طرز تهیه کوکوی بادمجان

کوکوی بادمجان یکی از انواع کوکو های بسیار خوشمزه ایرانی است که می توانید آن را هم به عنوان بک شام سبک و سالم و هم به عنوان پیش غذا برای انواع مجالس و مهمانی های خود تهیه کنید و از خوردن آن لذت ببرید. این غذا حتی می تواند برای کسانی که در مصرف گوشت باید رعایت غذایی داشته باشند نیز یک پیشنهاد خوب و عالی باشد. برخی برای تهیه بادمجان این کوکو آن را به شکل کبابی شده و برخی به شکل سرخ شده مصرف می کنند که شکل کبابی شده آن سالم تر نیز هست و این موضوع کاملاً سلیقه ای است و بستگی به این دارد که شما طعم سرخ شده بادمجان و یا طعم کبابی شده آن را بیشتر دوست داشته باشید. نکته ای که در خصوص این غذا وجود دارد آن است که این غذا هم مانند همه غذا های دیگر نیز دارای روش ها و فوت و فن های خاصی بوده که بتواند طعم بهتر و خوشمزه تری داشته باشد که ما آن ها را به شما یاد خواهیم داد. امروز در آلامتو طرز تهیه کوکو بادمجان سرخ شده ساده و لذیذ با گردوی خرد شده را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کوکو بادمجان

 • بادمجان قلمی 3 عدد متوسط
 • پیاز بزرگ 1 عدد
 • تخم مرغ 3 عدد
 • نمک و فلفل سیاه و زردچوبه به مقدار لازم
 • روغن به مقدار لازم
 • سیر 3 حبه
 • گردو ریز 1/5 ق غذاخوری
 • آرد سوخاری 1/5 ق غذاخوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکوی مرغ مجلسی با سیب زمینی و زرشک مرحله به مرحله

طرز تهیه کوکو بادمجان سرخ شده با گردو خرد شده

مرحله اول: آماده سازی بادمجان ها

ابتدا تمام بادمجان ها را به خوبی با آب سرد بشویید و بعد آن ها را پوست بگیرید و از وسط به دو قسمت تقسیم کنید و درون ظرفی مقداری آب بریزید و به آب مقداری نمک نیز اضافه کنید و بادمجان ها را به مدت نیم ساعت درون آب نمک قرار دهید و بعد از گذشت نیم ساعت تمامی بادمجان ها را به خوبی با آب سرد بشویید و بعد آن ها را با دستمالی تمیز به خوبی خشک کنید تا تلخی آن ها به خوبی گرفته شود. بعد ماهیتابه ای برداشته و درون آن مقداری روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا روغن به خوبی داغ شود و بادمجان ها را درون روغن قرار دهید و زمان دهید تا به طور کامل سرخ و طلایی شوند و بعد آن ها را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله دوم: آماده سازی پیاز و سیر

سپس پیاز و سیر ها را نیز با آب به خوبی شسته و پوست پیاز را بگیرید و پیاز را به شکل نگینی شده و ریز خرد کنید و سیر ها را نیز پوست بگیرید و به شکل ساطوری شده و ریز خرد کنید و ماهیتابه ای برداشته و داخل آن مقداری روغن بریزید آن را روی شعله گاز قرار دهید و مقداری که روغن داغ شد پیاز را درون روغن به خوبی سرخ کنید تا کمی سبک و طلایی شوند و بعد آن ها را خارج کنید و سیر های ساطوری شده را نیز درون روغن مقداری به همین شکل سرخ کنید و بعد آن ها را نیز از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید.

مرحله سوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر

در این مرحله بادمجان های سرخ شده را درون مخلوط کن و یا بلندر بریزید و به آن ها تخم مرغ و آرد سوخاری را نیز به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه و زردچوبه اضافه کنید و مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید تا مایه کوکوی شما آماده شود و بعد آن ها را درون ظرفی بریزید و به آن ها سیر و پیاز سرخ شده را هم به همراه گردوی خرد شده اضافه کنید و خوب هم بزنید تا همه مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شوند.

مرحله چهارم: پخت کوکو بادمجان

پس از آن که تمامی مواد به خوبی با یکدیگر مخلوط شدند ماهیتابه ای برداشته و درون آن مقدار کمی روغن بریزید و آن را روی شعله گاز قرار دهید تا کمی روغن گرم شود و بعد مایه کوکویی که آماده کرده بودید را به آرامی کف ماهیتابه خود بریزید و سطح کوکو را به وسیله قاشقی کف ماهیتابه صاف کنید به صورتی که مایه کوکوی شما به خوبی در همه جای ماهیتابه یکسان پخش شود و بعد حرارت را کم کنید و درب ماهیتابه را بگذارید و زمان دهید ابتدا قسمت زیر کوکوی شما آماده شود و بعد آن را برش دهید و با دقت به آرامی برش های کوکو را برگردانید تا طرف دیگر کوکو ها نیز به خوبی پخته و سرخ شوند و بعد از آن هم کوکوی بادمجان شما آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: دستور پخت کوکو قارچ خوشمزه با مرغ و سیب زمینی
طرز تهیه کوکوی بادمجان

نکات کلیدی در تهیه کوکو بادمجان سرخ شده ساده

 1. در صورت تمایل می توانید بادمجان ها را کبابی کنید بعد آن ها را مصرف کنید که در این صورت کوکوی سالم تری دارید.
 2. بهتر است بادمجانی که برای تهیه این غذا مصرف می کنید قلمی و کم تخم تر باشد که باعث می شود کوکوی شما طعم بهتری داشته باشد.
 3. اضافه کردن آرد سوخاری سلیقه ای است و در صورتی که دوست ندارید می توانید آن را حذف کنید.
 4. در صورت دسترسی نداشتن به مخلوط کن و یا بلندر می توانید از گوشکوب دستی نیز برای له کردن بادمجان ها استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه کوکو ماکارونی ساده و خوشمزه با سوسیس و کالباس بدون فر

♨ نکات مهم «طرز تهیه کوکو بادمجان سرخ شده ساده و لذیذ با گردوی خرد شده»

در صورت تمایل می توانید بادمجان ها را کبابی کنید بعد آن ها را مصرف کنید که در این صورت کوکوی سالم تری دارید.


نظر خود را بیان کنید