طرز تهیه مربا توت فرنگی با وانیل

مربا توت فرنگی یکی از انواع مربا های بسیار محبوب و خوشمزه ای است که در سراسر دنیا شناخته شده است و مورد علاقه تمامی سنین نیز بوده است و شما می توانید این مربای بسیار لذیذ و خوشمزه را به عنوان صبحانه با نان و یا انواع پنکیک ها میل کنید. با توجه به اینکه میوه توت فرنگی در فصل های بهار وارد بازار می شود این مربا یکی از انواع مربا های فصلی نیز شناخته می شود اما شما می توانید این مربا لذیذ را در فصل بهار تهیه کنید و درون شیشه ای تمیز داخل یخچال قرار دهید و هر زمان که تمایل داشتید در سایر فصل ها نیز آن را میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. تهیه مربای توت فرنگی در منزل هم طعم بهتر و هم قیمت مقرون به صرفه تری نسبت به سایر نمونه های داخل بازار داشته است. امروز در آلامتو طرز تهیه مربای توت فرنگی خانگی عالی خوش رنگ و فوری با وانیل را به شما آموزش خواهیم داد پس با ما همراه باشید.


مواد لازم برای تهیه مربا توت فرنگی

  • توت فرنگی ریز 1 کیلو
  • شکر 1 کیلو
  • وانیل 1 ق چای خوری
  • جوهر لیمو 1 ق چای خوری
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا پوست پرتقال تازه خانگی و مجلسی مرحله به مرحله

طرز تهیه مربای توت فرنگی خانگی خوش رنگ و فوری با وانیل

مرحله اول: آماده سازی توت فرنگی ها

ابتدا تمامی توت فرنگی ها را کاملاً با آب سرد بشویید و سپس سر کلاهک های توت فرنگی ها را از آن ها جدا کنید و بعد تمامی آن ها را داخل آبکشی قرار دهید تا آب اضافی توت فرنگی ها کاملاً گرفته شود.

مرحله دوم: اضافه کردن شکر به توت فرنگی ها

قابلمه ای را برداشته و درون آن یک لایه مقداری از توت فرنگی ها را بریزید و سپس به آن مقداری شکر اضافه کنید و مجدد یک لایه دیگر توت فرنگی به آن ها اضافه کنید و به همین صورت قابلمه را لایه لایه با توت فرنگی شکر پر کنید و بعد درب قابلمه را قرار دهید و آن را به مدت 24 ساعت درون یخچال قرار دهید و زمان دهید تا توت فرنگی ها آب بیاندازند.

مرحله سوم: حرارت دادن به توت فرنگی ها

بعد از گذشت زمان مورد نظر قابلمه را روی شعله تقریباً زیاد گاز قرار دهید و مقداری به مدت 30 دقیقه ای زمان دهید تا شکر درون توت فرنگی ها حل شود. دقت داشته باشید که ترکیب شکر و توت فرنگی نیازی خیلی به هم زدن نداشته است در حد دو بار هم زدن آن کافی است. توجه داشته باشید در این مدت لاز به بستن درب قابلمه نیست. زمانی که مربا شروع به جوشیدن کرد و کف هایی که روی مربا درست می شوند را با قاشقی جمع کرده و دور بریزید.

مرحله چهارم: اضافه کردن وانیل

5  دقیقه نهایی پخت مربا وانیل را به آن اضافه کنید و دقت داشته باشید که اضافه کردن آن در این موقع باعث می شود تا طعم و مزه مربا توت فرنگی شما چند برابر شده و بسیار خوشمزه تر نیز شود.

مرحله پنجم: اضافه کردن جوهر لیمو و آماده سازی نهایی مربا

1 دقیقه آخر پخت مربا جوهر لیمو را هم به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید تا آن را کاملاً درون مربا حل کنید و بعد مقداری از آب مربا را برداشته و آن را درون کاسه ای بریزید و آن را درون یخچالی قرار دهید و زمان دهید تا کاملاً داخل یخچال خنک شود و بعد آن را تست کنید ببیندی که مربا بعد از خنک شدن به قوام افتاده است یا نه در صورتی که قوام پیدا کرده باشد مربا شما لعاب انداخته و آماده است آن را از روی حرارت برداشته و کمی زمان دهید تا از حرارت بیافته و بعد آن را داخل ظرف های شیشیه ای تمیزی قرار دهید و می توانید این مربا را به مدت 6 ماه داخل یخچال قرار دهید و آن را میل کنید و از خوردن آن نیز لذت ببرید. نوش جان

همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا سیب گلاب خانگی ساده، لذیذ و خرد شده با پوست

طرز تهیه مربا توت فرنگی فوری


نکات کلیدی در تهیه مربای توت فرنگی سریع خوشمزه و مجلسی

  1. حتماً این مربا خوشمزه را درون شیشه ای تمیز قرار دهید که بوی چیز دیگری را نمی دهد در غیر این صورت مربا شما ممکن است که کپک بزند.
  2. برای تهیه این مربا خوشمزه از جوهر لیمو استفاده کنید تا مانع شکرک زدن مربا توت فرنگی شما شود.
  3. به جای جوهر لیمو از آبلیمو استفاده نکنید زیرا طعم ترشی آبلیمو در مربا حس می شود ولی طعم جوهر لیمو در مربا حس نمی شود.
همچنین بخوانید: طرز تهیه مربا به نگینی خانگی ساده، خوشرنگ و مجلسی با گردو

 

♨ نکات مهم «طرز تهیه مربای توت فرنگی خانگی عالی خوش رنگ و فوری با وانیل»

حتماً این مربا خوشمزه را درون شیشه ای تمیز قرار دهید که بوی چیز دیگری را نمی دهد در غیر این صورت مربا شما ممکن است که کپک بزند.


نظر خود را بیان کنید