی با آرد، زرشک و گردو

طرز تهیه کوکو نخود فرنگی گیاهی لذیذ با سیب زمینی بدون گوشت

مرحله اول: میکس نخود فرنگی

برای تهیه کوکو نخود فرنگی ابتدا سیر ها پوست گرفته و آبکشی نمایید. پس از خشک شدن سیرها، آنها را با نخود فرنگی در غذاساز ریخته و کاملا میکس نمایید.

مرحله دوم: میکس سیب زمینی

سپس پیاز را شسته و پوست آن را بگیرید. پس از پوست گرفتن مجددا شسته و به صورت درشت خرد نمایید. سیب زمینی ها را نیز شسته و پوست آنها را بگیرید. مجددا شسته و درشت خرد نمایید. پیاز و سیب زمینی را در غذا ساز ریخته و کاملا میکس نمایید.

مرحله سوم: افزودن تخم مرغ

اکنون مواد پایه کوکو نخود فرنگی شما آماده است هر دو مخلوط را در ظرف مناسبی ریخته و با هم ترکیب نمایید. سپس در ظرف جداگانه ای تخم مرغ را شکسته با همزن دستی یا چنگال هم بزنید تا از لختگی خارج گردد. سپس نمک، فلفل سیاه و زردچوبه را به آن بیفزایید. مخلوط تخم مرغ را به مایه کوکو اضافه نموده و هم بزنید تا مواد به خوبی به خورد هم بروند.

مرحله چهارم: افزودن پودر جوانه گندم و پودر سبوس گندم

سپس پودر جوانه گندم و پودر سبوس گندم را مخلوط نموده و تا مرحله ای که مایه کوکو نه شل و نه خیلی سفت باشد به مایه کوکو اضافه نمایید.

مرحله پنجم: سرخ کردن کوکو نخود فرنگی

در این مرحله مایه کوکو شما آماده است. مقداری روغن در تابه مناسبی ریخته و روی شعله قرار دهید. پس از داغ شدن روغن به اندازه یک قاشق از مایه کوکو را برداشته و در روغن بگذارید سطح کوکو را با پشت قاشق صاف نموده و اجازه دهید یک طرف آن سرخ شود. سپس طرف دیگر آن را سرخ نمایید. این کار تا پایان مایه کوکو انجام داده و پس از سرخ شدن کوکوها را روی کاغذ روغن گیر قرار دهید تا روغن اضافه آن خارج گردد.

مرحله ششم: سرو کوکو نخود فرنگی با سیب زمینی

سپس کوکو را در ظرف مناسب سرو کشیده و با سبزیجات دلخواه خود تزئین و میل نمایید. نوش جان.

همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو لوبیا سبز لذیذ و مجلسی با گوشت چرخ کرده و گردو

طرز تهیه کوکو نخود فرنگی با سیب زمینی


نکات کلیدی در تهیه کوکو نخود فرنگی خام با سیب زمینی خوشمزه

 1. در صورت تمایل می توانید سبزیجات معطر ساطوری شده به مایه کوکو اضافه نمایید.
 2. می توانید پودر سوخاری یا آرد گندم را جایگزین پودر سبوس گندم و پودر جوانه گندم نمایید.
 3.  به دلیل طبع گرم نخود فرنگی ادویه های با طبع گرم استفاده ننمودیم در صورت تمایل می توانید پودر زنجبیل، آویشن و زیره اضافه نمایید.
 4. حتما با شعله ملایم کوکو نخود فرنگی را سرخ نمایید تا کاملا مغز پخت شود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام و بدون گوشت ساده و لذیذ با پیاز

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوکو نخود فرنگی با سیب زمینی گیاهی و لذیذ بدون گوشت»

به دلیل طبع گرم نخود فرنگی ادویه های با طبع گرم استفاده ننمودیم در صورت تمایل می توانید پودر زنجبیل، آویشن و زیره اضافه نمایید.


نظر خود را بیان کنید