طرز تهیه کوکو سبزی با زرشک

کوکو سبزی یکی از انواع کوکو های بسیار لذیذ و خوشمزه است. این کوکوی خوشمزه در عین طعم و مزه بسیار خوبی که دارد تهیه آن بسیار ساده و راحت بوده و در کمترین زمان ممکن آماده می شود. شما می توانید کوکو سبزی را هم به عنوان یک غذای کامل در کنار نان و برنج سرو کنید و هم می توانید آن را به شکل مجلسی و در کنار غذا هایی مانند باقالی پلو و یا شوید پلو و… سرو و میل کنید. کوکو سبزی را برخی به شکل ساده و برخی به شکل مجلسی تر در کنار زرشک و گردو تهیه می کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو سبزی ترد، ساده و مجلسی با آرد، زرشک و گردو را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو سبزی

 • سبزی کوکویی نیم کیلو
 • تخم مرغ 4 عدد
 • آرد 1 ق غذا خوری سر خالی
 • بیکینگ پودر 1 ق چای خوری
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • گردو به مقدار لازم
 • زرشک به مقدار لازم
 • روغن مایع به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو سیب زمینی خام و بدون گوشت ساده و لذیذ با پیاز

طرز تهیه کوکو سبزی ساده و خوشمزه با آرد، زرشک و گردو

مرحله اول: آماده سازی تخم مرغ، آرد و بیکینگ پودر

ابتدا درون ظرفی تمامی تخم مرغ ها را بشکنید سپس به تخم مرغ ها آرد را به همراه بیکینگ پودر اضافه کنید و بعد ترکیب آن ها را به مدت 5 الی 7 دقیقه به وسیله چنگال و یا همزن دستی با یکدیگر خوب هم بزنید و مخلوط کنید تا ترکیب تخم مرغ ها و آرد و بیکینگ پودر کاملاً با یکدیگر ترکیب و مخلوط شوند و هیچ گلوله ای داخل تخم مرغ ها باقی نماند.

مرحله دوم: اضافه کردن سبزی و ادویه

سبزی کوکو را نیز داخل ظرفی جدا بریزید و سپس به آن ها ترکیب تخم مرغ هایی که تهیه کرده بودید را به همراه مقداری از ادویه های نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به سبزی ها اضافه کنید و مجدد ترکیب سبزی و تخم مرغ ها و ادویه ها را به وسیله قاشقی از یک طرف شروع به هم زدن کنید تا همه مواد با یکدیگر به طور کامل ترکیب و مخلوط شوند.

مرحله سوم: اضافه کردن زرشک و گردو و پخت نهایی کوکو سبزی

ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن مایع بریزید و سپس آن را روی حرارت قرار دهید و زمان دهید تا روغن مقداری گرم و آماده شود و بعد نصف مواد کوکویی که تهیه کردید را داخل ماهیتابه بریزید و بعد آن را داخل ماهیتابه پخش و صاف کنید و روی مواد مقداری زرشک و مغز گردوی خرد شده بریزید سپس روی مغز گردو و زرشک را نیز با باقی مانده مواد کوکویی که تهیه کرده بودید پر کنید و سپس مواد کوکو سبزی را به وسیله قاشق و یا کفگیری صاف شکل و فرم دهید و آن را داخل ماهیتابه گرد کنید و بعد درب ماهیتابه را بگذارید و مقداری حرارت گاز را ملایم کنید و 30 الی 35 دقیقه ای به آن زمان دهید تا یک طرف کوکو کاملاً پخته و سرخ شود و بعد از گذشت زمان مورد نظر بشقاب گرد و گودی را روی ماهیتابه قرار دهید و کوکو را داخل بشقاب برگردانید و طرف دیگر آن را داخل ماهیتابه قرار دهید و مجدد کمی به آن روغن مایع اضافه کنید و زمان دهید تا طرف دیگر کوکو هم به مدت 10 الی 15 دقیقه دیگر داخل روغن با درب بسته و شعله ملایم به آرامی سرخ و آماده شود و بعد از آن هم کوکو سبزی خوشمزه شما آماده سرو است آن را از روی حرارت برداشته و به شکل دلخواه برش دهید و میل کنید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکو سبزی با آرد


نکات کلیدی در تهیه کوکو سبزی ترد و مجلسی

 1. برای تهیه کوکو سبزی بهتر است از سبزی کوکویی فریزری استفاده نکنید.
 2. در صورت تمایل می توانید به جای زرشک و گردویی که با آنها لای مواد کوکو سبزی خود را پر می کنید از تن ماهی و یا پنیر صبحانه و یا هر چیز دیگری که تمایل دارید نیز استفاده کنید.
 3. بهتر است روغن مایع ای که برای تهیه کوکو سبزی استفاده می کنید از حالت عادی مقداری بیشتر باشد.
 4. در صورت تمایل می توانید به جای روغن مایع از روغن جامد نیز استفاده کنید.
 5. سبزی کوکویی متشکل از سبزی های معطری چون تره و گشنیز، ریحان، سیر، جعفری، شوید و ترخون می باشد.
 6. در صورت تمایل می توانید زرشک و گردویی که برای لای کوکو سبزی استفاده می کنید را ابتدا مقداری با کره تفت دهید و سپس آن ها را لای مواد خود بریزید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو ماکارونی ساده و خوشمزه با سوسیس و کالباس بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوکو سبزی ترد، ساده و مجلسی با آرد، زرشک و گردو»

برای تهیه کوکو سبزی بهتر است از سبزی کوکویی فریزری استفاده نکنید.


نظر خود را بیان کنید