سس سالسا

سس سالسا یکی از انواع سس های بسیار خوشمزه و شناخته شده بین المللی است که در سراسر دنیا شناخته شده و مشهور می باشد. اصل این سس خوشمزه متعلق به کشور مکزیک بوده و به مرور زمان به دلیل طعم خاص و خوبی که این سس در کنار دستور تهیه ساده ای آن داشته است در بقیه کشور های دیگر دنیا نیز دنیا شناخته شده و طرفدار پیدا کرده است. تهیه این سس در منزل کار آسانی بوده و شما می توانید با مواد اولیه کم و قابل دسترسی آن را به راحتی در منزل خود در مدت زمان کوتاهی تهیه کنید و از آن به عنوان یک چاشنی خوشمزه در کنار انواع چیپس هایی مانند ترتیلا و یا برخی غذا ها دیگر استفاده کنید. امروز در آلامتو طرز تهیه سس سالسا قرمز خانگی و تند و خوشمزه را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه سس سالسا

 • گوجه فرنگی متوسط 8 عدد
 • پیاز 1 عدد
 • فلفل هالوپینو 2 عدد
 • جعفری تازه 70 گرم
 • نمک و فلفل سیاه از هر کدام 2 ق مربا خوری
 • روغن مایع 1 ق غذا خوری
 • چیپس ترتیلا به مقدار دلخواه
 • سیر 2 حبه
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس سالاد سزار خانگی ساده و رستورانی با خردل بدون مایونز

طرز تهیه سس سالسا قرمز خانگی و تند و خوشمزه

مرحله اول: آماده سازی مواد اولیه

ابتدا گوجه فرنگی ها را با آب بشویید و سپس آن ها را از وسط به 4 قسمت تقسیم کنید و پیاز و سیر ها را نیز با آب شسته و پوست آن ها را بگیرید و سپس پیاز را به 4 قسمت تقسیم کرده و سیر ها را نیز از وسط برش دهید و به 2 قسمت تقسیم کنید و جعفری و هالوپینو ها را هم با آب شسته و هالوپینو را به چند قسمت برش دهید و جعفری را نیز پاک کرده و کنار بگذارید.

مرحله دوم: اضافه کردن مواد به یکدیگر و آماده سازی نهایی سس

غذا ساز را برداشته و داخل آن گوجه فرنگی های برش داده شده را به همراه سیر و پیاز و هالوپینو خرد شده و جعفری پاک شده بریزید و به آن ها مقداری نمک و فلفل سیاه را نیز اضافه کنید و در آخر به تمامی مواد روغن مایع را هم اضافه کنید و سپس مخلوط کن را با دور تند روشن کنید و تمامی مواد را با یکدیگر مخلوط و پوره کنید تا کاملاً یکدست و آماده شوند. پس از آن که تمامی مواد را با یکدیگر پوره و یکدست کردید سس سالسای خوشمزه شما آماده است آن را داخل ظرف  مناسبی که برای سرو آن در نظر دارید بریزید و سپس دور آن را با چیپس ترتیلا پر کنید و بعد از آن هم سس سالسای خوشمزه شما در کنار چیپس ترتیلا آماده سرو است میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه سس گوجه ‌فرنگی کچاب بازاری با رب

سس سالسا

 


نکات کلیدی در طرز تهیه سس سالسا قرمز خانگی و تند و خوشمزه

 1. در صورت دسترسی نداشتن به فلفل هالوپینو می توانید فلفل چیلی را نیز جایگزین آن کنید.
 2. در صورت تمایل می توانید از گوجه گیلاسی هم برای تهیه این سس خوشمزه استفاده کنید.
 3. این سس خوشمزه به طور کلی تند می باشد اما شما می توانید مقدار تندی آن را بسته به سلیقه خود اندازه کنید.
 4. در صورت دسترسی نداشتن به چیپس ترتیلا می توانید از نان ترتیلا هم در کنار این سس خوشمزه استفاده کنید.
 5. در صورتی که نه به نان ترتیلا و نه به چیپس ترتیلا دسترسی ندارید می توانید از نان لواش هم استفاده کنید به این صورت که نان را به شکل های مثلثی برش داده و سپس قابلمه ای برداشته و داخل آن مقداری روغن مایع بریزید و آن را روی شعله ملایم گاز قرار دهید تا روغن گرم و آماده شود و سپس برش های نانی که تهیه کرده اید را داخل روغن داغ قرار دهید و به مدت کوتاهی نان ها را سرخ و طلایی کنید و بعد آن ها را از روغن خارج کنید و آن ها را داخل ظرف سرو خود در کنار سس سالسا قرار دهید.
 6. بهتر است برای تهیه این سس از سیر تازه استفاده کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه سس مایونز خانگی ساده و خوشمزه با خردل و مخلوط کن

♨ نکات مهم «طرز تهیه سس سالسا قرمز خانگی و تند و خوشمزه»

در صورت دسترسی نداشتن به فلفل هالوپینو می توانید فلفل چیلی را نیز جایگزین آن کنید.


نظر خود را بیان کنید