طرز تهیه کره بادام زمینی رژیمی

کره بادام زمینی از بادام زمینی برشته شده و به خمیر تبدیل شده تهیه می شود که بسیار در بین مردم محبوب و پر طرفدار است. این کره بسیار خوشمزه را می توانید به عنوان صبحانه مقوی یا میان وعده ای سالم نیز میل کنید. نکته ای که در خصوص این خوراکی خوشمزه وجود دارد آن است که همه افراد نمی توانند این کره را میل کنند مانند کسانی که به بادام زمینی حساسیت دارند زیرا  بادام زمینی جزو مواد غذایی آلرژی زاست. کسانی که چربی و کلسترول خون دارند هم باید در خوردن کره بادام زمینی احتیاط کنند. برخلاف تصور اکثر مردم کره بادام زمینی را می توان در دوران رژیم نیز تهیه و میل کرد و به عنوان خوراکی های سالم و رژیمی و مقوی به حساب می آید. امروز در آلامتو طرز تهیه کره بادم زمینی با عسل خانگی ساده و رژیمی با مخلوط کن را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه کره بادام زمینی رژیمی 

  • بادام زمینی خام 2 لیوان
  • نمک نوک ق چایی خوری
  • عسل 1 ق غذا خوری
  • شیشه برای نگهداری 1 عدد
همچنین بخوانید: طرز تهیه سالاد تایلندی با مرغ و کره بادام زمینی لذیذ و آسان

طرز تهیه کره بادام زمینی خانگی با عسل و مخلوط کن

مرحله اول: تفت داد بادام زمینی های خام

ماهیتابه ای را برداشته و آن را روی شعله کم گاز قرار دهید و بادام زمینی های خام را بدون نیاز به آن که پوست آن ها را جدا کنید درون ماهیتابه بریزید و به مدت ده الی پانزده دقیقه بادام زمینی ها را با حرارت کم تفت بدهید تا بادام زمینی مقداری برشته شوند.

مرحله دوم: مخلوط کردن بادام زمینی ها

پوست بادام زمینی های برشته شده را بگیرید و سپس آن ها را درون مخلوط کن بریزید و آن را با دور تند به خوبی هم بزنید تا بادام زمینی ها به شکل پودری شوند و بعد از 5 دقیقه درب مخلوط کن را باز کنید و با قاشقی آن را مقداری هم بزنید تا دور تیغه آزاد شود و دوباره درب مخلوط کن را بگذارید و مجدد آن را با دور تند هم بزنید تا حالت خمیری شکل بگیرند و دوباره آن را کمی با قاشق هم بزنید. دقت داشته باشید که به دستگاه مخلوط کن هر چند دقیقه یک بار باید استراحت بدهید چون در صورت داغ شدن بیش از اندازه دستگاه می سوزد پس هرگاه حس کردید دستگاه خیلی داغ شده به آن استراحت دهید.

مرحله سوم: اضافه کردن نمک به کره بادام زمینی

هم زدن بادام زمینی ها را به همان صورت بالا همچنان ادامه دهید تا زمانی که بادام زمینی ها حالت کره ای شکل بگیرند و به روغن بیفتند آن زمان به اندازه ی نوک قاشق چایی خوری به آن نمک اضافه کنید و مجدد درب مخلوط کن را ببندید و آن را به مدت پنج دقیقه دیگر با دور تند هم بزنید تا نمک در آن به خوبی پخش شود. دقت داشته باشید که اگر ورزشکار هستید کره بادام زمینی شما در این مرحله آماده است.

مرحله چهارم: اضافه کردن عسل

اگر مزه شیرین تری دوست دارید در این مرحله یک قاشق غذا خوری عسل را نیز به کره اضافه کنید و مجدد برای بار آخر درب مخلوط کن را ببندید تا شیرینی عسل به خوبی در همه جای آن پخش شود. پس از آماده شدن کره آن را درون شیشه ای مناسب قرار دهید که تمیز و خشک باشد و بوی چیز دیگری را ندهد تا عطر کره شما از بین نرود و کره بادام زمینی خراب نشود. پس از آن هم کره بادام زمینی شما آماده سرو است. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا بهار نارنج تازه خانگی خوشمزه و آسان مرحله به مرحله

طرز تهیه کره بادام زمینی خانگی


نکات کلیدی در تهیه کره بادام زمینی خانگی ساده

  1. اگر مقدار عسلی که در مرحله آخر اضافه می کنید بیشتر شود ممکن است کره بادام زمینی که تهیه می کنید سفت شود پس مقدار عسل نباید زیاد باشد.
  2. برای تهیه کره بادام زمینی شکلاتی کافی است تا بعد از اضافه کردن عسل یک قاشق چایی خوری پودر کاکائو به کره اضافه کنید و مجدد مقداری آن را هم بزنید.
  3. اصلاً نیازی به اضافه کردن روغن در طی میکس کردن بادام زمینی ها نیست زیرا خود بادام زمینی ها روغن می اندازند.
  4. کره بادام زمینی بعد از آنکه داخل یخچال نگهداری شود مقداری سفت می شود.
  5.  می توانید بادام زمینی ها را در فر هم نیز برشته کنید.
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربای توت فرنگی خوشمزه و خانگی و خوش رنگ

♨ نکات مهم «طرز تهیه کره بادام زمینی با عسل خانگی ساده و رژیمی با مخلوط کن»

اگر مقدار عسلی که در مرحله آخر اضافه می کنید بیشتر شود ممکن است کره بادام زمینی که تهیه می کنید سفت شود پس مقدار عسل نباید زیاد باشد.


نظر خود را بیان کنید