طرز تهیه کوکو ماکارونیکوکو ماکارونی یکی از انواع کوکو های متفاوتی است که جزو غذاهای ایرانی است که می توانید آن را با انواع مواد غذایی متنوع و متفاوت و مورد علاقه خود به راحتی تهیه و آماده کنید برای مثال برخی این کوکوی خوشمزه را با گوشت چرخ کرده و مرغ تهیه می کنند و برخی برای راحت تر و سریع تر درست کردن این کوکو از انواع سوسیس و کالباس ها نیز می توانند در این کوکو استفاده کنند. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو ماکارونی با سوسیس و کالباس بدون فر را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو ماکارونی پیتزایی

 • پاستا فرمی 1/5 لیوان
 • سوسیس هات داگ 2 عدد
 • کالباس 200 گرم
 • فلفل دلمه رنگی 1 عدد
 • قارچ 4 عدد بزرگ
 • جعفری 100 گرم
 • پنیر پیتزا 1 لیوان
 • نمک و فلفل سیاه به مقدار لازم
 • زردچوبه و پودر سیر به مقدار لازم
 • آب به مقدار لازم
 • روغن به مقدار لازم
 • تخم مرغ 3 عدد
 • آویشن به مقدار لازم
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو بادمجان سرخ شده ساده و لذیذ با گردوی خرد شده

طرز تهیه کوکو ماکارونی با سوسیس و کالباس بدون فر

مرحله اول: آماده سازی ماکارونی

ابتدا قابلمه ای را برداشته و درون آن مقداری آب را به همراه مقداری نمک و زردچوبه و 1 قاشق غذا خوری روغن اضافه کنید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا آب به جوش بیاید سپس ماکارونی فرمی دلخواه خود را برداشته و آن را داخل آب جوش بریزید و زمان دهید تا ماکارونی ها به خوبی داخل آب پخته و نرم شوند و بعد ماکارونی پخته شده را آبکش کنید و سپس کمی آن را با آب سرد بشویید تا نشاسته اضافی آن ها شسته شود و بعد آن را کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی سوسیس و کالباس

سوسیس ها را بعد از پوست گرفتن با رنده ریز رنده کنید سپس کالباس ها را نیز به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و بعد ماهیتابه ای برداشته و 2 قاشق غذا خوری روغن درون آن بریزید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید و بعد سوسیس و کالباس ها را درون آن بریزید و آن ها را به مدت 4 الی 5 دقیقه کمی با یکدیگر تفت دهید تنها به اندازه ای که کمی از خامی گرفته شوند.

مرحله سوم: آماده سازی سبزیجات

در این مرحله قارچ ها را به همراه فلفل دلمه ای رنگی و جعفری به خوبی با آب سرد بشویید و بعد فلفل دلمه ای را به شکل نگینی و ریز خرد کنید و بعد قارچ ها را نیز به شکل ورقه ای برش دهید و در آخر هم جعفری را به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و کنار بگذارید.

مرحله چهارم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

ظرفی را برداشته و درون آن ماکارونی ها را به همراه سوسیس و کالباس و جعفری و فلفل دلمه ای رنگی و قارچ خرد شده به آن ها اضافه کنید و سپس درون ظرفی جداگانه تخم مرغ ها را بشکنید و به خوبی با یکدیگر هم بزنید تا از لختگی خارج شود سپس آن را به تمام مواد اضافه کنید و در آخر هم کمی نمک و فلفل سیاه و پودر سیر را به تمامی مواد اضافه کنید و به خوبی آن ها را با یکدیگر مخلوط کنید و هم بزنید تا همه مواد به خوبی ترکیب شوند.

مرحله پنجم: پخت نهایی کوکو ماکارونی

در آخر ماهیتابه ای را برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا به خوبی گرم شود سپس تمامی مواد را درون ماهیتابه بریزید و سطح آن را با پشت قاشق یکدست و صاف کنید و درب ماهیتابه را قرار دهید و اجازه دهید تا به خوبی کوکو ماکارونی شما پخته و سطح آن مقداری طلایی شود سپس وقتی دو طرف کوکوی شما با شعله ملایم و به آرامی پخته شد آن را داخل ظرف مورد نظر خود برای سرو بریزید و روی آن را به مقدار دلخواه آویشن بپاشید و بعد از آن هم کوکو ماکارونی شما آماده سرو است میل کنید و لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: دستور پخت کوکو قارچ خوشمزه با مرغ و سیب زمینی

طرز تهیه کوکو ماکارونی


نکات کلیدی در تهیه کوکو ماکارونی با سوسیس و کالباس

 1. در صورت دلخواه می توانید به جای استفاده از ماکارونی فرمی از ماکارونی ساده نیز استفاده کنید.
 2. در صورت دلخواه به جای سوسیس و کالباس می توانید از مرغ و گوشت نیز استفاده کنید.
 3. به دلیل آن که در آخر کوکو را سرخ می کنید هنگام سرخ سوسیس و کالباس از روغن کمی استفاده کنید تا کوکوی چربی نداشته باشید.
 4. می توانید این کوکو را با انواع سس های مورد علاقه خود میل کنید.
 5. برای اینکه کوکوی ماکارونی نسوزد آن را روی شعله زیاد قرار ندهید اجازه دهید تا با درب بسته و شعله ملایم به آرامی کوکوی شما پخته شود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوکو ماکارونی ساده و خوشمزه با سوسیس و کالباس بدون فر»

در صورت دلخواه می توانید به جای استفاده از ماکارونی فرمی از ماکارونی ساده نیز استفاده کنید.


نظر خود را بیان کنید